Moda i design we wnętrzach Macieja Zienia

Berlin to kolejna, inspirowana wielkim miastem, linia płytek ceramicznych zaprojektowana przez Macieja Zienia dla marki Tubądzin. Kluczem stylistycznym są nietypowe połączenia faktur i symbolika związana z kobiecością. Delikatne rysunki na dekorach kontrastują z fakturą imitującą beton. Całość wciąga, jak nocne życie Berlina.

Design Macieja Zienia (1)

Neonowe rozbłyski

Projekt kolekcji płytek, stworzony przez wysoko cenionego polskiego projektanta mody, ma silny związek z kobiecością. Ta zaś jest podstawową zasadą, rządzącą pracami Macieja Zienia. Wykreowane aranżacje są przeniesieniem kobiecości w wielkomiejskie przestrzenie, czytaniem miasta przez pryzmat jego płci. A Berlin w wyobrażeniu Zienia okazał się tajemniczą, nieprzewidywalną kobietą.

Berlińskie kontrasty i pełne sprzeczności kobiece charaktery starałem się oddać za pomocą połączenia różnych stylistyk. Gładkie, modernistyczne, białe faktury zestawiłem z surową szarością lekko chropowatego betonu. W aranżacjach znaczenie mają drobiazgi: szklane, zielone listwy, które filtrując sztuczne światło, dają bardzo ciekawy efekt. Głęboki, kobaltowy kolor podkreśla delikatną kreskę kobiecych wizerunków na dekorach Berlina – opowiada Maciej Zień.

Design Macieja Zienia (2)

Miasto nocą

Użyte w kolekcji zestawienia kolorystyczne są spójne z modernistycznymi aranżacjami, rodem z klubów jazzowych czy niszowych klubokawiarni.

Podczas światowej premiery kolekcji w Bolonii, prezentowaliśmy Berlin przy użyciu nieco kontrowersyjnej otoczki: opary dymu, podkreślone za pomocą mieszanki świateł, charakterystycznych dla tętniącego miasta nocą. Zmysłowa muzyka jazzowa, skąpo ubrane kobiety: bez ograniczeń, bez zasad, bo tych nie egzekwuje współczesna sztuka. Te właśnie cechy prezentuje kolekcja Berlin. Dozwolone jest wszystko, ale strzeżcie się kobiet – podkreśla projektant.

Design Macieja Zienia (3)

Kobiecość Berlina

W tej ostrej, surowej stylizacji na dekorach pojawiają się subtelna twarz kobiety, nieprzewidywalna femme fatale okresu modernizmu. Malowane cienką, delikatną kreską, lekko rozmazane, jedynie w towarzystwie białego tła, dodają charakteru typowego dla wystaw współczesnych artystów, grafików i designerów.

W nowej kolekcji dla marki Tubądzin Maciej Zień po raz kolejny przełamał stereotypy. Wnętrze zaaranżowane w płytkach Berlin będzie nie tylko ucztą dla oka, ale i całą gamą wielkomiejskich skojarzeń.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (211 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  2 sierpnia 2013 07:51

  Druga projekt płytek – zestawienie kobaltu,szarości z bielą obłędne.

  Odpowiedz
 2. ewika  2 sierpnia 2013 08:11

  fakt kolor odgrywa głowną role:) jak dla mnie nie potrzebne sa twarze kobiet, poniewaz sie gubią

  Odpowiedz
 3. Masza  2 sierpnia 2013 11:36

  ewika pamiętaj,że to projekt dla Niemek ;D

  Odpowiedz
 4. gusia.  2 sierpnia 2013 15:00

  Pierwsze na tak,bez tej kobiety najlepiej.

  Odpowiedz
 5. stokrotkapolna  27 października 2016 18:44

  Jakoś do mnie nie przemawia. Za zimne, wolę wszystko w cieplejszych tonacjach, no ale jak dla Niemek ?To może być. Połączenie kobiecości z betonem , to nie dla mnie, nie przemawia do mnie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany