Moda festiwalowa 2023. Jakie trendy królują na festiwalach?

Festiwale muzyczne od lat są niewątpliwym magnesem przyciągającym rzesze entuzjastów muzyki, kultury i sztuki. Wraz z rosnącą popularnością tych wydarzeń, coraz większą uwagę zwracamy również na modę festiwalową. Z roku na rok, stylizacje obserwowane na festiwalach stają się swoistym barometrem trendów, a festiwalowy look zyskuje rangę pełnoprawnej kategorii w modzie.

Spis treści:

Rok 2023 nie jest tutaj wyjątkiem. To czas, gdy festiwale znowu stają się miejsca spotkań, ożywienia i ekspresji po długim okresie izolacji spowodowanej pandemią. Moda festiwalowa 2023 to odważna mieszanka różnych stylów, nawiązań do popkultury i muzycznych podgatunków. Wśród trendów dominuje balans między komfortem a wyrazistością, między nostalgia za minionymi dekadami a odzwierciedleniem teraźniejszości.

Moda festiwalowa 2023

Fot. East News. kolaż wł. red.

Moda festiwalowa 2023

Zapraszamy do odkrycia najważniejszych trendów mody festiwalowej na 2023 rok – od szydełkowych topów w stylu hippie, wyrazistych topów z klamrami, aż po maksymalistyczne dodatki. Ta podróż w głąb tegorocznej festiwalowej estetyki okaże się z pewnością fascynującym doświadczeniem dla każdego miłośnika mody.

Szydełkowe dzianiny

Moda festiwalowa 2023 roku zdecydowanie nawiązuje do stylu boho i folkowej estetyki. Główną rolę w tej kategorii odgrywają szydełkowe dzianiny, które zdobywają serca miłośników mody na całym świecie. Trend na szydełkowe dzianiny w modzie festiwalowej jest dowodem na to, że moda jest wciąż ewolucyjnym procesem, który umożliwia nam ponowne odkrywanie i adaptowanie tradycyjnych technik do współczesnych potrzeb i gustów.

Stylizacje z cekinami

Jednym z najbardziej wyrazistych trendów 2023 roku jest total look w cekinach, na który wpływ miała przede wszystkim Halle Bailey. Ten styl niewątpliwie przyciąga wzrok, dodając blasku i stylu glamour do festiwalowych stylizacji. Wiele marek, takich jak Fendi, Tom Ford, Valentino i Chloé, włączyło do swoich kolekcji ubrania i akcesoria w pełni pokryte cekinami, które są obecnie na szczycie listy najbardziej pożądanych elementów garderoby.

Opener 2023 stylizacje

Fot. EastNews. Karol Makurat/REPORTER

Stylizacje z mini w roli głównej

Mini spódniczki i krótkie szorty z niskim stanem są nieodłącznym elementem mody festiwalowej. Ten trend, widoczny zwłaszcza podczas Coachelli, to wyraz swobody i komfortu. Przy odpowiednim doborze dodatków, mogą one stać się podstawą nie tylko stylizacji casualowej, ale i bardziej eleganckiej.

Maksymalistyczne dodatki

Moda festiwalowa to również przestrzeń do wyrażania swojego stylu poprzez akcesoria. Off-White i Rick Owens prezentują maksymalistyczne podejście do dodatków, proponując odważne, przyciągające wzrok elementy, takie jak biżuteria w dużym formacie, torebki o niecodziennych kształtach i futurystyczne okulary przeciwsłoneczne.

Trendy w makijażu

Festiwalowy makijaż 2023 to skrajności – od ultraprostoty, poprzez naturalność, aż po odważne pigmenty i brokat. Na festiwalach obserwujemy ekstrawaganckie looki, które są równie ważne jak ubrania.

Siatki i transparentne ubrania

Obecny sezon festiwalowy zdecydowanie obfituje w przezroczyste i półprzezroczyste elementy ubioru. Przejrzystość dodaje stylizacjom lekkości, a jednocześnie jest śmiałym i nowatorskim wyborem.

Opener 2023 stylizacje

Fot. EastNews. Karol Makurat/REPORTER

Powrót lat 2000

Na tegorocznym Open’erFestiwalu odnotowaliśmy mocne echo mody z lat 2000. Ten powrót do estetyki dwóch dekad temu był zdecydowanie zaskakujący, lecz jak najbardziej na miejscu. Wśród uczestników festiwalu można było zauważyć wiele nawiązań do stylizacji gwiazd pop kultury z tamtego okresu. Odzwierciedlenie trendów kształtowanych przez takie postacie jak Christina Aguilera, Britney Spears, The Pussycat Dolls czy Madonna jest dowodem na to, jak silny wpływ ma nostalgia na obecne trendy. Kowbojki, kapelusze, denim w każdej postaci – to wszystko, co niegdyś uchodziło za modowe faux pas, wróciło w wielkim stylu, tworząc unikalne i wyraziste zestawienia.

Moda festiwalowa 2023

Fot. Amy Harris/Invision/East News

Opener 2023 stylizacje

Fot. EastNews. Karol Makurat/REPORTER

Stylizacje festiwalowe w 2023 roku to zdecydowanie odważne i różnorodne propozycje. Obejmują one zarówno elementy tradycyjnej mody, jak i odważne i ekstrawaganckie dodatki. Ta mieszanka stylów i trendów tworzy unikalne połączenie, które idealnie odzwierciedla atmosferę festiwalów muzycznych, będących przestrzenią dla kreatywności, swobody i wyrazu własnej osobowości.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (30 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...