Magiczna moc piasku – pomaga myśleć pozytywnie i uspokaja umysł. Przywieź go w buteleczce znad morza!

Piasek, a zwłaszcza ten nadmorski przywołuje same pozytywne skojarzenia. Relaks, błogość, odpoczynek – tak reaguje na niego nasz umysł. To również środek do upiększenia stosowany w wielu kosmetycznych zabiegach. Tak więc – piasek dla ciała i ducha, a nad tą drugą kwestią pochyli się dziś wróżka Fortunata.

Już w starożytności dobrze znane były terapeutyczne i upiększające właściwości piasku. Z piaskowych kąpieli i okładów korzystała sama Kleopatra i mimo iż minęły wieki, w tej kwestii wiele się nie zmieniło – może poza rozwiniętymi formami zabiegów. Zamiast jednak jechać do SPA, czy zakupić w drogerii gotowy peeling do stóp, wróżka Fortunata proponuje wam powrót do korzeni. A dokładniej – spotkanie z piaskiem sam na sam, bez dodatków współczesności, bez sztucznych nut zapachowych. Korzystając z trwających jeszcze wakacji, wybierz się na na spacer wzdłuż plaży. Gdy znajdziesz bardziej odludne miejsce, zanurz się w otoczeniu i zrelaksuj. Wsyp też piasek do butelki (nie plastikowej!) i przywieź do domu. Wprowadzisz do niego w ten sposób dobrą aurę, bo moc piasku jest nieoceniona, a niestety wciąż – niedoceniona.

moc piasku

źródło: www.pixabay.com

Magiczna moc piasku – pomaga myśleć pozytywnie i uspokaja umysł. Przywieź go w buteleczce znad morza!

Mówiąc o piasku, mówimy jednocześnie o kwarcu. Piach to bowiem nic innego jak mikrokryształki tych minerałów. Przekazują jednak te same właściwości – a jest ich całe mnóstwo. Skupmy się przede wszystkim na tych, które uzdrawiają nasze zmysły, wewnętrzne ja, a co za tym idzie – sprawiają, że jesteśmy szczęśliwe. Towarzystwo kwarcu sprawia, ze potrafimy zapanować nad myślami, uspokoić je i się wyciszyć. To z kolei poskutkuje bardziej przemyślanymi decyzjami. Nie zostaną one podjęte pochopnie, dlatego w wielu przypadkach unikniemy nieprzyjemnych rozczarowań i rozżalenia. Uspokajająca aura kwarcu pomaga też w pozytywnym myśleniu, a jak wiadomo – widzenia świata w optymistycznych barwach to pierwszy krok ku szczęśliwemu życiu. Ten minerał ma również zbawienny wpływ na naszą pamięć, a także jego oddziaływanie pomoże walczyć z bezsennością. Kto ma problemy ze snem, dobrze wie, jak kolejna nieprzespana noc wzmaga życiowe problemy, stopniowo odbiera chęć do życia, a nawet prowadzi do depresji.

moc piasku

źródło: www.pixabay.com

Pamiątka z wakacji

Jeśli masz to szczęście i uda ci się wyjechać na morze (bez znaczenia czy polskie, czy za granicę) lub na pustynię – przywieź piasek w lnianym woreczku lub szklanej butelce. Absolutnie nie łącz go z plastikiem, który tylko zablokuje jego pozytywną aurę. W domu możesz przygotować z niego antystresowe poduszeczki – wystarczy przesypać go do naturalnego materiału i zszyć. W sytuacji, gdy potrzebujesz się wyciszyć – zwyczajnie gnieć woreczek, aż powrócą pozytywne myśli. Podobny efekt przyniesie przesypywanie piasku w dłoniach. Na nerwoból – lekko podgrzej podyszeczkę i przyłóż w zaatakowane miejsce. Ale dobrze też mieć w zanadrzu piasek, który będzie rozsypany – np. na ozdobnej paterze. Postaw ją w sypialni – pomoże na sen.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (80 głosów, średnia: 4,03 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Wusia  17 sierpnia 2019 09:08

  Z niektórych plaż zagranicą jest zabronione wynoszenie piachu, oby po tym artykule to samo nie stało się z naszymi plażami.

  Odpowiedz
  • arunia  17 sierpnia 2019 23:47

   No własnie, też tak słyszałam… Jakby tak każdy plażowicz zabrał choćby buteleczkę piasku, to po iluś latach mógłby być problem z piaskiem na plaży… 😉

   Odpowiedz
 2. paulaa  18 sierpnia 2019 09:58

  tak to prawda….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany