Magiczna moc liści laurowych – przyciągnij pieniądze i odpędź złe uroki!

Starożytni Grecy i Rzymianie bardzo cenili sobie liście laurowe, wierząc w ich uzdrawiającą i magiczną moc. To nie przypadek, że właśnie z nich wykonywali wieńce – symbole heroizmu, zwycięstwa i nadziei, którymi ozdabiali głowy mędrców oraz najlepszych olimpijczyków. Równie chętnie używali ich w medycynie, a także podczas przygotowywania posiłków. Przez lata ludzie zapomnieli o wyjątkowych właściwościach niepozornych listków, sprowadzając je do roli kuchennej przyprawy. Dziś przypomina je dla Was nasza wróżka Fortunata, polecając proste domowe rytuały z dziedziny białej magii!

Spis treści:

W starożytnej Grecji wawrzyn uważany był za święte drzewo. Dziś jego listki kojarzymy przede wszystkim z cierpkim i piekącym smakiem, dodającym głębi rozmaitym potrawom. Na szczęście wiedza obejmująca magiczną moc liści laurowych nie zatarła się całkowicie i nawet dziś może być wykorzystana na kilka sposobów. Sprawdź, jak czerpać z magii tych ziół!

moc liści laurowych

Magiczna moc liści laurowych – na czym polega?

Właściwości zdrowotne liści laurowych potwierdzają liczne badania. Wynika z nich, że bobkowe listki działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a co więcej potrafią rozbijać kamienie nerkowe. Przygotowany z nich olejek  wykazuje ponadto zdolność do zabijania bakterii i zawiera cyneol o działaniu antyseptycznym, skutecznie zwalczającym przeziębienie i grypę. By błyskawicznie odczuć ich pozytywny wpływ na górne drogi oddechowe, system nerwowy oraz napięte mięśnie, wystarczy je podpalić…

Oczyszczanie pomieszczeń białym dymem

Oczyszczanie pomieszczeń białym dymem powstałym z liści laurowych

Starożytni Grecy palili liście laurowe w naczyniach jak kadzidełka. Nic dziwnego – zapach białego dymu, jaki się z nich wydobywa jest odurzająco przyjemny! Poprawia samopoczucie i wpływa rozluźniająco na mięśnie, niwelując napięcia czy stres. Kojące działanie przypisuje się metoksyeugenolowi – związkowi występującemu w niektórych olejkach eterycznych.

Ale moc liści laurowych można wykorzystać nie tylko w celach zdrowotnych. Podpalone i wrzucone do ognioodpornego naczynia, na przykład metalowej miseczki czy garnka, już po kilku minutach oczyszczą przestrzeń mieszkania, odpędzając złe moce i zbijając ewentualne uroki, rzucone na domowników. Snujący się po pokoju biały dym wesprze dodatkowo naszą intuicję, wzmocni wolę i wytrwałość oraz doda nam energii. Zaprowadzi również spokój i harmonię między lokatorami, uświęcając przestrzeń.

Uwaga: Jeśli nie chcesz zapalać liści, podobny efekt osiągniesz, skrapiając mieszkanie olejkiem laurowym rozrobionym w wodzie. Niestety w tej wersji nie będziesz jednak mogła cieszyć się pozytywnym wpływem dymu na Twoje samopoczucie.

Liść laurowy jako amulet

moc liści laurowych

Liście laurowe to jedne z najsilniejszych amuletów, jakie podarowała nam natura. Wystarczy włożyć go do kieszeni, by dopomóc swojej wewnętrznej sile wiodącej nas ku spełnianiu marzeń. Umieszczony w portfelu, pomoże zatrzymać w nim pieniądze i skutecznie je rozmnożyć. Pod poduszką przywoła zaś prorocze sny, pozwalając przeniknąć przyszłe wydarzenia. Jeśli zależy Wam na ochronie przed chorobami bądź zewnętrznymi atakami skupiającymi się na odbieraniu domownikom witalności i energii, dobrym pomysłem będzie zasadzenie wawrzynu w doniczce na parapecie. Stworzycie w ten sposób żywy talizman, który osłoni domową przestrzeń przed złymi mocami płynącymi z zewnątrz. Wypróbujcie koniecznie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,24 z 5)
zapisuję głos...