Niezwykła moc kryształów – wykorzystaj ją, by dodać swojemu życiu kolorów!

Od początku roku obserwujemy rosnącą modę na magiczne kamienie i kryształy. Szczególnie te ostatnie są teraz wszędzie – w butelkach z wodą, świecach zapachowych, butach, organizerach na biurko czy biustonoszach. Nic dziwnego – przyjemnie jest wierzyć, że niczym wróżki i czarodziejki z lat naszego dzieciństwa możemy przerzucić część odpowiedzialności za swoje działania na przedmioty o wyjątkowej mocy. W dodatku tak piękne i niekoniecznie kosztowne. Nawet, jeśli niespecjalnie ufamy w ich moc, nie zaszkodzi przynajmniej spróbować, prawda?

Wielu zwolenników ezoteryki jest przekonanych, że minerały o strukturze kryształu posiadają magiczne właściwości. Czarodziejska moc kryształów ma się podobno aktywować dopiero wtedy, gdy podejmiemy świadomy wysiłek skorzystania z tej siły. Jeśli chciałybyście osobiście przetestować to założenie, skorzystajcie z naszego krótkiego przewodnika i wybierzcie kamień odpowiedni dla swoich dążeń i upodobań!

moc kryształów

źródło: www.pixabay.com

Niezwykła moc kryształów – wykorzystaj ją, by dodać swojemu życiu kolorów!

Przedstawiamy kilka najbardziej popularnych i „praktycznych” w swoim działaniu kryształów, z którymi możesz spróbować popracować. Sprawdź, jak wiele możesz dzięki nim zyskać!

 

Kryształ górski

źródło: www.pixabay.com

Kryształy górskie to kamienie o najsilniejszym działaniu oczyszczającym. Przywracają jasność i harmonię umysłu, jak również odpromieniają pomieszczenia. Wspomagają oczyszczanie cery, leczenie ciężkich przeziębień, a nawet nowotworów. Wzmacniają siłę pozytywnej energii, optymizm i wiarę we własne możliwości. Zwiększają też zdolność koncentracji.

 

Kwarc różowy

źródło: www.pixabay.com

Różowy kwarc jest nazywany kamieniem miłości. Uważa się bowiem, że emituje on silną energię tzw. bezwarunkowej miłości, ale też radości, kojącego ciepła i uzdrowienia. Jego moc potrafi ponadto pobudzić uśpiony w nas romantyzm i kobiecą zmysłowość. Ostatnio zyskał też status kamienia reprezentującego żeński pierwiastek. Jeśli będziesz go trzymać w dłoni kilka razy dziennie, bardziej pokochasz samą siebie.

 

Piryt

źródło: www.pixabay.com

Piryt jest uznawany za kryształ, który pomaga w ciężkiej pracy i skupieniu, a jednocześnie wzmacnia silną wolę oraz niezależność. Wycisza niepokoje i agresję. Zachęca do podejmowania działań na własną rękę i ogólnie pojętej samodzielności. Motywuje też do realizacji rozmaitych przedsięwzięć, dodając właścicielowi kreatywności. Trzymaj go na swoim biurku zawsze, gdy zaczynasz nowy projekt. 

 

Czarny turmalin

źródło: www.pixabay.com

Czarny turmalin to kryształ, któremu przypisuje się przede wszystkim ochronę przed negatywną energią, złymi wróżbami czy wampirami energetycznymi. Odciąga właściciela od negatywnych emocji i złych myśli, równoważy jego nastrój oraz wzmacnia odporność. Wspomaga walkę ze stresem i przywraca umysłową harmonię. Niweluje także szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne.

 

Karneol

źródło: www.pixabay.com

Ten żółto-pomarańczowo-czerwony kryształ utrzymuje kreatywność na wysokim poziomie. Jest również nazywany kamieniem odwagi, gdyż rozbudza apetyt na życie i motywuje do sięgania po więcej, także w relacjach damsko-męskich. Karneol wzmaga spontaniczność, ciekawość świata i otwartość na nowe doświadczenia. Wreszcie, pomaga zaakceptować siebie takim, jakim się jest.  Uczyni dużo dobrego w życiu introwertyków i osób wyjątkowo nieśmiałych, które przepełnia lęk przed interakcjami z otoczeniem.

 

Ametyst

źródło: www.pixabay.com

Ametyst to kamień, który wspiera intuicję i pomaga zajrzeć w głąb własnej psychiki. Przynosi spokój i poczucie harmonii osobom narażonym na nieustanny stres. Ułatwia radzenie sobie z trudnymi emocjami, urazami psychicznymi, a nawet chorobami na tle nerwowym. Napełnia cierpliwością i poprawia efektywność wykonywanej pracy.

 

Mołdawit

Tym pięknym zielonym kamieniom miłośnicy ezoteryki przypisują zdolność do leczenia złamanych serc. Uważa się również, że rozwija on umiejętność jasnowidzenia, wspomaga medytację i pracę nad poszerzaniem świadomości. Jeśli przed pójściem spać włożysz go pod poduszkę, zapewni Ci sny pełne inspiracji i fantazji, a także odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie i rozterki. 

 

 

Howlit

Howlity są jednymi z najpopularniejszych kamieni wykorzystywanych do robienia biżuterii typu hand made. Wskazuje się na nie jako na kryształy mądrości, otwierające umysł na wiedzę i uczące cierpliwości. Co więcej, howlit pozwala osiągnąć głęboki relaks i wyciszenie, dlatego dobrze sprawdzi się jako ozdoba nocnej szafki. Daje właścicielowi siłę, by mierzył się z krytyką i narzekaniem innych, a jednocześnie pochłania skierowaną ku nam wrogą energię i agresję.

 

Moc którego kryształu najbardziej Cię przekonuje? A może masz swój ulubiony, szczęśliwy kamień i zawsze nosisz go przy sobie? Jesteśmy bardzo ciekawe!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Erra Mood  11 lipca 2019 16:20

    To ciekawy temat, sama zaczęłam stosować te kryształy, woda lepiej smakuje i wydaje się być czystrza. Ostatnio też zakupiłam onyks w srebrnym pierścionku 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany