Młodsza skóra zimą!

Spis treści:

Aby wiosną i latem cieszyć się piękną cerą, zadbaj o to już dziś. Niektóre zabiegi z zakresu medycyny estetycznej najlepiej sprawdzają się zimą i warto je wykonać jeszcze przed pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych. Poza tym, zimą ruch w gabinetach jest dużo mniejszy niż wiosną, atmosfera jest spokojniejsza, a specjaliści mogą więcej czasu i uwagi poświęcić Pacjentom.

Młodsza skóra zimą!

Peeling

Złuszczenie naskórka gwarantuje gładką i pełną blasku cerę na długi czas. Taki efekt można osiągnąć wykonując peeling glikolowy, który pomaga złuszczyć naskórek w cerach tłustych lub peeling z kwasem TCA (trójchlorooctowym), który jest polecany osobom z widocznymi bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami skóry. Jeszcze mocniejsze działanie ma dermabrazja, w której za pomocą ręcznego ścierania skóry usuwa się blizny potrądzikowe, przebarwienia czy zmarszczki wokół ust, oczu czy podbródka.

Takie zabiegi warto wykonywać zimą, gdyż skóra jest wtedy bardziej wysuszona i szybciej się starzeje. Dlatego ważne jest ścieranie zrogowaciałego naskórka i stosowanie tłustych kremów, które dzięki temu skutecznie nawilżają i regenerują skórę. Ponadto korzystanie z większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, zmusza do całkowitego zrezygnowania z opalania od kilku tygodni do nawet 2 miesięcy. Proces gojenia po wykonaniu profesjonalnego peelingu trwa do 7 dni, w przypadku zabiegu dermabrazji cera będzie goić się około dwóch tygodni. Przez pierwsze dni twarz może wyglądać na opuchniętą, ale niska temperatura powietrza, będzie łagodziła skutki podrażnienia i możliwe obrzęki” – mówi dr Monika Grzesiak z Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie.

 

Sculptura, Regeneris, Hydrabrazja

Sculptra jest kwasem polimlekowym, który pomaga wygładzić zmarszczki skóry pobudzając tkanki twarzy Pacjenta do produkcji własnego kolagenu. Po zabiegu skóra jest napięta i jędrna, a twarz młodnieje. W ten sposób można poprawić kontury twarzy na policzkach, w fałdach nosowych, na brodzie oraz nadać objętości tkankom na dekolcie lub szyi. Efekty odmłodzenia pojawiają się stopniowo, ale po realizacji planu leczenia utrzymują się ponad dwa lata.

Regeneris to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z krwi Pajenta. Preparat zawiera komórki i czynniki wzrostu, dzięki czemu w naturalny sposób stymuluje skórę do odnowy. W ten sposób pobudza się skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność.” – tłumaczy dr Monika Grzesiak.  Zabieg stosuje się najczęściej, aby zniwelować zmarszczki i uzyskać efekt odmłodzenia. Regeneris jest również wykorzystywany w wypełnianiu blizn potrądzikowych oraz likwidacji skutków łysienia typu męskiego.

Hydrabrazja to zabieg czyszczenia, peelingu i nawilżenia skóry w jednej procedurze. Metoda ta polega na zastosowaniu i połączeniu specjalnej ciśnieniowej abrazji i aktywnego serum. Jest to nieinwazyjna metoda, odpowiednia dla wszystkich typów cery, łącznie z wrażliwą. Pomoże usunąć zmarszczki, ale i nadmierną pigmentację oraz przebarwienia i blizny po trądziku.

 

Microlipofiling

Microlipofiling to przeszczep własnego tłuszczu, który daje natychmiastowy efekt odmłodzenie twarzy zarówno u kobiet, jak i  mężczyzn. W różne okolice twarzy przeszczepić można dowolną ilość tłuszczu, uzyskując wypełnienie policzków, uwypuklenie czoła, zaokrąglenie szczęki czy powiększenie ust. Przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej można również zlikwidować cienie pod oczami, które są zmorą wielu, nawet bardzo młodych osób.

„Zabieg sprowadza się do uzupełnienia tkanki tłuszczowej tam, gdzie doszło do jej zaniku, w wyniku czego powierzchnia skóry się zapadła.”  – mówi chirurg plastyczny, dr Monika Grzesiak z Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie

Tkankę tłuszczową pobiera się  z miejsc, gdzie występuje ona w nadmiarze, tj. z fałdów brzusznych  bądź przyśrodkowych powierzchni ud, a następnie wstrzykuje w wyznaczone miejsca.  Zabieg trwa od 30 do 60 minut, a po około dwóch godzinach Pacjent może wrócić do domu.

Zabiegi z wykorzystaniem tłuszczu warto wykonywać zimą, gdyż w tym okresie przybywa nam tkanki tłuszczowej. Dodatkowo niska temperatura powietrza  sprzyja szybkiej redukcji wszelkich obrzęków, które mogą czasowo wystąpić po zabiegu.

Więcej na: www.drgrzesiak.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...