Mleko modyfikowane NAN Optipro i opinie na jego temat wśród mam blogerek

Przez pierwszych 6 miesięcy życia od urodzenia niemowlak powinien dostawać jako pokarm tylko mleko matki. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że kobiece mleko to najbardziej wartościowe pożywienie dla nowo narodzonego dziecka. Polscy eksperci podtrzymują stanowisko WHO i podkreślają znaczenie karmienia piersią oraz jego wspierania. Od 6. miesiąca życia można włączyć do diety dziecka mleko następne. Jak dobrze wybrać mleko modyfikowane dla swojego dziecka podpowiadają mamy blogerki.

Mleko modyfikowane w diecie maluszka

Karmienie naturalne przynosi korzyści zdrowotne i dziecku, i jego mamie. Karmiąca mama szybciej odzyskuje formę po porodzie, a w przyszłości wykazuje mniejsze ryzyko zaburzeń mineralizacji kości i zapadalności na niektóre choroby nowotworowe. U maluszków karmionych piersią rzadziej występują też choroby alergiczne oraz te o podłożu autoimmunologicznym. Naturalne karmienie wspiera funkcje poznawcze oraz skład układu krążenia i przewodu pokarmowego w dorosłym życiu. Dzieci matek podających im pierś rzadziej chorują na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, cukrzycę typu I oraz białaczkę.

Preparaty mleczne przygotowuje się tak, żeby jak najbardziej naśladowały skład kobiecego mleka i wspierały zdrowy rozwój dziecięcego organizmu. Warto mieć na uwadze, iż skład mleka kobiecego jest odniesieniem do zawartości poszczególnych składników w preparatach mleka modyfikowanego. Jako bazę większości preparatów początkowych i następnych wykorzystuje się mleko krowie poddane odpowiednim modyfikacjom. Modyfikacje te pozwalają zbliżyć skład tzw. mieszanek mlecznych do składu mleka kobiecego.

Dzieciom powyżej 6. miesiąca, których mamy nie karmią już piersią (np. wróciły już do pracy) można podawać mleko następne dla zdrowych niemowląt, takie jak np. NAN Optipro 2, o ile nie ma wskazania do zastosowania preparatu hipoalergicznego (mleka HA dla dzieci z pozytywnym wywiadem alergicznym w rodzinie). Mleko następne jest tak skomponowane, żeby uzupełniało o niezbędne składniki zróżnicowaną dietę dziecka, ponieważ zawiera aktywne kultury bakterii B. lactis, kwas a-linolenowy, a także immunoskładniki (cynk, żelazo, witaminę A oraz witaminę C). W okresie tym zaleca się też rozszerzanie diety niemowlaka o pokarmy inne niż mleko.

Mleko modyfikowane NAN i opinie mam blogerek na jego temat

Wybór mleka modyfikowanego nie należy do łatwych, bo skład preparatów różnych producentów przedstawia się bardzo podobnie. O tym, czy organizm dziecka zaakceptuje dany rodzaj mleka oraz to, czy niemowlak je polubi, decydują subtelne różnice.

Pomocne przy wyborze tzw. mieszanki mlecznej okazują się opinie mam blogerek, które „przetestowały” już mleko na własnych dzieciach. O mleku NAN OPTIPRO PLUS 2 mamy wypowiadają pozytywne opinie. Cenią preparat za przyjazny dla dziecka skład: mleko nie zawiera syropu glukozowego ani polidekstrozy. Uzupełniono je natomiast bakteriami B. lactis wspomagającymi zdrowie flory bakteryjnej oraz immunoskładnikami wspierającymi układ odpornościowy maluszka. Choć nie wszystkie dzieci dobrze zareagują na to samo mleko, warto wybierać preparaty o jak najlepszym składzie, co podkreśla na swoim blogu Joanna Pachla  https://www.wyrwanezkontekstu.pl/dziecko/mleko-nan-opinie/.

Dla jej syna mleko modyfikowane NAN OPTIPRO PLUS 2 okazało się najlepszym wyborem i blogerka wypowiada o preparacie dobre opinie. Docenia jego skład, przyjemny zapach i smak (co wnioskuje po reakcji syna) oraz wygodę używania (mleko zapakowane w metalową puszkę).

Mleko modyfikowane nie zastąpi dziecku naturalnego pokarmu matki. Można jednak dobrać taki preparat, który w jak największym stopniu będzie wspierał zdrowy rozwój kształtującego się jeszcze organizmu.

Źródła:

  • http://www.imid.med.pl/images/do-pobrania/Zywienie_niemowlat_www.pdf
  • Preparaty mleka modyfikowanego i mlekozastępcze w żywieniu dzieci (w:) Standardy Medyczne Pediatria, T.12, 2015 r.
  • Czy wprowadzenie pojenia, żywności uzupełniającej i dokarmiania wpływa na czas karmienia piersią w: Standardy Medyczne Pediatria, T.13, 2016 r.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (121 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...