Mleko dla urody – jakie korzyści nam daje?

Podobno już Kleopatra znała pielęgnacyjne właściwości mleka urządzając sobie w nim kąpiele. Takie zabiegi miały zapewnić jej piękną, nieskazitelną i młoda skórę. Chociaż nie wiadomo ile jest prawdy w samej historii, to mleko rzeczywiście jest naszym ogromnym pielęgnacyjnym sprzymierzeńcem. Jak stosować mleko dla urody? Jakie może przynieść dla nas korzyści? 

mleko-na-sen

Mleko dla urody – Jakie ma właściwości? 

Okazuje się, że za pomocą mleka możemy złuszczać naskórek. Cały proces jest niezwykle delikatny i bardzo bezpieczny. Otóż w mleku znajdziemy kwas mlekowy, który należy do rodzaju kwasów AHA, czyli alfa-hydroksylowych. Powstaje w wyniku fermentacji cukrów znajdujących się w mleku, a więc szczególnie powinniśmy się przyjrzeć np. kwaśnemu mleku.  Ten rodzaj kwasu działa antybakteryjnie, pobudza komórki skóry do regeneracji, nawilża, odblokowuje pory, działa na przebarwienia, a także pomoże nam w złuszczaniu naskórka! Dodatkowo mleko zawiera witaminy A i D, które chronią skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez trudne warunki na zewnątrz.  

Pielęgnacji mlekiem powinny oczywiście unikać osoby, które są na nie uczulone. W przypadku, gdy ktoś cierpi na nietolerancje pokarmową może jednak zabiegi z mlekiem stosować. 

Do zabiegów nie musimy używać jedynie krowiego mleka. Bardzo popularne w pielęgnacji jest przecież mleko kozie.  Kozie mleko jest bogate w kwasy tłuszczowe i posiada właściwości silnie nawilżające. 

mleko-na-sen

 

Mleko dla urody – zabiegi

Aby wykonać mleczny zabieg wystarczy, że namoczymy waciki w mleku i przetrzemy nimi delikatnie skórę. Możemy też namoczyć w nim np. czysty ręczniczek i położyć na twarzy na ok.. 3 minuty, a później spłukać. 

Mleko możemy również wykorzystywać w kąpieli niczym Kleopatra. Chociaż do wanny poleca się raczej użycie mleka w proszku. 

Kozie mleko  możemy wykorzystywać również jako płukanki do włosów.

 

Przed każdym zabiegiem z mlekiem należy dzień wcześniej przeprowadzić próbę uczuleniową. 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (217 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...