Mity na temat udanych związków

Związków idealnych nie ma, jednak ciągle pokutują mity na temat udanych związków. Czy szczęśliwy związek, to taki, w którym partnerzy nigdy się nie kłócą? A może nigdy nie muszą nad nim pracować?

 

Mity na temat udanych związków – Partnerzy się nie kłócą

W każdym, nawet idealnym związku dochodzi do pięć i kłótni. Czasami naprawdę głośnych kłótni. Nigdy nie trafimy na dwie osoby,  które nigdy nie miały o nic żalu, czy nie były złe na partnera. Kłótnia jest sposobem na to, by rozładować napięcie i powiedzieć co nam leży na sercu. Oczywiście musimy starać się, by nie zranić partnera, jednak wyładowanie złości przynosi lepsze efekty niż duszenie jej w sobie.

Mity na temat udanych związków – Partnerzy ciągle uprawiają seks

Udany związek kojarzy nam się z fantastycznym seksem. Nie zawsze musi tak być. Z czasem w związku namiętność nieco gaśnie, seks staje się mniej ważny. Czasami może to być wynikiem problemów w pracy, czy problemów ze zdrowiem, stresującym okresem dla któregoś z partnerów. Udany związek, to również taki w którym seks uprawia się rzadko i nie zawsze jest satysfakcjonujący. W końcu w miłości nie chodzi tylko o seks, chociaż jest wisienką na torcie. Ważne jest by temperamenty partnerów były na tym samym poziomie.

 

 

Mity na temat udanych związków – Partnerzy dzielą ze sobą pasje

Wspólne zainteresowania – to świetny pretekst do nawiązania znajomości. W wieku nastoletnim to jeden z warunków „chodzenia”. W dorosłym życiu nie jest już wymogiem. Chociaż wspólna pasja pomaga w związku – pozwala przeżywać razem sukcesy i porażki, o tyle nie jest potrzebna. Jest tyle innych rzeczy, które można robić razem, a życie razem na co dzień samo w sobie jest wyzwaniem! Chodzi głównie o to, by lubić spędzać ze sobą czas. Nawet jeśli oznaczałoby to wylegiwanie się na kanapie.

Mity na temat udanych związków – Partnerzy nigdy nie muszą pracować nad związkiem

W każdym związku partnerzy muszą nad nim pracować. W przeciwnym wypadku związek rozleci się szybciej niż się zaczął. Gdy mija faza zakochania zaczynamy dostrzegać więcej wad partnera, życie stawia przed nami coraz więcej przeszkód, które musimy pokonywać wspólnie. Co jakiś czas coś się w związku psuje, w każdym!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...