Mity o jodze – obalamy 5 najpowszechniejszych!

Mity o jodze są domeną osób, które zastanawiają się, czy nie byłoby warto jej spróbować, lecz jednocześnie obserwują tych, którzy ją praktykują i dochodzą do wniosku, że z różnych powodów nie powinny tego robić. Przytaczamy 5 najpopularniejszych mitów i wyjaśniamy, dlaczego nie można traktować ich poważnie.

kobieta i joga

źródło: www.pixabay.com

Mity o jodze – obalamy 5 najpowszechniejszych!

Polecamy również: Joga, czyli start w nowe, lepsze życie. W czym pomaga i jak zacząć treningi?

 

1. Bardzo nerwowe osoby nie są w stanie ćwiczyć jogi

To mit chętnie powtarzany przez osoby, które nigdy nie praktykowały jogi, ale mają w głowie setki zdjęć i obrazków ukazujących jej standardowe pozycje przyjmowane na macie przez ćwiczących. Tymczasem na jogę przychodzi się przede wszystkim po to, by się wyciszyć, zapanować nad stresem, uspokoić gonitwę myśli i wyleczyć z bezsenności.  Zresztą bardziej energiczne osoby mogą wybrać jogę utrzymaną w dynamicznym tempie albo spróbować jogi na szarfach. Pamiętajcie, że praktykowanie jogi paradoksalnie dodaje energii, dzięki czemu po wszystkim można płynnie wskoczyć w swój codzienny bieg, tyle że z większym wewnętrznym spokojem.

 

2. Ćwiczenie jogi jest nudne

Większość z osób, które nigdy nie ćwiczyły jogi, na dźwięk tej nazwy wyobraża sobie leżenie na macie i wdychanie indyjskich kadzidełek przy dźwiękach orientalnej muzyki. A jednak istnieje wiele stylów jogi, oferujących jej bardzo zróżnicowane formy. Obok tradycyjnej, spokojnej i precyzyjnej metody Iyengara, mamy energetyczną ashtangę, opartą na szybkich zmianach przyjmowanych pozycji, typowo hollywoodzki bikram, czyli jogę w saunie, jogę w parach, szybką beat jogę ćwiczoną w rytm muzyki, jogę na szarfach, dynamiczną vinyasa flow, na której każde zajęcia wyglądają zupełnie inaczej, a nawet… piwna joga! Tak zróżnicowany świat jogi nie pozwoliłby się nudzić nawet największym malkontentom!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (59 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. martucha180  11 września 2017 16:55

  Dobrze wiedzieć.

  Odpowiedz
 2. agasam9  11 września 2017 22:00

  kiedyś ćwiczyłam, chętnie wrócę…

  Odpowiedz
 3. Wusia  18 września 2017 11:26

  Może spróbować?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.