Obalamy mity dotyczące związków

Wśród związków damsko-męskich urosło wiele mitów, które są chętnie powtarzane, szczególnie przez doradzających nam przyjaciół. Chociaż w swoich radach zależy im jedynie na tym, by nas wesprzeć i podtrzymać na duchu, nie zawsze są to dobre rady. Dzisiaj podejmujemy się trudnego zadania 0 obalamy mity dotyczące związków!

jak rozmawiać o przeszłych związkach

Mity dotyczące związków – Wygląd nie ma znaczenia

Oczywiście człowiek powinien patrzeć sercem, a miłość dojrzała znacznie różni się od (jedynie) pociągu fizycznego. Nie zapominajmy jednak, że na składową miłości damsko-męskiej liczy się również atrakcyjność fizyczna. Nie chodzi oczywiście o starania, by wyglądać jak modelka z okładki magazynu dla panów!  Chodzi raczej o to, by dbać o siebie i poza oczywistymi momentami, gdy naprawdę nie mamy na to siły, starać się wyglądać tak, by podobać się swojemu partnerowi i partnerce!

Niektóre kobiety i niektórzy panowie czasami, z biegiem lat odpuszczają starania, by podobać się płci przeciwnej. Ten brak starań może wpływać negatywnie na relacje – prowadzić do zobojętnienia partnerów na siebie i przełożyć się na brak chęci na seks i problemy w komunikacji. Dbanie o siebie wiąże się z chęcią podobania partnerowi i drobnym flirtem, którego nie warto tracić na rzecz wygody i … czasami lenistwa. Dlatego starą koszulkę zastąp topem, na kolację w restauracji załóż szpilki. Twój partner niech w końcu wstanie z kanapy, ogoli się, założy koszulę i zabierze Was na tańce!

Mity dotyczące związków – Jeśli jesteś nieszczęśliwa rzuć go!

Życie nie jest idealne, tak samo jak nasi partnerzy. W związkach pojawiają się okresy, gdy związek dwojga osób jest wystawiany na próbę. Pojawiają się problemy rodzinne, w pracy i nie zawsze możemy uznać, że jesteśmy szczęśliwi. Nie ma jednak prostej recepty  na rozwiązanie tego problemu, a zerwanie czasami może okazać się jedynie ucieczką. Jeśli partnera kochamy, jeśli poczucie bycia nieszczęśliwym jest świeże i nie wynika z przemocy fizycznej, czy psychicznej warto zastanowić się, czy walka o związek nie jest lepszym pomysłem. Nie zawsze łatwiejszym, ale w relacjach międzyludzkich nic nigdy nie jest łatwe!

Jeśli podjęłaś decyzję o zerwaniu – przeczytaj jak to zrobić:

6 najważniejszych zasad jak zerwać z chłopakiem i zakończyć związek z taktem

6 najważniejszych zasad jak zerwać z chłopakiem i zakończyć związek z taktem

Umawiamy się z kimś, chodzimy na randki, jesteśmy w związku i czasami przychodzi taki moment, kiedy chcemy odejść i zakończyć relację. Zastanawiałyśmy się długo jak rozpoznać, że miłość dobiega końca i wreszcie stało się i

Mity dotyczące związków – Powinien Cię traktować jak księżniczkę

Błąd! Powinien Cię traktować, jak kobietę, jak partnerkę, z szacunkiem, z miłością, ale nie jak kolejny cud świata. Jesteś człowiekiem z krwi i kości i masz swoje wady. Podobnie, jak on z biegiem czasu coraz mniej może przypominać wymarzonego księcia, co przecież nie oznacza, że mniej go kochasz? Związek jest sztuka kompromisów, a nie monarchią, w której „królowa jest tylko jedna”.

związek kompletny

Mity dotyczące związków – Każdą chwilę powinniście spędzać razem

Każde z Was jest osobną ludzką istotą, która posiada własne zainteresowanie, grono przyjaciół. Każde z Was może potrzebować chwili dla siebie, dla swoich przyjaciół. Przecież skoro Ty nie lubisz pracy w warsztacie, a on uwielbia dłubanie przy samochodzie nie będziesz mu zawsze towarzyszyć, podobnie jak on nie musi podczas Twojej wizyty u kosmetyczki! Nie musisz oglądać z nim i jego kolegami meczu, który Cię nie interesuje, podobnie jak on nie musi być podczas plotkowania z przyjaciółką.

Mity dotyczące związków – Jeśli nie układa Wam się w łóżku, to nic z tego nie będzie

Wiele razy pisaliśmy o tym, jak ważny w związku jest seks. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest najważniejszy i można nad nim pracować! Na początku związku seks między partnerami może nie układać się tak, jakbyśmy tego chcieli. Uczymy się swoich ciał, uczymy sprawiania przyjemności partnerowi – docieramy się. Również w stałych związkach z czasem seks może nam nieco spowszednieć i ochota na niego może zmaleć.

Z każdej z tych sytuacji jest jednak wyjście – rozmowa. Chociaż brzmi to banalnie, to jednak właśnie komunikacja jest podstawą każdego dobrze działającego związku. Warto informować partnera o swoich potrzebach i reagować na jego potrzeby. Pracować nad związkiem, nad seksem, nad komunikacją, nad każdym aspektem, który wiąże się z Waszym wspólnym życiem!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (198 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ewka  20 lutego 2016 08:37

  myślę, że w związku najważniejszy jest kompromis. Nie można uważać, że to ja i moje potrzeby są najważniejsze. Trzeba nauczyć się żyć z drugim człowiekiem. Nie jest to łatwe, ale na pewno do zrobienia przy wykazaniu dobrej woli z obu stron

  Odpowiedz
 2. Hidari11  20 lutego 2016 10:09

  Hmm.. Temat daje do myślenia. Jeżeli nie ma poczucia szczęścia, a jest poczucie nieszczęścia już na starcie, to dla mnie byłby to sygnał, że ten ktoś to nie jest odpowiednia osoba do życia.

  Odpowiedz
  • magda6915  20 lutego 2016 14:55

   To prawda, jeśli tak jest już na początku to raczej bym o to nie walczyła

   Odpowiedz
  • luna341  22 lutego 2016 10:44

   Zwiazek bez poczucia szczęscia nie ma szans na przetrwanie

   Odpowiedz
 3. Żanett  20 lutego 2016 11:11

  A mnie się wydaje, że ten temat to sprawa bardzo indywidualna. Sami powinniśmy wiedzieć, czy poczekać – bo coś nie wychodzi, czy od razu zakończyć związek. Oczywiście cierpliwość jest ważna i czasami warto poczekać, ale z drugiej strony można czekać… i się nie doczekać.

  Odpowiedz
  • Aromer0209  20 lutego 2016 18:49

   W uczuciach nie ma reguł, każdy powinien kierować się własnym sercem i intuicją na temat związku. Więc moim zdaniem takie mity nie mają zastosowania we wszystkich przypadkach. W życiu bywa różnie…

   Odpowiedz
 4. malinowaja  20 lutego 2016 12:49

  Świetny artykuł 🙂 Zgadzam się z powyższymi komentarzami 🙂

  Odpowiedz
 5. martucha180  20 lutego 2016 15:04

  Nie do końca wiem, skąd te mity się wzięły…

  Odpowiedz
 6. marra  20 lutego 2016 19:18

  Świetny artykuł, dał mi wiele do myślenia

  Odpowiedz
 7. Ewelina  20 lutego 2016 19:58

  Jeżeli chodzi o związek to myślę, że jest to sprawa bardzo indywidualna. Każdy związek jest inny, a każda osoba podświadomie wie jakiego związku potrzebuje i w jakim związku czuje się dobrze.

  Odpowiedz
 8. BlackMary  20 lutego 2016 21:58

  Fajny artykuł. Życie mamy tylko jedno

  Odpowiedz
 9. martus2833  20 lutego 2016 22:46

  Temat rzeka 🙂 Ile ludzi tyle problemów i postrzegania rzeczywistości. Wiele mitów jest rzeczywiście bez sensu ale…
  Wiem, że mój facet jest wzrokowcem.Dbam o siebie ale nie mam już takiego parcia jak na początku związku (wtedy zazwyczaj wstawałam przed nim i robiłam makijaż).
  Nieraz myślałam, że nasz związek nie ma szan. Na szczęście nie zrezygnowaliśmy; wiele rzeczy naprawiliśmy, wiele zmieniliśmy. Tak naprawdę myślę, że małżeństwa w dzisiejszych czasach zbyt łatwo się poddają… Szczera rozmowa może naprawdę wiele zdziałać!
  Zarówno ja jak i mój mąż potrzebujemy czasu dla siebie. Nie przeszkadza mi jego wypad z kumplami do baru…

  Odpowiedz
  • scrabble  22 lutego 2016 09:28

   Uśmiechnęłam się kiedy przeczytałam o wcześniejszym wstawaniu żeby wykonać makijaż. Ja sama tego nie robiłam ale tak często się o tym słyszy 😀 Ciekawe, że to zawsze kobieta stara się zrobić jak najlepsze wrażenie. Dlaczego na początku jesteśmy takie niepewne siebie? Tego nie rozumiem.

   Odpowiedz
   • martus2833  22 lutego 2016 11:02

    Teraz też tego nie rozumiem. Jestem 10 lat starsza i 10 (?) razy mądrzejsza. Mam do związku zupełnie inne podejście niż jako młoda dziewczyna.:)

    Odpowiedz
  • luna341  22 lutego 2016 10:47

   Czemu robiłas rano makijaż Bałąs sie,że Cie nie zaakceptuje ? Wierz mi mężczyzni nie zwracają uwagi na takie rzeczy jak my ,dla nich jestesmy piekne i bez makijażu.

   Odpowiedz
   • martus2833  22 lutego 2016 10:59

    Teraz to wiem 🙂 Ale jak się ma 21, 22 lata myśli się inaczej. Teraz po 10 latach bycia razem zazwyczaj się nie maluję jeśli nie muszę wyjść z domu 🙂

    Odpowiedz
 10. Wiola1992  21 lutego 2016 19:47

  Trzeba uważać na nudę i rutynę, nad wszystkim można pracować, tylko kłamstwa się nie zmieni.

  Odpowiedz
  • scrabble  22 lutego 2016 09:29

   Dokładnie, samo sedno 🙂

   Odpowiedz
 11. luna341  22 lutego 2016 10:42

  Jesteśmy w związku ponad 26 lat.Najważniejsze sa uczucia i szacunek dla drugiej osoby.Bez wzajemnego zrozumienia i tolerancji nie przetrwa rzaden związek

  Odpowiedz
 12. lilkawodna  22 lutego 2016 13:33

  Pewnie rzeczy wiadomo ale nie każde do końca są takie jak nam się wydaje.. Związek ewaluuje a my razem z nim. Z wiekiem zmieniamy się i my i nasz partner. Wiadomo,że trzeba dbać o siebie ale związek się nie rozpadnie jak nie zrobimy sobie codziennie makijażu. Najważniejsze żeby nam zależało,żeby walczyć o siebie o związek gdy napotkamy jakieś problemy.

  Odpowiedz
 13. Patriszia  22 lutego 2016 20:59

  Zgadzam się z tym co napisane w artykule. O tym temacie można by dużo mówić. Nie ma co idealizować związków, bo jak to mówią życie to nie bajka. Związek to nie tylko romantyczne kolacje, spacery itp. Trzeba walczyć o siebie wzajemnie.

  Odpowiedz
 14. AnnaKwasniak  23 lutego 2016 12:30

  Świetny artykuł, ciekawe porady… Takie problemy chyba dopadają większość związków, trzeba wiedzieć jak sobie z nimi radzić i nie poddawać się

  Odpowiedz
 15. nuczka  23 lutego 2016 13:06

  Mądry artykuł, ale niestety tyle ile związków tyle problemów, każdy ma je inne… ale do bycia razem nie musimy być piękne zewnętrznie, ale wewnętrznie, musimy się rozumieć, wspólne rozmowy to przyjemność a nie obowiązek, i uśmiech , miłe słowo… to jest to co potrzebujemy ale i też powinniśmy dawać 🙂
  I jest ok …sami musimy sobie wypracować … piękne życie … 🙂

  Odpowiedz
 16. princess2585  23 lutego 2016 15:27

  Same prawdy życiowe 🙂 Wygląd oczywiście, że ma znaczenie i nie oszukujmy się, że jest inaczej. Jesteśmy wzrokowcami i to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale w tym wszystkim chodzi oto, by nie dać się zwariować, po prostu dbać o siebie a nad związkiem nieustannie pracować, hołdując myśli, że jak coś się zepsuje to trzeba spróbować naprawić, a nie od razu wyrzucać.

  Odpowiedz
 17. raczek  23 lutego 2016 21:39

  Oczywiście nie szata zdobi człowieka jak mówi przysłowie, ale jego wnętrze, i jeżeli prawidłowo dbamy o wnętrze to miłość zaowocuje a i związek będzie szczęśliwy, życzę to każdemu 🙂

  Odpowiedz
 18. nungal  24 lutego 2016 13:44

  Wygląd ma ogromne znaczenie i wcale nie chodzi o to by mieć super przystojnego partnera, tylko partnera którego wygląd podoba się nam osobiście. Nie wyobrażam sobie bycia z kimś kto jest dla mnie nieatrakcyjny fizycznie.

  Odpowiedz
 19. Aneta  25 lutego 2016 12:52

  Bardzo powszechne mity, o wielu z nich się często słyszy.

  Odpowiedz
 20. bbo  25 lutego 2016 17:29

  A już największą bzdurą jest stwierdzenie, że każdą chwile trzeba spędzać razem. Tak, to tylko prosta droga do konfliktów i „przejedzenia” się sobą.

  Odpowiedz
 21. Kaja  25 lutego 2016 21:22

  zdgadzam się z tym artykułem w stu procentach, jednak teraz na każdym kroku słyszymy o tych mitach, więc żadna nowość :/

  Odpowiedz
 22. julcia1995  28 lutego 2016 16:33

  przydatne

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany