Minimalistyczne tatuaże dla kobiet – pomysły i ich symbolika

Spis treści:

Tatuaże damskie – poznaj pomysły na najpiękniejsze subtelne i minimalistyczne ozdabianie kobiecego ciała! W poniższej galerii znajdziecie szereg inspiracji na delikatne tatuaże. Część z nich to tak zwane tiny tattos – czyli tatuaże, którymi chcemy ozdobić niewidoczne na pierwszy rzut oka zakątki naszego ciała. Takie tatuaże wyrażające naszą osobowość są widoczne tylko dla wybranych, a znaczenie tych damskich tatuaży bywa ważne dla tych, którzy mogą je obejrzeć. Może to być delikatny tatuaż róża , symbol nieskończoności  nawet tatuowane piegi! Zapraszamy do opisu najnowszych trendów w damskich tatuażach oraz bogatej galerii zdjęć.

Tatuaże damskie

Agnieszka Chylińska – fot. EAST NEWS

Tatuaże damskie – dlaczego stały się tak popularne?

Wiele osób waha się, czy zrobić tatuaż dlatego, że boją się jak będą wyglądać za kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Skóra się rozciąga, wiotczeje, a barwniki zmieniają kolor (przynajmniej niegdyś tak było). Martwimy się tym, że tatuaż zostaje z nami do końca życia, chyba, że zdecydujemy się na bolesną  i kosztowną serię zabiegów usuwających barwniki. Wszystkie to obawy są słuszne, a przynajmniej warte zastanowienia. 

Unikalnym tatuażem kobiety pragną wyrazić siebie, być wyjątkową a nawet zwrócić czyjąś uwagę. To sposób na stworzenie własnego „ja”. Osoby z tatuażem uważa się z bardziej wyluzowane, cool i podążające za trendami. Kobiety z tatuażem wydają się bardziej skłonne do podejmowania ryzyka. Często tatuaże nawiązują także do światopoglądu lub związane są z osobistymi przeżyciami – jak  tatuaż z imieniem dziecka lub tatuaż z imieniem partnera. Wielokrotnie kobiety traktują tatuaż jako element estetyczny, dodatkowa ozdoba.

Tatuaże kobiece w wersji mini – tiny tattos

Przedstawiamy Wam tatuaże damskie w wersji minimalistycznej, które są prawdziwym hitem na Instagramie. Są one łatwe do ukrycia, nie rzucają się w oczy i są wyjątkowo piękne. Minimalizm jest w modzie, podobnie jak subtelność i piękne wzory.  Takie tatuaże damskie często przekonują nawet najbardziej zagorzałych przeciwników ozdabiania swojego ciała. Romantyczne i nie kojarzące się z wulgarnością, te mini kobiece tatuaże stały się bardzo modne! W dodatku czasami prostota potrafi wyrazić bardzo wiele. Ostatnio hitem stały się także tatuaże wykonane jedną kreską, które są prawdziwymi dziełami sztuki. W poniższych artykułach znajdziecie pomysły na prawdziwie małe ozdoby na ciele.

Tatuaże damskie pod pachą, za uchem

Poza tradycyjnym umiejscowieniem tatuażu – jak na przedramieniu czy nadgarstku, coraz większa popularność zdobywają także tatuaże umiejscowione w dosyć zaskakujących miejscach; za uchem, wokół paznokci czy nawet …. pod pachą. Przyznajemy, ze niektóre z tych miejsc są dla nas dosyć kontrowersyjne. Jeśli chcesz je poznać – zobacz je w poniższych artykułach:

Tatuaże dla mamy z okazji narodzin dziecka

Czarujący jest dla nas natomiast trend związany z dyskretnym tatuażem zrobionym z okazji narodzin dziecka:

Tatuaż na cześć dziecka – najlepsze pomysły i inspiracje!

Tatuaż na cześć dziecka – najlepsze pomysły i inspiracje!

Jesteście fankami tatuaży, macie już na swoim ciele ich pokaźną kolekcję, a Wasza skóra przypomina barwną księgę, z której wyczytać można całą Waszą historię? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałyście: "tak", nie możecie przegapić kolejnej wyjątkowej

Tatuaże między piersiami

Prawdziwie damskie tatuaże – mniejsze lub większe to tatuaże między piersiami – nowy hit z Instagrama:

Tatuaż między piersiami – najnowszy trend dla miłośniczek ozdabiania ciała!

Tatuaż między piersiami – najnowszy trend dla miłośniczek ozdabiania ciała!

Zastanawiasz się nad wykonaniem trwałego malunku na ciele, ale nie chcesz, by miał on zbyt ostentacyjny charakter, mogący wywoływać negatywny odbiór nieznajomych lub pracodawców, którzy będą próbować Cię po nim oceniać? Zobacz piękne, kobiece tatuaże, które możesz zrobić w dyskretnym, lecz jednocześnie kuszącym męski wzrok miejscu!

Tatuaż damskie na kręgosłupie

Poznaj ten rodzaj tatuażu prosto ze stolicy filmu: 

Tatuaż na kręgosłupie – hot trend prosto z Hollywood!

Tatuaż na kręgosłupie – hot trend prosto z Hollywood!

Lubicie oryginalne tatuaże, które w ciepłe dni można delikatne odsłonić przy okazji wyjścia na plażę, do klubu czy na bulwary? Jeśli tak, ten nowy hollywoodzki trend pokochacie już od pierwszego wejrzenia. Oto absolutny hit ze wzgórza gwiazd - spin tattoo, czyli tatuaż na kręgosłupie!

Co sądzicie o damskich tatuażach?  Uważacie, że warto zaszaleć i stworzyć na swoim ciele takie małe (lub większe!) dzieło sztuki?

Przyznajcie się, która z Was cieszy się własnym tatuażem?  Co przedstawia? Jesteśmy bardzo ciekawe!

Jeżeli chcecie zapoznać się z najnowszymi trendami w tatuażach – zapraszamy do śledzenia naszego działu Tatuaże wzory

Tatuaże damskie – 10 najpopularniejszych kobiecych inspiracji i ich symbolika

1.Tatuaż ważka

Rożne kultury odmiennie interpretują symbol ważki. Możemy jednak mówić o jednak pewnym uniwersalnym znaczeniu tatuażu z ważką. Kobiety tatuując ważkę chcą podkreślić połączenie z naturą a także rozwój duchowy i transformację. Ważka oznacza także uważność i  obecność – życie w danej chwili.

https://www.instagram.com/p/BkiHwB5Fr4X/ https://www.instagram.com/p/BQIK33EA7PY/ https://www.instagram.com/p/tVUfOWmnzj/

2.Tatuaż ptasie pióro

Tatuaż z ptasim piórem przybiera różne formy: kolorowe lub czarno – białe pojedyncze pióro lub pęk piór. Pojedyncze pióro nieokreślonego gatunku ptaka interpretujemy jako ulotność, duchowość a także gotowość do startu i lotu w nieznane. Pióro także symbol delikatności. Orle pióro oznacza świętość (w kulturze Indian), pawie pióro – bogactwo i dostojność. Tatuaż damski z piórem z którego ulatują ptaki interpretujemy jako ulotność życia (ptaki symbolizują osoby, których nie ma wśród nas) a także duchowość i i uczuciowość.

https://www.instagram.com/p/B5TCOWTBT3j/ https://www.instagram.com/p/B5S1dzKHjsv/ https://www.instagram.com/p/B5S0k9bAKTa/ https://www.instagram.com/p/B5SfnvMFBXy/

3. Tatuaż ze skrzydłami anioła

Skrzydła anioła mają wiele znaczeń. Najważniejsze to przede wszystkim niewinność lub jej utrata. Może to być także symbol anioła opiekuńczego, strzegącego przed złem.

https://www.instagram.com/p/BtMMhH7H0JD/ https://www.instagram.com/p/BlF9fEHjqcZ/ https://www.instagram.com/p/BuluOMzhpOe/ https://www.instagram.com/p/B5DR0z-JIfV/

4. Łapacz snów – Dreamcatcher – tatuaż z indiańskim rodowodem

Łapacze snów pochodzą od plemienia Indian Chippewa. Jako tatuaż ma filtrować złe mocy a przynosić dobre sny i gwarantować szczęście w życiu. Łapacze snów są jednym z najpopularniejszych motywów zdobiących ciało kobiet oraz mężczyzn.

https://www.instagram.com/p/B2hajHlIrdM/ https://www.instagram.com/p/B47K6lWDHCW/ https://www.instagram.com/p/B5SUYC7lpSF/ https://www.instagram.com/p/B5RiCUvnm_9/

5. Tatuaże damskie ze słońcem i księżycem

Tatuaż łączący w sobie słońce i księżyc symbolizuje przeciwieństwa. Symbolizuje dwie, przeciwstawne sobie natury  jednym ciele. 
W wielu kulturach słońce obrazuje pierwiastek męski oraz odrodzenie zaś księżyc pierwiastek kobiecy, płodność, naturę. 

https://www.instagram.com/p/B5O35dVBld6/ https://www.instagram.com/p/B5NenMqlyMf/ https://www.instagram.com/p/B5BHStzjXlq/ https://www.instagram.com/p/B4mZCjXh5XU/ https://www.instagram.com/p/B4VQTIwpaBa/

6. Kobiecy tatuaż z gwiazdami

Gwiazda zawsze symbolizuje sukces i doskonałość. Interpretacja zależy jednak od tego, jaki typ gwiazdy wybierzemy. Spadająca gwiazda oznacza silne przeżycia, które towarzyszyły właścicielce tatuażu. Wstęga złożona z malutkich gwiazdek to często symbol osiąganych sukcesów – dodajemy po jednej, gdy osiągniemy jakiś cel.

https://www.instagram.com/p/B5KlBDxJOGD/ https://www.instagram.com/p/B5GAvFThIjp/ https://www.instagram.com/p/B5BctpuAvEs/ https://www.instagram.com/p/B4_iBZqJwdM/

7. Tatuaże damskie z sercem

Tatuaże z sercem – szczególnie kobiece – to bardzo osobisty motyw. Symbolizować mogą miłość właścicielki  do kogoś innego (oczywista interpretacja często w połączeniu z inicjałami lub imieniem) lub miłość w szerszej perspektywie: do świata i ludzkości.

https://www.instagram.com/p/B5TQsnUnXEA/ https://www.instagram.com/p/B5TAizqJHpi/ https://www.instagram.com/p/B5Suk1IHkog/

8. Wytatuowany koliber

Koliber jest typowo damskim tatuażem. Symbolizuje bliskość danej osoby z naturą. Bywa także symbolem miłości i wierności , ale także ulotności życia.

https://www.instagram.com/p/B30mHKvHnQm/ https://www.instagram.com/p/B3vJlm0F4MD/ https://www.instagram.com/p/B5Sd6-_FLOa/

9. Tatuaż z koroną

Wszyscy interpretują koronę jako symbol władzy królewskiej. Jeśli mamy na myśli typowo królewską koronę, to oznacza ona tryumf, chwałę, zwycięstwo. Korona zaś ogólnie symbolizuje dążenie do osobistego rozwoju. Oznacza on także chęć zgłębiania samoświadomości, a także odpowiedzialność i rozsądek. 

https://www.instagram.com/p/B5CRxUjJT1L/ https://www.instagram.com/p/B5FNiungUnu/ https://www.instagram.com/p/B4zwZ_vFhOE/

10. Tatuaż z konikiem morskim

Konik mordki jest symbolem w wielu kulturach. W symbolice tatuaży oznacza zwykle kreatywność i wyobraźnie. Z uwagi na to, że jest to gatunek zagrożony – może utożsamiać przywiązanie i ochronę natury.

https://www.instagram.com/p/B5QqKWeh2bl/ https://www.instagram.com/p/B5JtntlHmFk/ https://www.instagram.com/p/B5CPlF4HMor/

Galeria z pomysłami

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (215 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Zanett  18 kwietnia 2015 08:31

  Lubię tatuaże, ale zdecydowanie wolę je mieć w niewidocznych miejscach. A już na pewno nie na rękach (z wyłączeniem malutkiego motywu na nadgarstkach).

  Odpowiedz
 2. nungal  18 kwietnia 2015 09:22

  oj nie, ptaszki, dmuchawce, znaki nieskończoności… nie ma chyba bardziej oklepanych i nudnych motywów dla kobiet.

  Odpowiedz
 3. Patriszia  18 kwietnia 2015 10:38

  Tatuaże podobają mi się tylko u kogoś, sama raczej nie zdecydowałabym się 🙂

  Odpowiedz
 4. martucha180  18 kwietnia 2015 10:38

  Piękne i zabawne… ‚still beautifull’ na wałeczkach 🙂

  Odpowiedz
 5. terenia  18 kwietnia 2015 14:49

  Cudny był ten maleńki tatoo na palcu!! I motyw, i miejsce, których jeszcze nie widziałam. Bardzo ciekawy był również tatoo od dłoni do zgięcia łokciowego. Na takie jak wymieniłam – skusiłabym się :).

  Odpowiedz
 6. lilka  18 kwietnia 2015 15:26

  jak fany tatu i dobrym miejscu u kobiety wyglada calkiem niezle… na karku czy w dolnej czesci plecow, na nodze nad kostka… te na rekach takiego bym sobie nie zrobila…

  Odpowiedz
 7. macierzanka  18 kwietnia 2015 16:28

  Maleńkie tatuaże ,nie rzucające się w oczy są ładne .

  Odpowiedz
 8. Gocha  18 kwietnia 2015 17:08

  Takie malutkie tatuaże mają swój urok 🙂 Dmuchawiec genialny

  Odpowiedz
 9. as_sa  19 kwietnia 2015 10:15

  Mnóstwo świetnych wzorów. Sama nie posiadam, ale kto wie… 😉

  Odpowiedz
 10. Emotikonka  19 kwietnia 2015 12:48

  Strasznie podobają mi się tatuaże na karku i nadgarstkach. Szczególnie takie naprawdę minimalistyczne.

  Odpowiedz
 11. Elżbieta Wawer  19 kwietnia 2015 14:36

  Jestem zdecydowaną przeciwniczką ozdabiania sobie ciała tatuażem mimo że podobają mi się niektóre to sobie bym nie zrobila

  Odpowiedz
 12. bbo  19 kwietnia 2015 17:55

  Ogromne róże czy bardzo kolorowe zwierzęta – to zdecydowanie nie jest minimalizm. Natomiast te małe i bardzo delikatne tatuaże są bardzo piękne.

  Odpowiedz
 13. luna341  19 kwietnia 2015 20:02

  Ciekawe propozycje,Te kolorowe nie w moim guście ale malutkie i owszem

  Odpowiedz
 14. lilkawodna  20 kwietnia 2015 15:02

  Śliczne są dmuchawce z ptaszkami.

  Odpowiedz
 15. Kmakolagwa  20 kwietnia 2015 19:14

  Nie powiedziała bym, że wszystkie są minimalistyczne. Ale moje serce skradł tatuaż z „dmuchawcami”. Śliczny! Nawet sama była bym skłonna sobie taki zrobić.

  Odpowiedz
 16. ZŁOWIESZCZY CHICHOT  20 kwietnia 2015 20:54

  Piórko z napisem „life” mi się szalenie podoba. Reszta raczej nie w moim guście.

  Odpowiedz
 17. Sylwia  23 kwietnia 2015 19:24

  Bardzo ładne tatuaże ale sama bym sobie takich nie zrobiła.

  Odpowiedz
 18. Anita  29 kwietnia 2015 10:59

  te pierwsze są piękne.. może sobie kiedyś zrobię 🙂

  Odpowiedz
 19. martuska665  6 maja 2015 10:44

  piękne… czsem mnie nachodzi ochota na tatuaż, ale sobie zawsze daję pół roku na decyzje- po tym czasie zazwyczaj ochota mija

  Odpowiedz
 20. india24  13 maja 2015 09:46

  Fajne, sama jestem posiadaczką tatuażu na plecach.

  Odpowiedz
 21. Juseczka  20 maja 2015 14:00

  Niektóre z nich, to naprawdę cudowne dzieła sztuki, jeśli tak można to nazwać. Jeśli tatuaż jest subtelny i coś wyraża, bardzo mi się to podoba 🙂

  Odpowiedz
 22. Ola  21 maja 2015 18:46

  Piękne są. Proponowałabym też zrobić „&”. Faktem jest, że teraz najczęściej maluje się go na paznokciach w ramach akcji wzór do naśladowania, ale na ciele wyglądałby równie dobrze.

  Odpowiedz
 23. maria  17 czerwca 2015 21:22

  Fajne, też planuje tatuaż ale ciężko zdecydować jaki:)

  Odpowiedz
 24. kaskalala  18 czerwca 2015 19:23

  piekne! nie takie oklepane jak te wszystkie jaskółki i iine <3 cudaaa

  Odpowiedz
 25. Olejnik  19 czerwca 2015 19:56

  małe a cieszą oko bardzo ładne 🙂

  Odpowiedz
 26. wiolucja  26 czerwca 2015 10:49

  Niektóre oklepane, ale inne… cudo!

  Odpowiedz
 27. AnnaKwasniak  27 czerwca 2015 09:41

  Kilka taaakich pięknych… jednak nie jestem na tyle odważna by sobie zrobić

  Odpowiedz
 28. nalialun  27 czerwca 2015 19:53

  Podobajami sie tatulaze, ale u mlodych osob w miejscach nie widocznych. Nie ktore z nich sa rzeczywiscie fajne ale sama nie zdecydowalabym sie na taki krok.

  Odpowiedz
 29. Justyna  27 czerwca 2015 21:20

  Co niektóre okropne… Sama sobie nie zrobię, ale u innych mi nie przeszkadzają.

  Odpowiedz
 30. nieidealniezidealnizowana  1 lipca 2015 23:26

  Bardzo mi się podobają niektóre tatuaże, jednak sama uważam, że muszę się nad decyzją porządnie zastanowić. Chciałabym coś z motywem aparatu, ptaka i nieskończoności w jednym 🙂
  Po za tym boję się bólu.. 😀

  Odpowiedz
 31. Aneta  2 lipca 2015 11:21

  Piękne wzory, tatuażyści muszą mieć mega talent! 🙂
  Ciężko byłoby mi się zdecydować na jeden konkretny tatuaż…

  Odpowiedz
 32. Kobietaona  18 lipca 2015 14:58

  Strasznie podobają mi się tatuaże na nadgarstku bądź przedramieniu, sama chciałabym zrobić sobie taki. Małe subtelne tatuaże są urocze, wystarczy dobry pomysł i realizacja a powstanie cudo.

  Odpowiedz
 33. pinkax  21 lipca 2015 19:52

  Boskie tatuaże, chyba zainspiruje się do zrobienia kolejnego! 🙂

  Odpowiedz
 34. nataliaa  28 lipca 2015 13:33

  niektóre nie wydają się minimalistyczne, ale sa piękne. mi się bardzo spodobał znak nieskończoności przeplatany z piórkiem i napisem „life” i „love” <3

  Odpowiedz
 35. AnnStyl  21 października 2015 14:12

  Gustuję w trochę innej sztuce więc moje nieco różnią się od tych zaprezentowanych na zdjęciach. Ale jak, to się mówi, to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

  Odpowiedz
 36. sylwiawes  2 czerwca 2016 19:39

  Tatuaż z dmuchawcem bardzo mi się spodobał 🙂

  Odpowiedz
 37. mama_kazala  3 czerwca 2016 21:25

  piękne są!

  Odpowiedz
 38. monicitia  10 czerwca 2016 16:51

  Michu się nie zgadza….:(

  Odpowiedz
 39. arancia  12 sierpnia 2017 22:01

  Takie malutkie może nie są złe, ale ja bym nigdy sobie nie zrobiła, potem na 100% bym żałowała, po co „brudzić” ciało.

  Odpowiedz
 40. diana9422  16 lutego 2018 08:03

  Piękne, takie delikatne, zmysłowe.

  Odpowiedz
 41. Zuzzz  7 sierpnia 2018 17:20

  Fajne wzorki, rzeczywiscie delikatne, subtelne, minimalistyczne, wiec najczesciej kojarzą sie one z takimi, które wybierają kobiety. Chociaz mysle,ze nie ma co sie ograniczac do takich wzorow. W sieci widzialam piekne tatuaze zrobione przez Adolfa z Jah Love, rowniez kobiety sie u niego tatuują, a gościu ma taki talent, ze juz chyba lepiej zapisac sie do niego na jakis konkretny wzor, a nie malenki napis.

  Odpowiedz
 42. LoMaa  5 maja 2020 12:03

  Bardzo podoba mi się opisane znaczenie tatuaży. Czasami człowiek zdecyduje się wydziergać obrazek a potem okazuje się, że znaczenie jest kompletnie niefajne!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany