Mini Le Chiquito – najnowszy mini trend prosto z paryskiego tygodnia mody

Hit czy kit? Prosto z paryskiego tygodnia mody do noszenia polecają się… mikrotorebki! Tradycyjna kopertówka to w porównaniu z Le Sac Chiquito torba plażowa! Czy poczucie mody zwycięży z niepraktycznością? Podobają wam się takie modele?

Mini Le Chiquito – pod tą nazwą kryją się torebki mikroskopijnych rozmiarów, które z powodzeniem prezentowały się w czasie paryskiego tygodnia mody, obwieszczającego trendy na jesień zimę 2019/2020. Choć taki model wcale nie jest nowością, bowiem był pokazywany przez projektantów już w ubiegłym roku, dopiero teraz naprawdę się o nim mówi. Za Mini Le Chiquito stoi wybitny Simon Porte Jacquemus, którego projekty coraz częściej spotykają się z wielkim uznaniem. Czy i w przypadku torebki, do której zmieszczą się wyłącznie kluczyki do auta oraz szminka będzie podobnie?

Mini Le Chiquito – najnowszy trend prosto z paryskiego tygodnia mody. Czy mikrotorebki zawładną jesiennymi ulicami?

Jak najprościej ją opisać? To zszyty niewielki kawałek skórzanego materiału przypominający nieco portmonetki, którymi bawiłyśmy się w dzieciństwie. Czy jest w nich coś niesamowicie pięknego? Chyba tylko to, że wyglądają jak atrybut lalki Barbie z pudrowego domku. Czy są praktyczne? W ogóle… Nie zmieścimy w nich nic więcej niż kilka monet, kartę do bankomatu, listek gumy do żucia i kluczyki do auta. Choć i pewności mieć nie można. Z telefonem byłby już większy problem. Ów sprzęt mieścił się jeszcze w pierwowzorze Mini Le Chiquito, który również zaprojektował Francuz Simon Porte Jacquemus. Najnowszy model, który zaprezentowano 25 lutego, na pokazie inaugurującym paryski tydzień mody, z pewnością nie stanie się etui na komórkę. Z prostej przyczyny: jego wymiary to 8 na 10 centymetrów. Torebka jest mniejsza od dłoni, a zawieszona na długim pasku pewnie zniknie wtopiona w ubrania. Można też mieć obawy, że Mini Le Chiquito wcale nie tak trudno zgubić, a potem znaleźć…

Mimo wielu wad, jest „zaletą”

Mimo iż torebka jest niepraktyczna, od czasu pokazu cieszy się wielką popularnością. Zainteresowały się nią nawet takie gwiazdy jak Rihanna i Kim Kardashian. A to oznacza, że będziemy ją widzieli na ulicach, przynajmniej w Hollywood. Bo to właśnie swoista inność czyni Mini Le Chiquito wyjątkowymi. Czy to oznacza torebkową rewolucję?

 

Zobacz mikroskopijne propozycje prosto z wybiegów:

https://www.instagram.com/p/BunibatBUeJ/

https://www.instagram.com/p/Bum6kuWgVnv/

https://www.instagram.com/p/Buj3aJGAwVZ/

https://www.instagram.com/p/BuehZMbASv1/

https://www.instagram.com/p/BuYT71agR0n/

https://www.instagram.com/p/BuUf2WWnRwX/

https://www.instagram.com/p/BuU6PRwgMfb/

https://www.instagram.com/p/BtyneaQiCtC/

https://www.instagram.com/p/Bt1BrUjn399/

https://www.instagram.com/p/BuWvGw8BU6c/

https://www.instagram.com/p/Bue-NtPBmKA/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  6 marca 2019 13:10

  Nie podobają mi się takie modele.

  Odpowiedz
 2. Neon  6 marca 2019 15:51

  Aboslutnie niepraktyczne, ale cóż, może cieszą czyjeś oko.

  Odpowiedz
 3. Jaworka  11 marca 2019 18:19

  Tylko dla potrzeb zdjęć

  Odpowiedz
 4. blogujemytestujemy  13 marca 2019 17:57

  To już drobna przesada z tymi mini mini torebeczkami na zaproszenie lub jednego cukierka 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany