Miłość do zajętego mężczyzny – najczęściej popełniane błędy

Wreszcie znalazłaś Tego Jedynego, który spełnia wszystkie Twoje wyobrażenia o idealnym mężczyźnie, ale On jest już zajęty i nie masz pojęcia co robić? Nie chcesz być „tą drugą”, a jednocześnie nie potrafisz sobie odpuścić i zniknąć, bo wiesz, że łączy Was wyjątkowo silne uczucie? Poznaj błędy popełniane przez kobiety zakochane w zajętych mężczyznach!

Miłość do zajętego mężczyzny zawsze jest niebezpieczna. Niezależnie od tego, jak zakończy się uczuciowy trójkąt, ktoś na tym ucierpi i z całą pewnością będzie to któraś z Was. Postępując racjonalnie, możesz jednak zawczasu zapobiec miłosnej katastrofie. Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy popełniane w tej sytuacji i postaraj się ich uniknąć zanim będzie za późno! 

miłość do zajętego mężczyzny

źródło: www.pixabay.com

Miłość do zajętego mężczyzny – najczęściej popełniane błędy

 

Czekanie aż On zakończy swój związek

Wiele kobiet godzi się na tymczasowe przyjęcie roli „tej drugiej”, bo mężczyzna obiecuje im, że wkrótce zostawi obecną partnerkę. Są i takie, które łudzą się, że zastąpią Jego aktualną żonę czy dziewczynę, chociaż nie słyszały żadnych obietnic ani deklaracji. A jakiego przebiegu spraw można się w tej sytuacji spodziewać? Otóż najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przeciągający się romans, podczas którego powoli będziesz tracić cierpliwość i czuć coraz większą frustrację. On tymczasem stopniowo zacznie tracić Tobą zainteresowanie, nasycając się porywami serca i intensywnymi emocjami, a następnie wracając do ciepłego, wysprzątanego domu i obiadów przyrządzonych przez „sprawdzoną” partnerkę. Zdarza się wprawdzie, że mężczyźni trwającym w takim trójkącie, podejmują decyzję o rozstaniu i wchodzą w nowe związki. Ale czy w tej sytuacji możesz spodziewać się, że za kilka miesięcy (co najwyżej lat) On nie postąpi z Tobą identycznie?

 

Snucie intryg i manipulacja

Kobiety zakochane w zajętym mężczyźnie często w naturalny sposób przerzucają swoją frustrację i złość na ich partnerkę. Z zazdrości zaczynają na siłę doszukiwać się w niej wad i manipulować Jego uczuciami, wmawiając Mu, że jego żona czy dziewczyna nie jest dla Niego wystarczająco dobra. Wyliczają Jej niedostatki, a nawet snują intrygi, które mają w zamierzeniu doprowadzić do kłótni między partnerami. To poważny błąd! Postępując w ten sposób, nie pozwalasz Mu podejmować samodzielnych decyzji. Liczysz na to, że ukochany obdarzy Cię głębszym uczuciem, ale to, co w zamian dostajesz jest tylko słabym echem odbitym od Jego złości. Iluzją, mającą więcej wspólnego z poszukaniem ulgi, aniżeli z miłością.

 

Zakładanie, że Ciebie nie mógłby okłamywać

Miłość do zajętego mężczyzny wiąże się w naturalny sposób z założeniem, że w tym emocjonalnym trójkącie tylko jedna osoba jest okłamywana i jest nią Ona, bo przecież to Ich związek jest przechodzony i bliski rozpadu, o czym najlepiej świadczy fakt, że na horyzoncie zjawiłaś się Ty. A co, jeśli okaże się, że i Ty jesteś tylko jedną z wielu? Jeśli On zdradza także Ciebie, a na zamku jest więcej księżniczek niż dotąd Ci się wydawało? Wbrew pozorom to zdarza się stosunkowo często. Skłonny do zdrady mężczyzna nie poprzestanie na jednym romansie…

 

Randki-zapominajki

Nieszczęśliwie zakochane kobiety często próbują zapomnieć o odrzucanym uczuciu, rzucając się w wir randek i przypadkowych miłosnych przygód. Wydaje im się, że w ten sposób „zemszczą się” na Nim (przynajmniej we własnej głowie), a przy okazji zajmą swoje serce tymczasowymi lokatorami, dzięki czemu nie będzie w nim miejsca na Niego. Niestety taka forma „pocieszenia” zwykle się nie sprawdza, a przygody na jedną noc, mogą sprawić, że poczujesz niechęć do samej siebie, a nawet wciągnąć Cię w poważne kłopoty!

 

Związek? Tak, ale to Ty będziesz w nim mężczyzną

Wasz romans sprawia, że czujesz się szczęśliwa i przypomina bajkę? On stara się robić Ci niespodzianki i za wszelką cenę próbuje Ci się przypodobać? Uświadom sobie, że ta sytuacja nie potrwa długo. Przecież to On jest zajęty, a Ty wolna, a zatem Tobie zależy bardziej. Jeżeli więc nawet Wasza relacja przetrwa dłuższy czas, prędzej czy później zamienicie się w niej miejscami. To on będzie króliczkiem, którego trzeba gonić, a Ty mężczyzną, wychodzącym z inicjatywą i dokładającym starań, by między Wami wszystko się układało. A chyba nie to chciałabyś osiągnąć, prawda?

 

Miłość do zajętego mężczyzny to wyczerpująca emocjonalnie sytuacja, która nie tylko może doprowadzić do rozpadu związku dwojga zakochanych już w sobie ludzi i zranić ich na całe życie, ale też wyniszczyć Ciebie, skazując na ciągłe uczucie zazdrości i powracający niepokój o to, czy On kiedykolwiek będzie Ci wierny. Jeśli nie potrafisz odpuścić sobie pielęgnowania uczucia do zajętego mężczyzny, skorzystaj z pomocy psychoterapeuty.

 

Interesuje Cię temat skomplikowanych relacji damsko-męskich?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (148 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  29 marca 2018 12:12

  Kiedy ktoś zwróci moją uwagę, zainteresuje i sprawi, że serce zaczyna mi bić mocniej i ogarnia mnie przeczucie, że to moja bratnia dusza- okazuje się, że jest zajęty albo niezainteresowany moją osobą. Przykre to uczucie, ale trzeba sobie z tym poradzić. Trzeba umieć sobie powiedzieć- to jeszcze nie ten.
  Mężczyzn zajętych, ale mających romanse na boku nie rozumiem. Kobiet wchodzących w takie układy także nie.

  Odpowiedz
 2. efffciaa  29 marca 2018 14:05

  Moim skromnym zdaniem skoro facet jest zajęty i oszukuje kogoś , żeby się z tobą spotykać , to nie miałabym żadnej pewności , że będąc ze mną nie spotykał by się z inną .

  Odpowiedz
 3. agasam9  29 marca 2018 22:37

  według mnie to jest z góry skazane na porażkę 🙂

  Odpowiedz
 4. Agata  30 marca 2018 00:13

  No i najgorzej kiedy przyciągasz głównie zajętych albo zboczeńców xd a o takich nietrudno :c

  Odpowiedz
  • Neon  3 kwietnia 2018 20:46

   Potwierdzam. Już lepiej być samej.

   Odpowiedz
 5. Tara  30 marca 2018 07:33

  Podstawowy błąd, to zainteresowanie się zajętym…

  Odpowiedz
  • martucha180  31 marca 2018 16:25

   Otóż to! Być tą drugą… :/

   Odpowiedz
 6. K.M.Mia  16 października 2019 13:32

  Mam męża i gdybym dowiedziała się, że ma na boku jakąś pannę szczęśliwa bym nie była, a zemsta aż ociekałabym cukrem…:/

  Odpowiedz
 7. Werka  1 maja 2022 11:53

  A ja kocham zajętego żonatego faceta. Kocham Go nad życie. A On ma żonę i Ją kocha. Mnie nawet nie zna. To mega wyczerpujące, gdyby tylko wiedział ile razy płakałam przez Niego. Niczyjego małżeństwa nigdy nie rozbije bo nie zbuduję szczęścia na cudzym nieszczęściu. I nigdy nie byłabym szczęśliwa, gdybym kogoś skrzywdziła. Nie umiem zapomnieć.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany