Millennialsi – kim są, czego pragną, jak żyją?

Miellenialsi, tak nazywa się pokolenie urodzone na przełomie lat 80 i 90, czyli to, które całkiem świadomie przeszło z XX do XXI wieku. Jacy są? Czego pragną? Jakie są ich potrzeb? Jakie jest ich nastawienie do rodziny, mediów, usług, przyjaźni ?Czy są otwarci na świat?

Bliscy ponad wszystko

Millennialsi – osoby urodzone na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych – cenią wartości takie jak przyjaźń oraz rodzina. Jak wynika z badań Urban Land Insitute, pośród ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu 57 proc. kobiet i 38 proc. mężczyzn w wieku millenialsów wymieniło spotkania z rodziną. Kontakty z przyjaciółmi ceni kolejno 43 proc. i 41 proc. spośród nich.

facebook

Millennialsi częściej niż poprzednie pokolenia zawierają znajomości z osobami zza granicy. Do podtrzymywania takich relacji używają mediów społecznościowych. Według badań Pew Research Center, 81 proc. spośród nich posiada konto na Facebooku. – Swoje międzynarodowe znajomości przedstawiciele pokolenia Y często zawierają podczas zagranicznych studiów lub praktyk m.in. w ramach programu Erasmus. Dzięki social media mogą rozmawiać, przesyłać sobie zdjęcia i filmiki, a od niedawna również kupować wspólnie prezenty online. Zrzutki internetowe to nowa, społecznościowa forma płatności w sieci – opowiada Witalij Kedyk, współtwórca platformy Wishround.pl służącej do prowadzenia internetowych zbiórek na wymarzony prezent.

Z technologią na „ty” 

Millennialsi to pierwsze pokolenie, które wychowało się w świecie komputerów i internetu. Najmłodsi spośród nich nie pamiętają czasów, kiedy w poszukiwaniu informacji sięgano po papierową encyklopedię lub słownik, a nie wyszukiwarkę Google. Według raportu przygotowanego przez MEC, 76 proc. osób w wieku 20-24 lat posiada smartfona.

Millennialsi doskonale czują się w świecie nowoczesnych technologii i tego samego oczekują od innych. Według danych NSL Finance 26 proc. spośród nich zdarzyło się przenieść swoje konto do konkurencji z powodu niewystarczająco dobrej aplikacji mobilnej.

Według danych raportu E-commerce w Polsce 2015 przygotowanego przez Gemius dla e-Commerce Polska, osoby w wieku 25 – 34 lata stanowią 34 proc. klientów robiących zakupy przez internet! 

„Posłucham mamy, a nie dziennikarza i reklamy”

 

W badaniu przeprowadzonym przez Elite Daily, mniej niż 3 proc. millennialsów uznało tradycyjne media za istotne źródła wiedzy. Podejmując decyzje zakupowe, znacznie chętniej kierują się wskazówkami przyjaciół (37 proc.) oraz rodziny (36 proc.). Brylujące w sieci pokolenie chętnie wsłuchuje się również w opinie internetowych ekspertów (17 proc.). – Na brak zaufania millennialsów do tradycyjnych mediów przedsiębiorcy muszą reagować wzmożoną aktywnością w internecie. Dlatego znaczna część ich budżetów reklamowych powinna być przeznaczana na działania online – stwierdza Kedyk z Wishround.pl.

 

***

O Wishround

Wishround to nowa forma płatności społecznościowych online, która ułatwia zbiórkę na zakup prezentu.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  9 października 2015 09:45

  Znajoma urodziła córkę 1 stycznia 2000r. i nazywała ją pluskwą milenijną 😉

  Odpowiedz
 2. Żanett  9 października 2015 10:13

  Moim zdaniem to pokolenie rzeczywiście jest jakby bardziej świadome. Przyszło im wychowywać się i dorastać w okresie, kiedy wraz z pojawieniem się różnych narzędzi technologicznych oni właśnie byli na bieżąco. Ma to również swoje minusy 🙂

  Odpowiedz
 3. bbo  9 października 2015 15:09

  Moja mała nieźle „wymiata” na tablecie 😀

  Odpowiedz
 4. martus2833  9 października 2015 15:39

  W niektórych kwestiach millennialsi mieli lepiej niż ja, urodzona na początku lat 80. Ale oni nie wiedzą, jaką frajdę sprawiał Reksio na czarno-białym TV ani jaka jaka pyszna była czekolada z okienkiem z peweksu.

  Odpowiedz
 5. Aneta  12 października 2015 14:19

  Chyba zaliczam się do tego pokolenia 🙂

  Odpowiedz
 6. Anita  26 października 2015 20:36

  pierwszy raz słyszę to określenie 🙂

  Odpowiedz
 7. Agnieszka  2 listopada 2015 16:23

  Mądry artykuł!

  Odpowiedz
 8. Milenials  13 maja 2019 00:24

  Napiszcie coś o podejsciu tych pokolen do tradycyjnych wartosci, tolerancji dla homosiow, rodziny, ojczyzny, honoru, pokory. Przyszłość maluje się w czarnych barwach…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany