Miękki czy usztywniany – wybierz idealny stanik dla siebie!

Dla zapewnienia perfekcyjnego wyglądu dekoltu ważny jest nie tylko wybór odpowiedniego kroju biustonosza, ale również skład i struktura materiałów, z których jest on wykonany. Od sztywności miseczek zależy, jak piersi będą prezentowały się w staniku oraz czy biustonosz spełni swoje funkcje.

wybierz idealny stanik dla siebie

 

Biustonosze sztywne, półsztywne i miękkie, różniące się miedzy sobą ze względu na zastosowane do ich produkcji materiały, mogą występować we wszystkich dostępnych na rynku krojach i rodzajach. W tych trzech wersjach staników, spotykamy się zarówno klasyczną  balkonetką, mocno wyciętym plunge, full i halfcup – em, push  – upem, oraz innymi krojami, które są rozmaitymi kombinacjami powyższych modeli. W zasadzie tylko strapless (stanik z bez ramiączek), ze względu na to, że utrzymuje ciężar biustu tylko na obwodzie i bocznych wzmocnieniach, występuje zawsze w wersji bardziej lub mniej usztywnianej.

Miseczki staników sztywnych i półsztywnych (semi – soft) mogą być formowane za pomocą specjalnych wkładek gorseciarskich o składzie surowcowym, ale coraz częściej spotkać się można z miseczkami formowanymi termicznie, bezszwowymi. Staniki formowne są dziś absolutnym hitem lansowanym przez stylistów, głownie dlatego, że nawet pod obcisłym ubraniem są zupełnie niewidoczne, bez przebijających spod ubrania szwów. Tego typu staniki są jednak trudne do idealnego dobrania do ciała – zauważa brafitterka Gossard Katarzyna Pieńkowska z salonu BiuTyStyl. Różnica polega na tym, że stanik usztywniany klasycznym wkładem gorseciarskim „pracuje” wraz z ciałem i potrafi się dopasować do kształtu piersi. Natomiast miseczka formowana jest nieruchoma, więc to pierś musi się dopasować do jej kształtu, co nie zawsze się udaje  – zdradza brafitterka.

Wśród najpopularniejszych materiałów z których produkowane są biustonosze, oprócz wkładów gorseciarskich znajduj się także przeróżne hafty, koronki, tiule lub gładkie satyny oraz dzianiny.

 

Bardzo ważnym elementem biustonosza zarówno w wersji sztywnej jak i miękkiej są fiszbiny – to one odpowiadają za podtrzymanie i zabranie piersi oraz nadanie biustowi atrakcyjnego kształtu. Dlatego dobierając biustonosz zawsze trzeba uważnie przyjrzeć się fiszbinom – czy leżą one zaraz pod piersiami, w naturalnym załamaniu, czy też może  znacznie niżej na żebrach, gdzie klatka piersiowa jest węższa. Bardzo ważnym jest, by środek biustonosza, gdzie łączą się fiszbiny i miseczki przylegał do klatki piersiowej. Jeżeli tak nie jest oznacza to, że miseczki biustonosza są za małe. Piersi nie mieszczą się w miseczkach i „odpychają” fiszbiny od klatki piersiowej – zauważa brafitterka Gossard Gabriela Nowicka z salonu BiuTyStyl. Nie należy też przesadzać. Fiszbiny powinny opierać się płasko na ciele, wchodząc w naturalne zagłębienie pod piersiami. Jeśli fiszbiny wrzynają się w pierś, to najpewniej miseczka stanika, jest za mała, lub też obwód zbyt ciasny – dodaje.

Biustonosze usztywniane i miękkie, z racji tego, że są produkowane niemal we wszystkich znanych dziś krojach, nadają się na biusty o różnych rozmiarach, kształtach i kondycji. Z moich obserwacji wynika jednak, że najpopularniejsze dziś są staniki typu plunge, o niskim mostku i dobrze zbierających biust miseczkach. Plunge w wersji usztywnianej  najchętniej wybierają panie z mniejszymi i średnimi biustami, chcące wyeksponować piersi i ukształtować pomiędzy nimi kusząca dolinkę  – komentują brafitterki. Nie ma natomiast jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, na jakie dokładnie biusty miękkie staniki nadają się najlepiej.  Faktem jest jednak, że miękkie biustonosze  lepiej niż te usztywniane radzą sobie z dużymi biustami oraz są idealne dla tych Pań, które lubią nosić zwiewne i delikatne koronki czy hafty.

Rodzaj stanika orz jego rozmiar zależy również od kształtu i kondycji biustu. Biusty stożkowe lepiej prezentują się w stanikach o miseczkach otwartych i raczej usztywnianych. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju biust może wymagać mniejszej miseczki, niż wynika to z samej różnicy obwodu w biuście i pod biustem. W przypadku jędrnych, kulistych i wysoko osadzonych biustów staniki mogą sięgać wyżej niż na biustach niżej „zawieszonych”. Stąd też lepsza będzie klasyczna bardotka, niż mocno zabudowany full – cup. Są to jednak kwestie indywidualne, często decydujące o wygodzie stanika oraz jego ułożeniu na biuście.

BiuTyStyl (www.biutystyl.pl) to wyjątkowy salon z bielizną, w którym każda kobieta może liczyć na pomoc w  profesjonalnym dopasowaniu bielizny, odzwierciedlającej jej kobiecy styl i piękno.

Gossard słynie z produkcji niebywale kobiecej i wysoce ekskluzywnej bielizny. W swoich kolekcjach celebruje indywidualizm kobiecego charakteru, zmysłowość oraz wysoką świadomość atutów kobiecego ciała. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (107 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...