Miejska panorama ozdobi Twój dom nawet jeżeli… mieszkasz na parterze

Miejska panorama z ostatnich pięter wysokościowców nie jest zarezerwowana tylko dla właścicieli apartamentów. Miłośnicy urbanistycznej architektury mogą wprowadzić widoki kultowych metropolii do swojego wnętrza. Bogactwo i różnorodność stylów zainspirowały designerów marki Ceramstic do rozwinięcia oferty dekorów z urbanistycznymi motywami.

Dekor Skyline seria Konkret (1)

I loft it

Klucz do prostoty i minimalizmu można odnaleźć nie tylko w eleganckim apartamencie przy Central Parku. W Belinie, Londynie czy Paryżu, co krok zlokalizowane są stare fabryki przerobione na lofty. Pomimo iż historia tego typu wnętrza sięga lat 50. XX wieku i zgiełku Nowego Jorku, surowe wnętrza zostały entuzjastycznie przyjęte w Europie.

Dekory Opp! Urban

Wielkomiejskie panoramy

Wielkie miasta, charakterystyczne budynki i niezwykła jakość wykonania. To cechy, które zaspokoją nawet najbardziej wyszukane gusta. Dekory Opp! Urban to różne spojrzenia na metropolie, wykorzystujące charakterystyczne widoki i eklektyczne style architektoniczne. Płytki świetnie sprawdzą się w dekorowaniu przestrzeni nad blatem, wanną lub szafkami. Można wykorzystywać je pojedynczo, a także układać kolejno uzyskując rozległą panoramę. Trójwymiarowy efekt nadaje płytkom gruba warstwa spolerowanej granili. Miejski klimat wielkich miast ujęty jest niczym na czarno-białej fotografii.

Dekor Skyline seria Konkret (2)

Dekory Opp! Urban (2)

Z nutką romantyzmu

Wielkomiejska dżungla to nie tylko energia, ruch i szybki styl życia. Z drugiej strony maluje się spokój oraz majestatyczny wygląd drapaczy chmur. Dekory Skyline z linii Konkret to utrzymane w pastelowej kolorystyce wieżowce, inspirowane impresjonistycznym malarstwem – opowiada Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Odbicie w wodzie i rozmycie krawędzi oraz barw zwraca uwagę na romantyczną stronę wielkich metropolii. Płytki o wymiarach 60x30cm stanowią swojego rodzaju wyzwanie aranżacyjnie. Dekory są wieloelementowe i nietypowe o tyle, że rysunek naniesiony jest w pionie, a nie – jak zazwyczaj – w poziomie. Zalecamy do wykorzystania na przykład w przestrzeni pomiędzy szafkami a zlewem, czy umywalką. Pastelowe barwy dodadzą nieco ciepła surowym, industrialnym wnętrzom.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Czy można połączyć tradycyjny szyk i elegancję Paryża, stolicy kultury, mody z nowoczesnym pełnym ekspresji street artem? Po takie rozwiązanie sięgają projektanci marki Ceramstic w swojej płytce Paris z serii Konkret. Wieża Eiffla, to jeden z najczęściej wykorzystywanych motywów miejskich. Prawdziwy symbol technicznej i naukowej potęgi. Klasyczne ujęcie współgra z kolorystyką fotografii przełamując pełen ekspresji napis zainspirowanym sztuką uliczną. Wyrazisty czerwony kolor ożywia i dodaje elementu nowoczesności.

Ceramstic Paris

Eklektyzm wnętrza – stara fabryka z nowoczesnym designem

Mimo iż industrialne wnętrza narodziły się w latach 50 XX wieku w Nowym Jorku, styl ten zyskuje coraz większe grono sympatyków zwłaszcza w Europie. Bez wątpienia europejska stolicą industiralu oraz minimalizmu jest Berlin. Duże, surowe wnętrza utrzymane w stonowanej stylistyce można ożywić płytkami z serii Opp!. Stricte urbanistyczne nadruki z widokami Berlina czy Londynu zastąpią banalne plakaty i fototapety.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  3 lipca 2014 12:23

  Fajny trend. Szczególnie podoba mi się zastosowany w łazienkach.

  Odpowiedz
 2. bbo  3 lipca 2014 20:24

  O tak! W łazienkach niezwykle efektownie.

  Odpowiedz
 3. martucha180  4 lipca 2014 23:48

  W łazience tak, w salonie nie.

  Odpowiedz
 4. as_sa  6 lipca 2014 22:57

  Wow! Świetnie to wygląda.

  Odpowiedz
 5. Agnieszka  23 października 2015 12:38

  Marzy mi się w domu taka miejska stylizacja

  Odpowiedz
 6. ewalub  20 października 2016 08:30

  Takie drobne elementy wyglądały by ciekawie, ale tak jak jest zaproponowane na trzecim zdjęciu, taka miejska łazienka, to dla mnie za dużo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany