Miejsca w Chorwacji, które trzeba zobaczyć

Chorwacja przyciąga wyjątkowymi miastami oraz zakątkami, które zyskały uznanie jako niezwykle cenne ostoje dzikiej przyrody. Punktów, które warto odwiedzić w czasie podróży po Chorwacji, jest sporo. Które z nich zasługują na szczególne wyróżnienie?

Chorwacja: turystyczna potęga

Dzięki licznym atrakcjom i wspaniałym zabytkom Chorwacja stała się jednym z najchętniej odwiedzanych państw na Bałkanach. Zainteresowanie miłośników podróży tym kierunkiem  sprawiło, że infrastruktura turystyczna tego kraju stała się w ostatnich latach wzorem godnym do naśladowania. Szczególnie interesująca jest baza noclegowa tego kraju.  Kwatery w Chorwacji sprawiają, że każdy może spędzić tu urlop w komfortowych warunkach za przystępną cenę. Na stronie Edom.pl można znaleźć oferty ponad 45 tysięcy wakacyjnych domów oraz apartamentów, w których czekają przestronne sypialnie, w pełni wyposażone kuchnie oraz niezbędny sprzęt RTV i AGD. Niskie ceny sprawiają, że za około 1000  złotych tygodniowo wczasy w Chorwacji może spędzić cała rodzina. Najwięcej ofert czeka na terenie Dalmacji (blisko 30 tysięcy domów i apartamentów), choć i Istria ma się czym pochwalić. Tu czeka aż 10 tysięcy obiektów, w których można spędzić niezapomniany urlop. A co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w Chorwacji?

Skarby Dalmacji

Ze względu na piękne plaże, malownicze wyspy oraz historyczne miasta to właśnie Dalmacja stała się najpopularniejszym regionem turystycznym Chorwacji. Wyspa Hvar oraz Dubrownik to miejsca, których pominąć nie można. Szybenik oraz leżący w jego pobliżu Park Narodowy Krka to kolejne atrakcje, dzięki którym Dalmacja stała się tak popularna. Piękną starówką kusi również Trogir, a Split jest celem turystów ze względu na jeden z najcenniejszych zabytków całej Chorwacji. Jest nim pałac Dioklecjana przypominający o tym, że już w czasach starożytnych Dalmacja była znanym i cenionym miejscem wypoczynku rzymskich dostojników.

Istria: półwysep pełen atrakcji

Równie atrakcyjnym regionem dla turystów jest Istria. Ten malowniczy półwysep może się pochwalić nie tylko górzystą scenerią i wspaniałymi plażami, ale i pełnymi zabytków miastami. Tym najsłynniejszym jest Poreč, przyciągający wspaniałą starówką oraz bazyliką z VI wieku – jednym z najcenniejszych zabytków w tej części Chorwacji. Historycznym klimatem zadziwia też Bale, uznawane za jedno z najbardziej malowniczych miasteczek Chorwacji. Miłośnicy portowych klimatów koniecznie powinni zwiedzić wyjątkowo pięknie położony kurort, jakim jest Novigrad. Ma on swą niepowtarzalną atmosferę, a wizyta na jego terenie może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

Wakacje w Chorwacji to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie możliwość wypoczynku nad morzem oraz relaksu na łonie natury. Jest to jednocześnie raj dla tych turystów, którym najwięcej przyjemności sprawia wędrówka po historycznych miastach. Chorwacja ma się czym pochwalić, a jej bogactwo i różnorodność sprawiają, że każdy znajdzie tu dla siebie moc niezwykłych atrakcji.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...