Miejsca mocy w Polsce – poznaj 5 o największej energii

Szukasz nietypowego miejsca na majówkę, weekendowy wyjazd lub wakacyjną podróż? Koniecznie zajrzyj do naszego wyjątkowego przewodnika… Przedstawiamy miejsca mocy – czyli czakramy ziemi – najbardziej magiczne miejsca w naszym kraju!

Spis treści:

W Polsce można znaleźć mnóstwo miejsc mocy o niezwykłych właściwościach. Przebywanie w  pobliżu tych czakram ziemi dodaje energii lub budzi szósty zmysł. Podobno te osobliwe miejsca mogą sprawiać, że chorzy szybciej wracają do zdrowia, przygnębieni odnajdują radość życia, zmęczeni odzyskują witalność oraz siłę, a zagubieni duchowo zyskują zdolność medytacji. Dlaczego? Bo w tych w tych lokalizacjach dochodzi do koncentracji sił przyrody i pulsuje z nich skumulowana z Ziemi oraz kosmosu energia. Gdzie znajdują się miejsca mocy w Polsce?

Miejsca mocy w Polsce

10 miejsc na majówkę w Polsce. Na uboczu i bez tłumów! Sprawdź, czy już tam byłaś

10 miejsc na majówkę w Polsce. Na uboczu i bez tłumów! Sprawdź, czy już tam byłaś

Majówka to wyjątkowy czas! To świetny moment, by wypocząć, zrelaksować się i poznać niezwykłe miejsca, które mimo małej popularności skrywają wiele skarbów przyrody oraz architektury. Z uwagi na szczególny czas, szukamy miejsc jak najbardziej ustronnych i zacisznych. Oto nasze podpowiedzi!

Miejsca mocy  – czakramy ziemi w Polsce: niezwykłe i magiczne lokalizacje. Po czym je poznać?

Miejsca mocy to punkty, w których łączą się energie Ziemi oraz kosmosu. Od lat fascynują oraz przyciągają ludzi. Istnieje wiele legend na ich temat. Ludzie od zawsze wyczuwali ich energię, otaczali je kultem i wykorzystywali do celów duchowych, szamańskich lub terapeutycznych. To właśnie w tych miejscach budowano świątynie lub odprawiono magiczne rytuały.  Uważa się, że w ich pobliżu można uzyskać harmonię duszy i ciała, poprawić koncentrację, nawiązać kontakt z innym wymiarem lub uzyskać umiejętność medytacji. Poznajcie niezwykłe miejsca mocy w Polsce, niektóre z nich to pradawne słowiańskie miejsca mocy.

1. Kamienne kręgi, Odry

W Odrach, w woj. pomorskim, znajduje się skupisko kamiennych kręgów uznawane za bardzo silnie miejsce mocy.  Miejsce nazywane jest „polskim Stonehenge”. Na tym terenie znajduje się ok. 30 kurhanów i 10 kręgów. Konstrukcje kamienne powstały ponad 2 tysiące lat temu. Uważa się, że kręgi emitują energię i mają uzdrawiającą moc. Na Kaszubach krąży wiele opowieści o dziwnych zjawiskach, które można zaobserwować w okolicy miejsca. Podobne kręgi znajdują się w Węsiorach.

2. Wawel i czakram wawelski, Kraków

Na Wawelu, w obrębie kaplicy św. Gereona, znajduje się miejsce zwane „czakramem wawelskim”. Uważa się, że ma szczególnie dużą moc. Dawniej okolica ta była wszak miejscem kultu Celtów oraz ośrodkiem państwa Wiślan. Od lat znawcy twierdzą, że przebywanie na wawelskim wzgórzu ma zbawienny wpływ na ludzi. Miejsce to przez wielu uważane jest też za serce Polski.

3. Ślęża, Masyw Ślęży

Ślęża, położona w woj. dolnośląskim, nazywana jest „Śląskim Olimpem”. Od wieków uważa się, że szczyt góry to siedziba nadnaturalnych mocy. Dawniej była miejscem kultu solarnego, otaczały ją kamienne wały i rzeźby kultowe. Pozostałości przetrwały do dziś. Tajemnicza góra owiana jest licznymi legendami. Wśród okolicznych mieszkańców krążą opowieści o wejściu do podziemnego świata i Świętym Graalu.

4. Łysa Góra, Góry Świętokrzyskie

Łysa Góra znajdująca się w Górach Świętokrzyskich, w powiecie kieleckim, była miejscem pogańskiego kultu Swarożyca. Z tamtych czasów zachowały się pozostałości kamiennych wałów. Na górze odprawiano też tajemnicze rytuały. W XII wieku założono w tej lokalizacji opactwo, nazywane Świętym Krzyżem, a Łysa Góra stała się miejscem kultu chrześcijan. Miejsce do dziś skrywa wiele tajemnic i przyciąga niezwykłym klimatem.

5. Piramida, Rapa

W Rapie, w woj. warmińsko-mazurskim, stoi niezwykły grobowiec, przypominający egipską budowlę. Budowa piramidy wiążę się z rodzinną tragedią. Baronowi von Fahrenheit zmarła mała córeczka, postanowił więc uczynić ją nieśmiertelną. Na terenie posiadłości nakazał wznieść kamienny grobowiec, przypominający piramidę Chopsa i zabalsamował zwłoki dziecka. O miejscu krąży wiele niezwykłych opowieści.Według znawców piramida została wzniesiona na miejscu przecięcia kilku linii energetycznych o potężnej mocy.

Miejsca mocy w Polsce: inne

Miejsca mocy w Polsce

Miejsca, które warto zobaczyć wiosną i zachwycić się ich wyjątkowym pięknem

Miejsca, które warto zobaczyć wiosną i zachwycić się ich wyjątkowym pięknem

Pierwszy dzień wiosny już za nami! Ludzie na całym świecie żegnają ponurą zimę i cieszą się nadejściem nowej pory roku. Mieszkańcy Szwajcarii palą kukły bałwana, Holendrzy szykują się do święta kwiatów, Kanadyjczycy przygotowują festiwal tulipanów, a Japończycy cieszą się świętem kwitnącej wiśni (Hanami). Wszyscy celebrują koniec zimy. Z tej okazji, wybrałyśmy dla Was kilka miejsc w Europie, gdzie wiosna jest wyjątkowo piękna i warto się tam udać właśnie o tej porze roku!

Gdzie są inne miejsca mocy w Polsce? Uważa się, że niezwykłą energią odznaczają się także Błędne Skały w woj. dolnośląskim, Ostrów Tumski we Wrocławiu, Góra Grabarka na Podlasiu i Ostrów Lednicki w woj. wielkopolskim.

Znawcy uważają, że miejscami mocy są również m.in. Góra Królowej Bony w woj. podlaskim, Jaskinia Łokietka w Ojcowie, wzgórze w Parku Pałacowym w Puszczy Białowieskiej i wzgórze Święta Woda w woj. podlaskim.

Czy podróż do miejsc mocy do dobry pomysł na majówkę? Jak myślicie?

TOP 5. Miejsca, które warto odwiedzić w 2018 roku

TOP 5. Miejsca, które warto odwiedzić w 2018 roku

Poznaj miejsca, które warto zobaczyć w tym roku!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (281 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  21 kwietnia 2018 17:55

  Życia braknie na zwiedzenie zakątków Polski. Polska jest krajobrazowo ładnym krajem, powinniśmy bardziej doceniać nasze tereny, lepiej dbać o środowisko.

  Odpowiedz
  • ewalub  1 maja 2020 18:02

   Zgadzam się. Mieszkamy w wyjątkowo pięknym kraju.

   Odpowiedz
 2. martucha180  21 kwietnia 2018 21:04

  Byłam w Rapie.

  Odpowiedz
  • agasam9  2 maja 2020 19:05

   a mnie to właśnie bardzo zaciekawiło i bardzo chcę tam pojechać 🙂

   Odpowiedz
 3. agasam9  22 kwietnia 2018 22:45

  już mam ciarki na plecach 🙂

  Odpowiedz
 4. Bella11  25 kwietnia 2018 08:31

  Częstochowa z Jasną Górą – te miejsce ma moc , emanuje spokojem i pozytywną energią.

  Odpowiedz
 5. Skosa Sandra  23 kwietnia 2019 20:57

  Dużo jest pięknych miejsc w Polsce i nie trzeba jechać za granicę.

  Odpowiedz
 6. macierzanka  2 maja 2020 21:12

  Piękne te lokalizacje.

  Odpowiedz
 7. agata20  3 maja 2020 14:18

  Byłam na Ślęzy i Łysej Górze. Nie są wysokie więc wszystkim polecam żeby się tam wybrać.

  Odpowiedz
 8. Anna  4 maja 2020 08:19

  Przewodnik bardzo interesujący 🙂 Polska to piękny kraj i naprawdę warto poświęcić czas na poznawanie jej uroków. Z wielu, wyżej opisanych zupełnie nie zdawałam sobie sprawy. Koniecznie muszę się kiedyś wybrać!

  Odpowiedz
 9. Arkady  20 grudnia 2022 22:56

  Polecam zobaczyć Kamienne Kręgi w Grzybnicy 😁

  1 z kręgów, nieco oddalony od reszty, posiada ognisko w samym jego centrum, w którym odbywają się czasem niewielkie rytuały 🔥✨

  Obok owego kręgu jest magiczne drzewo (zwane Drzewem Darów / Drzewem Czarownic) z pięcioma pnącymi się w niebo odnogami, na którym ludzie wieszają mnóstwo pięknych darów, takich jak pióra, naszyjniki, bransoletki, wstążki, ozdoby z drewna, łapacze snów…jest także czaszka dzika z wypalonymi symbolami oraz mały ołtarzyk z runami z mnóstwem monet i świecą 🌳📿🕯️

  A tuż obok wiedźmy zbudowały swój szałas, w którym czuć zapach magii 🔮

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany