Miejsca mocy w Polsce – poznaj 5 o największej energii

Szukasz nietypowego miejsca na majówkę, weekendowy wyjazd lub wakacyjną podróż? Koniecznie zajrzyj do naszego wyjątkowego przewodnika… Przedstawiamy miejsca mocy – czyli czakramy ziemi – najbardziej magiczne miejsca w naszym kraju!

Spis treści:

W Polsce można znaleźć mnóstwo miejsc mocy o niezwykłych właściwościach. Przebywanie w  pobliżu tych czakram ziemi dodaje energii lub budzi szósty zmysł. Podobno te osobliwe miejsca mogą sprawiać, że chorzy szybciej wracają do zdrowia, przygnębieni odnajdują radość życia, zmęczeni odzyskują witalność oraz siłę, a zagubieni duchowo zyskują zdolność medytacji. Dlaczego? Bo w tych w tych lokalizacjach dochodzi do koncentracji sił przyrody i pulsuje z nich skumulowana z Ziemi oraz kosmosu energia. Gdzie znajdują się miejsca mocy w Polsce?

Miejsca mocy w Polsce

Miejsca mocy  – czakramy ziemi w Polsce: niezwykłe i magiczne lokalizacje. Po czym je poznać?

Miejsca mocy to punkty, w których łączą się energie Ziemi oraz kosmosu. Od lat fascynują oraz przyciągają ludzi. Istnieje wiele legend na ich temat. Ludzie od zawsze wyczuwali ich energię, otaczali je kultem i wykorzystywali do celów duchowych, szamańskich lub terapeutycznych. To właśnie w tych miejscach budowano świątynie lub odprawiono magiczne rytuały.  Uważa się, że w ich pobliżu można uzyskać harmonię duszy i ciała, poprawić koncentrację, nawiązać kontakt z innym wymiarem lub uzyskać umiejętność medytacji. Poznajcie niezwykłe miejsca mocy w Polsce, niektóre z nich to pradawne słowiańskie miejsca mocy.

1. Kamienne kręgi, Odry

W Odrach, w woj. pomorskim, znajduje się skupisko kamiennych kręgów uznawane za bardzo silnie miejsce mocy.  Miejsce nazywane jest „polskim Stonehenge”. Na tym terenie znajduje się ok. 30 kurhanów i 10 kręgów. Konstrukcje kamienne powstały ponad 2 tysiące lat temu. Uważa się, że kręgi emitują energię i mają uzdrawiającą moc. Na Kaszubach krąży wiele opowieści o dziwnych zjawiskach, które można zaobserwować w okolicy miejsca. Podobne kręgi znajdują się w Węsiorach.

2. Wawel i czakram wawelski, Kraków

Na Wawelu, w obrębie kaplicy św. Gereona, znajduje się miejsce zwane „czakramem wawelskim”. Uważa się, że ma szczególnie dużą moc. Dawniej okolica ta była wszak miejscem kultu Celtów oraz ośrodkiem państwa Wiślan. Od lat znawcy twierdzą, że przebywanie na wawelskim wzgórzu ma zbawienny wpływ na ludzi. Miejsce to przez wielu uważane jest też za serce Polski.

3. Ślęża, Masyw Ślęży

Ślęża, położona w woj. dolnośląskim, nazywana jest „Śląskim Olimpem”. Od wieków uważa się, że szczyt góry to siedziba nadnaturalnych mocy. Dawniej była miejscem kultu solarnego, otaczały ją kamienne wały i rzeźby kultowe. Pozostałości przetrwały do dziś. Tajemnicza góra owiana jest licznymi legendami. Wśród okolicznych mieszkańców krążą opowieści o wejściu do podziemnego świata i Świętym Graalu.

4. Łysa Góra, Góry Świętokrzyskie

Łysa Góra znajdująca się w Górach Świętokrzyskich, w powiecie kieleckim, była miejscem pogańskiego kultu Swarożyca. Z tamtych czasów zachowały się pozostałości kamiennych wałów. Na górze odprawiano też tajemnicze rytuały. W XII wieku założono w tej lokalizacji opactwo, nazywane Świętym Krzyżem, a Łysa Góra stała się miejscem kultu chrześcijan. Miejsce do dziś skrywa wiele tajemnic i przyciąga niezwykłym klimatem.

5. Piramida, Rapa

W Rapie, w woj. warmińsko-mazurskim, stoi niezwykły grobowiec, przypominający egipską budowlę. Budowa piramidy wiążę się z rodzinną tragedią. Baronowi von Fahrenheit zmarła mała córeczka, postanowił więc uczynić ją nieśmiertelną. Na terenie posiadłości nakazał wznieść kamienny grobowiec, przypominający piramidę Chopsa i zabalsamował zwłoki dziecka. O miejscu krąży wiele niezwykłych opowieści.Według znawców piramida została wzniesiona na miejscu przecięcia kilku linii energetycznych o potężnej mocy.

Miejsca mocy w Polsce: inne

Miejsca mocy w Polsce

Gdzie są inne miejsca mocy w Polsce? Uważa się, że niezwykłą energią odznaczają się także Błędne Skały w woj. dolnośląskim, Ostrów Tumski we Wrocławiu, Góra Grabarka na Podlasiu i Ostrów Lednicki w woj. wielkopolskim.

Znawcy uważają, że miejscami mocy są również m.in. Góra Królowej Bony w woj. podlaskim, Jaskinia Łokietka w Ojcowie, wzgórze w Parku Pałacowym w Puszczy Białowieskiej i wzgórze Święta Woda w woj. podlaskim.

Czy podróż do miejsc mocy do dobry pomysł na majówkę? Jak myślicie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (285 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...