MIĘDZY TRADYCJĄ A NOWOCZESNOŚCIĄ – wyjątkowe suknie na szczególne okazje

Internetowa galeria sztuki Be-Art exclusive to galeria wyjątkowa. Obecnie znajdziecie w niej kolekcję unikatowych sukni i akcesoriów od Dory Krincy! Zobaczcie zdjęcia!

Internetowa galeria sztuki Be-Art exclusive to galeria wyjątkowa. Pod swoimi skrzydłami skupia nie tylko artystów malarzy, rzeźbiarzy, rysowników, ale również projektantów mody. Wśród nich – znaną i cenioną projektantkę Dorę Krincy, której specjalnością się unikatowe stroje ślubne, wieczorowe, ale również obuwie i oryginalna biżuteria.

 

Dora Krincy (2)

Dora Krincy, która ubierała m.in. Miss Polonię Angelikę Jakubowską, w swoich kolekcjach oddaje istotę kobiecości, z jej tajemnicą, temperamentem i grą żywiołów. W projektach sukien wizytowych i ślubnych splata tradycję z nowoczesnością, etniczną egzotykę z awangardą, łączy element kostiumu historycznego ze współczesną linią.

– Fascynują mnie kostiumy filmowe. W nich szukam inspiracji. Nie zgadzam się na skostniałe konwencje i stereotypy. Lubię odkrywać żywe piękno klasycznych form, które interpretuję w nowoczesny sposób. – tłumaczy projektantka.

Prezentowane poniżej zdjęcia przedstawiają kolekcję sukien wykonanych na zamówienie prywatnych klientek z którymi projektantka współpracuje m.in. w Paryżu, Dubaju, Libanie czy Egipcie.

– Są to suknie z wysokiej jakości tkanin, takich jak np. satyny, muśliny jedwabne, koronki z Calais, tafty. Wszystkie ręcznie zdobionekoralikami, kamieniami Swarowskiego, piórami strusimi lub futrem z lisa. – wyjaśnia Dora Krincy.

Projektantka współpracuje z galerią Be-Art exclusive od samego początku jej istnienia.

Jest nam niezmiernie miło, że wśród artystów naszej galerii mamy laureatkę wielu prestiżowych nagród m.in.: „Złotej Nitki”, „Złotego Guzika”, „Najpiękniejszej Sukni Ślubnej”.  Dora współpracowała z największymi, m.in. z francuskim domem mody Cymbeline w Paryżu, gdzie była jedną z czołowych projektantek. Projektowała dla znanej marki Prét-â-Porter w Egipcie – Mobaco. Zaprojektowała stroje dla ekipy Polskiej reprezentacji na targach Expo 2008 w Saragossie. – wyjaśnia Lidia Bąk, właścicielka galerii Be-art exclusive.

Projektantka obecnie mieszka i pracuje w Szwecji. W czerwcu 2013 roku w Sztokholmie odbyła się wystawa jej prac malarskich „Alter ego – the other me”. Z inicjatywy Doroty Krynickiej powstało: Stowarzyszenie Kostiumografów Polskich (którego jest głównym założycielem) oraz Projekt ICS – International Costume Studio.

Prace malarskie artystki można obejrzeć  i zakupić na stronie galerii BE-ART exclisive www.be-art.pl. Galeria oferuje możliwość zamówienia sukni HauteCouture Dory Krincy, która będzie jedyna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Przygotowana na specjalne zamówienie klientki. Jeśli zatem chcesz zaskoczyć, zniewolić i oczarować swoim wyglądem swojego partnera i przyjaciół koniecznie odwiedź stronę galerii BE-ART exclusive  i złóż zamówienie na swoją wymarzoną suknię!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (231 głosów, średnia: 4,13 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  17 kwietnia 2014 06:54

  Piękne sukienki.

  Odpowiedz
 2. martucha180  17 kwietnia 2014 08:43

  Zwłaszcza czarna!

  Odpowiedz
 3. bbo  17 kwietnia 2014 19:51

  Tak, na specjalne okazje.

  Odpowiedz
 4. xtina120  14 września 2015 14:53

  Tylko gdzie takie zalożyć ? heh

  Odpowiedz
 5. AnnStyl  14 grudnia 2016 16:32

  Wszystkie mi się podobają. A do tego wydają się ponadczasowe. Myślę, że spokojnie jeśli przeżyją bale mogą służyć wiele lat. Widać, że materiał jest dobry gatunkowo i układa się idealnie na figurach modelek. Fasony mi przynajmniej odpowiadają. Chętnie powiększyłabym moją garderobę o którąś z tych propozycji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany