Między nami – kobietami: dlaczego warto mieć żele intymne zawsze w pobliżu?

Wiele kobiet coraz częściej boryka się z brakiem odpowiedniego nawilżenia podczas intymnych zbliżeń. Przyczyny tej sytuacji są różne – jak sobie poradzić z tą dolegliwością?

Wiele kobiet coraz częściej boryka się z brakiem odpowiedniego nawilżenia podczas intymnych zbliżeń. Przyczyny tej sytuacji są różne, ale sposób na poradzenie sobie z nią – prosty. Używając żeli intymnych osiągniemy nie tylko komfort pozwalający na poprawę życia seksualnego, ale także większą satysfakcję i prawdziwą przyjemność płynącą z chwil spędzonych we dwoje.

Seks

Kobiece sprawy

Suchość pochwy to problem, z którym spotyka się wiele kobiet. Powodem takiej sytuacji mogą być m.in. zaburzenia gospodarki hormonalnej, zażywanie niektórych leków, stres czy coraz szybsze tempo życia. Czynniki te występują coraz częściej i zwykle nie mamy na nie wpływu. Dlatego też można zaobserwować wzrost liczby osób, która spotyka się z tą dolegliwością.

Dlaczego odpowiednie nawilżenie jest tak ważne? Podczas gry wstępnej i samego aktu seksualnego, brak wilgotności może prowadzić do obtarcia naskórka, narządów płciowych oraz innych mechanicznych uszkodzeń. Te z kolei mogą mieć dalsze, poważniejsze konsekwencje. W takich sytuacjach zbliżenia z partnerem powodują ból, a co za tym idzie – kobiety mogą odczuwać spadek libido i brak przyjemności podczas kontaktów seksualnych.

Równie często w sypialni pary borykają się także z… nudą. Standardowy i obojgu dobrze znany scenariusz wspólnego wieczoru może skutecznie zniechęcić do miłosnych igraszek. Warto pamiętać, że satysfakcja płynąca z chwil spędzonych razem przekłada się także na inne sfery związku. I choć nie każda para potrzebuje wysublimowanych gadżetów, z pewnością warto poszukać inspiracji na zewnątrz.

Jedno rozwiązanie

Jak więc poradzić sobie z brakiem wilgotności i jednocześnie z rutyną w sypialni? Dobrym rozwiązaniem będą żele intymne. Spośród wielu dostępnych na rynku warto wybierać takie, do których mamy zaufanie. Dla kobiet borykających się z suchością pochwy polecane są m.in. Durex Play Żel Intymny Nawilżający na bazie wody lub zapewniający 3-krotnie dłuższe nawilżenie Durex Play Perfect Glide na bazie silikonu.

Ponadto, przyjemność płynąca ze zbliżeń z użyciem żeli intymnych jest dużo większa i odczuwana przez obojga partnerów.  Żele intymne możemy spotkać w różnych smakach, kolorach i zapachach, które zagwarantują nowe wrażenia i pożądany dreszczyk emocji. Niektóre służą dodatkowo do masażu lub przynoszą jeszcze inne, niespotykane dotąd doznania.

Żele intymne są stosowane nie tylko do nawilżenia suchych narządów płciowych, ale również może nawet częściej jako element gry wstępnej – mówi Radosław Jerzy Utnik, psycholog-seksuolog współpracujący z marką Durex. – Szeroka oferta tego typu produktów o różnych smakach, zapachach i kolorach umożliwia wybór żelu odpowiadającego aktualnym potrzebom i pozwala urozmaicić zbliżenie. Sięgajmy po nowości i eksperymentujmy, np. z nowym duetem żeli Durex Lovers Connect, które chłodzą i rozgrzewają zmysły. Warto zawsze mieć w sypialni żel intymny – chęć na zbliżenie może być przecież sprawą chwili – dodaje.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (83 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Biomedka  29 czerwca 2020 10:44

    Ten problem na szczęście mnie jeszcze nie dotyczy. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany