Mezoterapia mikroigłowa – czym różni się od igłowej i komu jest polecana?

Wśród zabiegów poprawiających skóry dużym powodzeniem cieszą się te, w których odżywcze koktajle poprawiające strukturę skóry są pod nią wstrzykiwane. Mezoterapia mikroigłowa jest tego przykładem. Zabieg znacząco przyczynia się do wzrostu jakości cery i skutecznie likwiduje oznaki starzenie. Czy jest lepszy od techniki igłowej?

Spis treści:

mezoterapia mikroigłowa

Fot. ksandrphoto, Freepik

Co to jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa coraz częściej zyskuje na popularności, a tym co kochają w zabiegi kobiety jest jego mała inwazyjność oraz krótki okres rekonwalescencji. To kompleksowy proces rewitalizujący, którego celem jest wprowadzenie pod skórę cennych witamin, minerałów i aminokwasów. Specjalista używa w tym celu specjalnego narzędzia wyposażonego w malutkie igły, które tworzą mikronakłucia na skórze umożliwiając wnikanie w jej głąb koktajlu wartościowych składników. W danym obszarze działania maszyny z głowicą igłową następuje wielokrotne nakłucie skóry.

Jakie są efekty mezoterapii mikroigłowej?

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest skóra jest wygładzona, pełna blasku i ma ujednolicony koloryt. Dzięki niemu znikają przebarwienia takie jak plamy pigmentacyjne czy ślady po trądziku. Do tego zabieg przyczynia się do wyraźnej redukcji zmarszczek oraz poprawy jędrności i elastyczności skóry. Poprawie ulega także owal twarzy. Do tego zabieg doskonale radzi sobie także z opuchlizną oraz nieestetycznymi cieniami pod oczami działając odmładzająco. Mezoterapia mikroigłowa świetnie sprawdza się także w przypadku rozszerzonych porów. Zabieg zmniejsza ich widoczność, a do tego rozświetla koloryt cery.

zabieg mezoterapii mikroigłowej

Fot. Freepik

Dla kogo mezoterapia mikroigłowa?

Tego rodzaju zabieg dedykowany jest kobietom, które pragną odświeżyć cerę i dodać jej blasku. Jest idealny w przypadku osób, u których pojawiły się pierwsze oznaki starzenia skóry jak utrata jędrność czy drobne zmarszczki. Mogą z niego korzystać także osoby, które mają przetłuszczającą się cerę z widocznymi zaskórnikami czy bliznami po trądziku.Ponadto zabieg nie jest zbyt inwazyjny, działa więc delikatnie, jednak efekty są zauważalne. To świetna alternatywa dla kobiet, które obawiają się  tradycyjnej mezoterapii igłowej. W tym przypadku nakłucia są mniej odczuwalne i przyjemniejsze.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikroigłowej mezoterapii

Z zabiegu tego typu nie mogą skorzystać kobiety ciężarne czy karmiące piersią. Nie można go także przeprowadzić u osób zmagających się z infekcją grzybiczą, bakteryjną czy wirusową. Mezoterapii mikroigłowej nie wykonuje się także w przypadku osób u których zdiagnozowano nowotwór czy uczulenie na jakikolwiek składnik podawany we wstrzykiwanym koktajlu odżywczym.

zabieg mikronakłuwania

Fot. Freepik

Po jakim czasie widać efekty mezoterapii mikroigłowej?

Efekty zabiegu widać już po pierwszym zabiegu. Jednak chcąc uzyskać jeszcze lepsze rezultaty zaleca się przeprowadzenie mezoterapii mikroigłowej  w kilku seriach. Optymalny czas między nimi powinien wynosić ok. 3 tygodnie. Po tym czasie rekomenduje się także zabiegi podtrzymujące uzyskane wcześniej efekty np. co 3-6 miesięcy.

Czy mezoterapia mikroigłowa jest bolesna?

Wiele osób boi się igieł i bólu związanego z ich wnikaniem w skórę. W przypadku tego zabiegu jednak ten dyskomfort jest wyraźnie zredukowany. Igła wnika w skórę na małą głębokość bo od 0,4 mm do 4 mm. Do tego przed całym procesem aplikowany jest środek znieczulający.

Ile kosztuje zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Tego rodzaju zabieg jest nieco tańszy niż w przypadku mezoterapii igłowej. Różnice mogą wynosić nawet kilkaset złotych. W zależności od miasta za taką usługę kosmetyczną musimy zapłacić ok. 600-900 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...