Mężczyźni skłonni do zdrady – jak ich rozpoznać?

Spis treści:

Jacy są mężczyźni skłonni do zdrady? Jakie mają cechy charakteru i wyglądu? Po czym rozpoznać mężczyznę, który może być niewierny? Przedstawiamy kilka wyróżników, którym warto się przyjrzeć.

Mężczyźni skłonni do zdrady – jak ich rozpoznać?

pixabay.com

Mężczyźni skłonni do zdrady według badań naukowych

Podobno najwięcej niewiernych mężczyzn znajduje się w przedziale wiekowym poniżej 35 roku życia. Większość panów skłonnych do zdrady pracuje w branży finansowej, IT, medycznej i prawniczej. Według badań mężczyźni z silnym zarostem, brodą są często niewierni. Także Ci, którzy częściej się biją lub mają na swoim koncie kradzież bywają skłonni do zdrady.

Niepokojące symptomy

Jak rozpoznać faceta, który ma skłonności do zdrady? Które zachowania, cechy powinny Cię zaniepokoić? Podpowiadamy!

Jego ojciec był niewierny

Według badań antropologów geny mogą być odpowiedzialne za predyspozycje partnera do zdrady. Wykazano, że synowie niewiernych ojców, są bardziej skłonni do skoków w bok.

Chroni swoją komórkę

Nosi swój telefon przy sobie, zabiera go nawet do łazienki. Wycisza go, od czasu do czasu zerka nerwowo na wyświetlacz. Dostęp do komórki chroni hasłem i trzyma ją z dala od oczu partnerki.

Jest zazdrosny i niepewny

Według naukowców mężczyźni nerwowi, często niepewni siebie, mający niskie poczucie wartości zdradzają. Panowie mający różne kompleksy romansują częściej. Posiadanie kochanki to dla nich jeden ze sposobów na odzyskanie poczucia wartości. Mężczyźnie zdradzają, by udowodnić swoją atrakcyjność.

Nie szanuje swojej matki

Mężczyzna skłócony z matką, który zachowuje się wobec niej niegrzecznie, często przejawia podobną postawę wobec swojej partnerki. Jeśli okłamywanie rodzicielki przychodzi Twojemu mężczyźnie z łatwością, prawdopodobnie z Tobą też nie będzie szczery.

Jego przyjaciel zdradza

Prawie 80% niewiernych mężczyzn ma przyjaciół, którzy robią to samo. Należy być ostrożną, gdy partnerowi nie przeszkadza zachowanie jego kolegi.

Ma władzę

Według badań mężczyźni, którzy uważają siebie za wpływowych, są bardziej skłonni do niewierności. Powszechnie uważa się, że władza to silny afrodyzjak.

 

Mężczyźni skłonni do zdrady – jak ich rozpoznać?

pixabay.com

Jest niedojrzały

Mężczyźni, którzy są niedojrzali i skoncentrowani na sobie, często bywają niewierni. Narcyzom brakuje empatii i traktują kobiety jak przedmioty. Cechuje ich zawiść, koncentracja na własnych potrzebach. Panowie tego typu bywają przekonani, że należy się im wszystko, czego zapragną.

Przeżywa kryzys wieku średniego

W tym czasie mężczyzna może być podatny na romansowanie, bo chce udowodnić, że jest macho i oddalić lęk przed starością. Młodsza kobieta jest dla niego wyzwaniem. Mężczyzna chce potwierdzić swoją wartość jako samiec i łowca.

Jest zapominalski

Mężczyzna pochłonięty nowym uczuciem rzadko w pełni panuje nad otaczającą go rzeczywistością. Podejrzenia może wzbudzić partner, który po raz kolejny zadaje Ci to samo pytanie, choć udzieliłaś mu już kilkakrotnie odpowiedzi. 

Często krytykuje

Zgryźliwość, częste krytykowanie partnerki to sposób niewiernego partnera na to, by zaczęła wątpić w siebie, swoje argumenty i racje. Krytyczne uwagi powinny wydać się zastanawiające, jeśli wcześniej nie zwracał zbytniej uwagi na Twój styl ubioru, wagę i pracę.

Szybko się nudzi

Wszystko, co jest powtarzalne, takie samo, niezmienne szybko go nudzi i staje się niewarte uwagi. Mężczyzna potrzebuje ciągle czegoś nowego. Pragnie odmiany, by zaspokoić swoje potrzeby. Dążenie do zdobycia nowej kobiety jest dla niego realizacją odkrycia nieznanego, pokonania przeciwności.

Ma niski poziom sumienności

Mężczyzna niedbały bywa skłonny do zdrady. Cechuje go zawodność, opieszałość, impulsywność, brak samokontroli i zorganizowania.

Oczywiście nie należy generalizować i wierzyć w stereotypy, ale jeśli większość z tych cech i zachowań pasuje do Twojego mężczyzny, być może ma on jakiś kłopot. Co o tym myślicie? Czy według  Was istnieje coś takiego jak skłonność do zdrady? Czy można przewidzieć, że dany mężczyzna będzie niewierny?

Jeżeli nie wiesz, jak zerwać z takim mężczyzną – oto nasze porady:

 

6 najważniejszych zasad jak zerwać z chłopakiem i zakończyć związek z taktem

6 najważniejszych zasad jak zerwać z chłopakiem i zakończyć związek z taktem

Umawiamy się z kimś, chodzimy na randki, jesteśmy w związku i czasami przychodzi taki moment, kiedy chcemy odejść i zakończyć relację. Zastanawiałyśmy się długo jak rozpoznać, że miłość dobiega końca i wreszcie stało się i

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (220 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  6 września 2017 18:58

  Myślałam, że najczęściej zdradzają mężczyźni powyżej 35 lat, po 40., kiedy to przeżywają kryzys wieku średniego i drugą młodość.

  Odpowiedz
 2. Weronika.G  21 października 2017 01:25

  w sumie, o tym zaroscie nie moge sie zgodzic 🙂

  Odpowiedz
 3. Biomedka  15 lipca 2020 13:15

  Większość tych cech nie dotyczy mojego mężczyzny, więc myślę, że mogę czuć się bezpiecznie. 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany