Kiedy mężczyźni są zazdrośni?

Gdy zazdrość jest niewielka i sporadyczna dodaje związkowi nieco pikanterii, gdy jest jej za dużo – może związek zniszczyć. Dzisiaj przedstawiamy Wam sytuacje, które modą sprawić, że partner staje się o Was zazdrosny.  Z pozoru zupełnie niewinne, a jednak wbijające szpilkę niepewności.

Zobacz także: Zazdrość mężczyzny – skąd się bierze i co z nią zrobić?

para miłość zazdrość

Kiedy mężczyźni są zazdrośni?  – Flirtowanie z innymi mężczyznami

Nawet w stałych, kochających się związkach zdarza się krótki, niewinny flirt z inną osobą. Nie my go zaczynamy, może być dla nas krępujący, ale nie chcemy urazić osoby, z którą rozmawiamy. Ktoś nam powie, że ładnie wyglądamy, czy ustąpi miejsca w autobusie, przepuści w drzwiach. Twój facet flirtuje lekko z innymi kobietami a ty nie możesz? 

Kiedy mężczyźni są zazdrośni?  – Korespondencja z innym mężczyzną

Słowo „korespondencja” nabiera tu nowego znaczenia. Chodzi oczywiście o pisanie SMS-ów, pisanie ze sobą na Facebooku.  Nawet, jeśli będzie to dotyczyło jedynie pracy może sprawić, że partner stanie się zazdrosny.

Polecamy również: Rzeczy, których nie wolno robić w związku! Pod żadnym pozorem

Kiedy mężczyźni są zazdrośni?  – Opowiadanie o koledze z pracy

Jest Twoim przełożonym, albo współpracownikiem i spędzasz z nim dużo czasu. To normalne, że opowiadasz o tym, co się wydarzyło w pracy swojemu partnerowi.  Jeśli jednak często  w tych opowieściach pojawia się imię Twojego kolegi, partner może poczuć się niekomfortowo.

Mity o udanym związku

Kiedy mężczyźni są zazdrośni?  – Śmianie się z żartów innego mężczyzny

Wielu mężczyzn za punkt honoru stawia sobie rozśmieszanie swoich partnerek. W końcu to właśnie poczucie humoru jest jedną z częściej wymienianych cech, jakie kobiety wymieniają podając cechy jakie powinien mieć ich partner. To, że inny mężczyzna może doprowadzić Cię do śmiechu może urazić jego dumę!

Kiedy mężczyźni są zazdrośni?  – Przyjaciel

Niektórzy nie wierzą w przyjaźń damsko-męską. Ta wiara zmniejsza się szczególnie, gdy chodzi o ukochana osobę. Twój mężczyzna może zastanawiać się co Was łączy i o ile ufa Tobie może zakładać, że Twój przyjaciel się w Tobie podkochuje. Dodatkowo może go denerwować, że inny facet jest wtajemniczany w sprawy Waszego związku.

Kiedy mężczyźni są zazdrośni?  – Babski wieczór w klubie

Sam również wychodzi z kolegami, jednak nie zmieni to tego, że staje się odrobinę zazdrosny, gdy Ty swoją imprezową noc z koleżankami zamierzasz spędzić w zatłoczonym klubie wśród tłumu facetów, którym z pewnością wpadniesz o oko!

 

 

A Wasi partnerzy, kiedy są zazdrośni? 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Dorota Dziubdziela  12 marca 2016 14:15

  mój narzeczony też jest zazdrosny, kiedyś nawet pobił się z najlepszym przyjacielem o mnie, bo on mnie przytulił. Ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło, i jest to zazdrość w granicach normy 🙂

  Odpowiedz
 2. luna341  12 marca 2016 14:49

  Do niedawna jeszcze uważano,ze jak mężczyzna jest zazdrosny to znaczy,że kocha.Odrobina zazdrości w związku jest nawet pożądana ale nadmierna to juz objaw chorobowy,który powinno sie leczyć.

  Odpowiedz
 3. marta_12  12 marca 2016 15:40

  Z tym przyjacielem to prawda. Kiedy o nim opowiadam to ktoś jest zazdrosny i lekko zły z tego powodu.

  Odpowiedz
  • martucha180  12 marca 2016 15:47

   Ja też mam faceta przyjaciela.

   Odpowiedz
 4. martucha180  12 marca 2016 15:49

  Zazdrość w granicach normy jest wskazana, bo i kobieta czuje się wtedy bardziej pożądana przez swego mężczyznę i wie, że jemu na niej zależy. Ale z własnego środowiska znam przejawy chorej zazdrości i doszukiwania sie innego pana w byle szczególe.

  Odpowiedz
 5. martus2833  12 marca 2016 22:52

  Wszystko z głową! Pewna doza zazdrości jest wskazana ale bez przesady.Ja na przykład nie jestem w ogóle zazdrosna o swojego męża. Ze stoickim spokojem słucham o jego koleżankach z pracy, byłych miłościach itp. On z kolei natychmiast ma włączony „czerwony guzik”, kiedy mówię że byłam np. z sąsiadem na kawie…

  Odpowiedz
 6. ma_dzia  13 marca 2016 00:45

  to samo wkurza nas kobiety tak mi się wydaje .
  Wszystko z granicą rozsądku, wiadomo trochę zazdrości nie zaszkodzi-w końcu to znaczy ze kocha 🙂

  Odpowiedz
 7. gusia.  13 marca 2016 10:03

  Doża zazdrość bardzo niszczy związek, ale ciut , ciut nie. Niekiedy ktoś ma chorobliwą zazdrość w sobie i jak druga strona by postępowała, to i tak na jedno wychodzi.No cóż i tak większość facetów jest zazdrosnych bardzie od kobiet,ja tak uważam.

  Odpowiedz
 8. Żanett  13 marca 2016 12:09

  Zazdrość to niebezpieczne uczucie. Każdy normalny człowiek ma ją w sobie, nie ma co się wypierać, że nie jest się zazdrosnym o drugą osobę. Nawet, jeśli się jej ufa. Niemniej to uczucie potrafi zniszczyć nawet największą miłość.

  Odpowiedz
 9. Jaworka  13 marca 2016 18:40

  Ja we wszystkim umiar wskazany odrobina zazdrości dodaje pikantności i ożywia związek pozwala myśleć że jednak drugiej osobie zależy na mnie ale nie może to być chora zazdrość. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet .

  Odpowiedz
 10. bbo  14 marca 2016 12:16

  Pierwsze dwa powody to chyba nie powinny nikogo dziwić 😉 Pozostałe to już przesada. Zazdrośni mogą być tylko nieliczni. którzy chcą partnerki stale kontrolować.

  Odpowiedz
 11. efffciaa  14 marca 2016 13:42

  Mężczyzna mojego życia jest o mnie okropnie zazdrosny , czasem mi się wydaje , że przesadza trochę ale skoro kocha niech sobie będzie zazdrosny , bardziej bym się martwiła gdyby mu nie zależało .

  Odpowiedz
 12. nataliaa  15 marca 2016 23:01

  Oj dokładnie.. Wszystko się zgadza ale najbardziej do szału doprowadza punkt ostatni, ponieważ właśnie! On też wychodzi z kolegami i się dziwi, że ja jestem zazdrosna. Ah ci mężczyzni 🙂

  Odpowiedz
 13. Aneta  16 marca 2016 15:51

  Prawda 🙂 Jest takie powiedzenie, że nie ma miłości bez zazdrości – i ja się z nim zgadzam. Uważać trzeba jednak, aby ta zazdrość nie przybrała zbyt dużych rozmiarów.

  Odpowiedz
 14. Nina  17 marca 2016 14:19

  Mam faceta przyjaciela i mój chłopak nie ma z tego powodu problemu, często nawet wychodzimy razem gdy mój chłopak jest w pracy. Zazdrosny jest o facetów których nie zna a którzy pokazują zainteresowanie mną.

  Odpowiedz
 15. Anita  29 marca 2016 22:25

  Oj tak, na mojego wyjście na dyskoteki nie działa tak bardzo, jak to, że idę np. posiedzieć i pogadać do sąsiada, który w sumie jest jego dobrym kumplem 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany