Metryczka dla dziecka na roczek – czy taki prezent się sprawdzi?

Ukończenie 1. roku życia to wielkie święto – często bardzo hucznie obchodzone przez rodziców dziecka i najbliższych członków rodziny. Zaproszeni goście przynoszą prezenty. Każdemu zależy, by podarować na roczek coś więcej niż kolejną zabawkę: coś uroczego i ponadczasowego. Takim prezentem jest… metryczka dla dziecka!

Jakie prezenty wręcza się na roczek?

Organizowanie mniej lub bardziej wystawnej imprezy rodzinnej z okazji roczku jest głęboko wpisane w polską tradycję. Rodzice maluszka zapraszają do domu lub wybranego lokalu dziadków, chrzestnych i najbliższą rodzinę, by wspólnie uczcić zakończenie okresu niemowlęcego. Podczas roczku solenizantowi (a w praktyce to jego rodzicom) wręczane są prezenty. Niektórzy decydują się podarować pieniądze, inni chcą kupić konkretną rzecz. Wiele inspiracji na prezent na pierwsze urodziny można znaleźć na portalach i blogach parentingowych. Do najczęstszych propozycji należą jeździki, namioty, huśtawki, bujane koniki, skoczki, klocki, książeczki, lalki, zabawki edukacyjne, samochodziki i oczywiście pamiątki! 

Metryczka dla dziecka jako pamiątka na roczek

Wiele osób chce na roczek wręczyć przedmiot o znaczeniu sentymentalnym, który nie wyląduje na strychu za kilka miesięcy czy tygodni. Chodzi o rzecz, której wysoka wartość mierzona jest nie tylko przez cenę. Do najczęściej kupowanych na roczek pamiątek należą skrzynki na skarby, biżuteria z grawerem i ręcznie robione albumy na zdjęcia. Rośnie popularność metryczek – jest to wyjątkowa, spersonalizowana pamiątka nawiązująca swoją nazwą do urzędowego dokumentu, który potwierdza narodziny dziecka. Może mieć formę plakatu, trójwymiarowej ozdoby ściennej (metryczka 3D), zawieszki, zegara, poduszki, maskotki itd. Najbardziej znana jest metryczka noworodka. Zawiera ona kluczowe informacje o maluszku z dnia, w którym pojawił się on na świecie. W Internecie znaleźć można także specjalne metryczki na roczek – o znacznie bogatszej treści. Do wyboru pozostają metryczki dla dziewczynki, wzory dla chłopca i grafiki uniseks. 

Metryczka dla dziecka na roczek może zawierać wiele indywidualnych informacji 

Metryczka dla dziecka – jaką wybrać na roczek?

Najbardziej uniwersalną formą wydaje się plakat. Po oprawieniu w estetyczną, bezpieczną ramkę, tego typu metryczka dla dziecka może zawisnąć na ścianie pokoju dziecięcego. W kolejnych latach warto zapewnić jej „towarzystwo”, dokładając inne spójne stylowo plakaty. Ważne, żeby wybrać naprawdę jakościowy produkt o ponadczasowym, stonowanym wzorze. Wówczas istnieje duża szansa, że metryczka będzie dekorować wnętrze przez długie lata. Należy upewnić się, że jakości premium jest zarówno papier, jak i wydruk. Warto zdecydować się na ofertę firmy, która korzysta z autorskich grafik, a nie z obrazków ściągniętych z Internetu. Produkty tego typu znajdziesz np. w Abudzi: szeroki wybór metryczek dla dzieci. W miarę możliwości weźmy pod uwagę wystrój pokoiku małego solenizanta i preferencje jego rodziców. Kto powiedział, że metryczka dla dziewczynki musi być różowa i zdobiona laleczkami? Może się okazać, że rodzice wolą neutralne kolory i minimalistyczne wzory. I najważniejsze – nie pomylmy się, przekazując dane do personalizacji plakatu. Jeśli zależy nam na zrobieniu niespodzianki (więc nie chcemy o nic pytać rodziców roczniaka), lepiej podajmy w zamówieniu mniej informacji. Unikniemy wówczas ryzyka podarowania plakatu z błędami. 

Podanie do metryczki wszystkich informacji o dziecku, poza jego imieniem, jest opcjonalne

Metryczka dla dziecka na roczek – czy taki prezent się sprawdzi?

Z całą pewnością! Będzie ona codziennie przypominać rodzicom o emocjach, które towarzyszyły im w dniu, gdy dziecko ukończyło magiczny rok. Wystarczy jedno spojrzenie, by przypomnieli sobie, gdzie wtedy mieszkali, co lubił robić i jeść ich maluszek, jakie nabył umiejętności, ile ważył czy jakie słowa wypowiadał. Kiedyś na ten niepozorny obrazek z łezką w oku spoglądać będzie także solenizant. 

8 zabawek dla 2-latka idealnych na prezent (i nie tylko)

8 zabawek dla 2-latka idealnych na prezent (i nie tylko)

Zabawki dla 2-latka to produkty, które muszą spełniać wiele wyśrubowanych kryteriów. Oczywistym jest, że maluch musi chcieć się nimi bawić, jednak inną bardzo ważną kwestią jest to, by rozwijały one umiejętności małego dziecka czy motywowały
5 pomysłów na prezent dla przedszkolaka

5 pomysłów na prezent dla przedszkolaka

Przedszkolaki uwielbiają się bawić i mogą to robić całymi godzinami. W tym wieku rozwija się wyobraźnia i mała motoryka, a dziecko jest coraz bardziej zainteresowane otaczającym je światem. Jest to czas, w którym kształtuje się osobowość, pierwsze zainteresowania i preferencje. Jak wybrać prezent dla przedszkolaka?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (21 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Melania  29 września 2022 08:57

    Ciekawy prezent ja jak zostałam zaproszona na roczek mojej chrześnicy to kupiłam dla niej pchacz z toyz. Akurat młoda stawiała pierwsze kroki, więc mogła się przytrzymać. Do tego ta zabawka jest interaktywna, może służyć jako edukacyjny stolik.

    Odpowiedz
  2. paulaalfc  29 września 2022 10:24

    Moja córka w lutym będzie miała roczek i myślę, że taki prezent byłby ciekawy, super pamiątka!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany