Modne metody stylizacji brwi i rzęs

Moda na mocno podkreśloną oprawę oczu trwa od wielu sezonów. Wydatne, gęste brwi i gęste, długie rzęsy należą do kanonu urody XXI wieku. Każdej z nas zależy na zniewalającym spojrzeniu! Jakie metody stylizacji brwi i rzęs są teraz w modzie? O tym opowiedziała nam Monika Rejmer, właścicielka salonów Nail & Beauty BAR w Warszawie.

– modne metody stylizacji brwi i rzęs

mat. prasowe Nail & Beauty BAR

Przeczytaj także: Profesjonalna stylizacja brwi – wywiad z ekspertem

metody stylizacji brwi i rzęs: piękna rama dla oczu

Metody stylizacji brwi są różne, poczynając od klasycznej henny z regulacją, podkreślającej spojrzenie przez 2 tygodnie, a kończąc na makijażu permanentnym metodą microblading lub piórkową. Pozwalają one na subtelne odwzorowanie pojedynczych włosków, a pigment utrzymuje się w skórze przez minimum 2 lata. Udoskonalone w ten sposób łuki, to wydatek minimum kilkuset złotych.

– W salonach Nail & Beauty BAR wprowadziliśmy stylizację brwi, dającą efekt makijażu permanentnego, która jednocześnie nie jest tak trwała i tym samym trudna do zmiany jak powyższy makijaż. Sam efekt zostaje uzyskany dzięki zastosowaniu tradycyjnej henny oraz barwników w indywidualnie, starannie dobranym kolorze. Usługa ta podkreśla rysy twarzy, dzięki dopracowaniu kształtu brwi poprzez regulację woskiem/pęsetą oraz strzyżenie i dokładne wyczesanie włosków. Zabieg kosztuje 50 zł i trwa pół godziny a jego efekty utrzymują się przez ok 4 tygodnie – mówi Monika Rejmer.

modne metody stylizacji brwi i rzęs

mat. prasowe Nail & Beauty BAR

metody stylizacji brwi i rzęs: siła kuszącego spojrzenia

Świetnym sposobem na uzyskanie wyrazistego i zmysłowego spojrzenia jest profesjonalne przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs w salonie. Aby unieść opadającą górną powiekę, czyli „otworzyć oko”, należy dłuższe rzęsy umieścić w środkowej części linii. Gdy priorytetem jest z kolei poprawienie symetrii twarzy, w przypadku oczu blisko osadzonych, dobrze jest przedłużyć je jedynie w zewnętrznych kącikach oczu.

–  W naszych salonach dostępne są 3 metody zagęszczania rzęs 1:1 (bardzo naturalna), 2D (2 rzęsy doklejane do 1 naturalnej) oraz najbardziej spektakularna wersja, proponowana przez nas głównie młodym osobom, czyli 3D (3 do 1). W pewnym wieku powinnyśmy unikać stylizacji metodą objętościową 3D, ponieważ nadmiar wyraźnie postarza i poprzestać na 1:1 lub 2D – podkreśla Monika Rejmer, właścicielka salonów Nail & Beauty BAR.

modne metody stylizacji brwi i rzęs

mat. prasowe Nail & Beauty BAR

Przedłużone w ten sposób rzęsy wyglądają bardzo naturalnie, ponadto nie wymagają tuszowania ani specjalnego traktowania. Nie są jednak wieczne i należy uzupełniać je mniej więcej co dwa, trzy tygodnie. Przed zabiegiem powinno się zmyć maskarę i zarezerwować sobie około 2 godzin, bo tyle właśnie trwa założenie rzęs.

–  W Nail & Beauty BAR zabieg przedłużenia i zagęszczenia to koszt 190 zł. Polecany jest każdemu, kto chce uzyskać głębię spojrzenia, niezależnie od wieku – zapewnia Monika Rejmer, właścicielka salonów Nail & Beauty BAR w Warszawie.

A Wy macie swoje ulubione metody stylizacji brwi i rzęs?

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...