Metody na piękne i długie rzęsy
Każda z nas chciałaby mieć piękne i długie rzęsy. Niestety natura nie każdą kobietę obdarowała wachlarzem rzęs. Jak więc ją wspomóc? Przedstawiamy metody na długie i piękne rzęsy . Oczywiście efekt natychmiastowy możemy uzyskać stosując dobrą mascarę lub doczepiając sobie kępki. Te metody są skuteczne, ale niestety dają bardzo krótkotrwałe efekty. My doradzamy na przykład olejek rycynowy na rzęsy i inne odżywki.
Zobacz także: Przegląd: TOP 7 – najlepsze serum do rzęs i odżywki
Metody na piękne i długie rzęsy – Przedłużanie w gabinecie kosmetycznym
Zwolenniczki szybkich rozwiązań często decydują się na pierwszy z wymienionych sposobów. Metoda przedłużania i zagęszczania zapewnia natychmiastowy rezultat – wachlarz gęstych, długich, budzących zachwyt rzęs. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć możemy wybierać spośród wielu technik, od najsubtelniejszej – 1:1, gdzie do każdej naturalnej rzęsy przyklejana jest syntetyczna aż do bardzo spektakularnego, kilkukrotnego zagęszczania lekkimi rzęsami z norek. Zaletą takiego zabiegu z pewnością jest wygoda. Przez jakiś czas można zapomnieć o codziennym tuszowaniu. Jeśli zdecydujemy się podtrzymać efekt, musimy liczyć się z koniecznością uzupełniania ubytków co 3-4 tygodnie.
Często jednak efekty nie są tak długotrwałe, jakbyśmy chciały. Wiele zależy od umiejętności osoby wykonującej zabieg i materiałów, jakie stosuje. Zdarza się, że już po tygodniu-dwóch wygląd przedłużanych rzęs pozostawia wiele do życzenia. Zbyt obciążone szybko zaczynają wypadać, odklejać się, a nawet powodować dyskomfort. Bywa również, że po zdjęciu rzęs sztucznych naturalne okazują się cieńsze i delikatniejsze niż przed przedłużaniem. Wśród wad tej metody wymienia się także częste alergie na kleje, których używa się podczas zabiegu.
Metody na piękne i długie rzęsy – Odżywki
Przedłużanie za pomocą sztucznych, czy nawet naturalnych rzęs z pewnością nie zapewni nam dobrej kondycji naszych „firanek”. Na taki rezultat możemy liczyć sięgając po specjalistyczne odżywki. Preparaty te są stworzone na bazie cennych składników nawilżających i odżywczych oraz nowoczesnych kompleksów stymulujących wzrost włosków. – Składnikiem aktywnym, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest Widelash™ – wzmacnia on włókno oraz cebulkę włosa, a także zwiększa syntezę keratynocytów w cebulce – Magdalena Kotowska Brand Manager marki MUSE Cosmetics.
Jak długo musimy czekać na efekty? Wyraźne odżywienie i zwiększoną elastyczność zauważymy już po kilku dniach, na wydłużenie musimy poczekać nieco dłużej – Przy regularnym, codziennym stosowaniu preparatu zawierającego ten składnik widoczne rezultaty możemy zaobserwować już po 15 dniach, a maksymalna faza kuracji następuje po 2-3 miesiącach. Rzęsy stają się długie i gęste, ubytki są uzupełnione – wylicza Magdalena Kotowska. Wybierając odżywkę należy przyjrzeć się także składnikom uzupełniającym. Warto, by wśród nich znalazły się substancje nawilżające, takie jak pantenol czy allantoina – zapewnią one witalność i gładkość, a także keratyna, która jest głównym białkiem budującym skórę, włosy i paznokcie.
Polecamy również: Przywitaj lato bez cellulitu i rozstępów
Decydując się na konsekwentne odżywianie profesjonalnym preparatem możemy więc liczyć na własne spektakularnie długie rzęsy przy jednoczesnej wyraźnej poprawie ich zdrowia i wyglądu. To efekt, w który z pewnością opłaca się zainwestować.
Niezależnie od metody jaką wybierzemy, powinniśmy zawsze zwracać uwagę na odpowiednie traktowanie rzęs. Musimy pamiętać, że rzęsa jest niczym innym, jak włosem, i tak, jak dbamy o nasze włosy na głowie, tak też powinniśmy poświęcać uwagę oprawie oczu. Jednym z najczęstszych grzechów jest zapominanie o demakijażu, lub wykonywanie go w sposób nieprawidłowy – nadmiernie i zbyt mocno pocierając powieki. W takim przypadku nietrudno o utratę i osłabienie kondycji tych cennych dla nas włosków. Zmywanie makijażu powinno więc odbywać się w sposób delikatny, przy użyciu łagodnych środków, które dodatkowo pielęgnują rzęsy. Dopiero po prawidłowo wykonanym demakijażu przychodzi czas na nałożenie preparatu odżywczego.