Met Gala 2019: najdziwniejsze kreacje gwiazd. Katy Perry w żyrandolu, Jared Leto z… repliką swojej głowy i wiele innych!

Gala Met czyli tzw. „modowe Oscary” inaugurująca nową wystawę w nowojorskim Metropolitan Museum of Art, co roku wzbudza wiele emocji. Przyciąga tłumy celebrytów, modelek, aktorów i piosenkarzy, których za każdym razem osobiście wybiera gospodarz imprezy – Anna Wintour. Na liście zaproszonych nie znajdziemy przypadkowych nazwisk. Próżno też wyglądać na czerwonym dywanie przypadkowo dobranych, „zwykłych” strojów. Kreacje zawsze są bowiem dostosowane do tematu przewodniego, a ten pozostawia duże pole dla fantazji gości…

Met Gala 2019 za motyw przewodni obrała Camp: Notes on Fashion, który jest również tematem najnowszej wystawy trwającej od 9 maja do 8 września br. Odwołuje się on do eseju Susan Sontag z 1964 roku (o tym samym tytule) i mówi o pojmowaniu sztuki w nienaturalny, przerysowany sposób. Nic dziwnego, że kreacje gości jednego z najważniejszych dla branży mody wydarzeń w wiosenno-letnim sezonie były właśnie karykaturalne. Zobaczcie, jakie stroje zaprezentowała przebierająca się aż 4 razy Lady Gaga, Katy Perry, Kim Kardashian, Celine Dion i wiele, wiele innych gwiazd!

met gala 2019

Fot. East News, Photo by Matt Baron/REX (10225578cd) Lady Gaga Costume Institute Benefit celebrating the opening of Camp: Notes on Fashion, Arrivals, The Metropolitan Museum of Art, New York, USA – 06 May 2019

Met Gala 2019: najdziwniejsze kreacje gwiazd. Katy Perry w żyrandolu, Jared Leto z… repliką swojej głowy i wiele innych!

Tegoroczna gala Metropolitan Museum of Art była tak przesycona niezwykłymi kreacjami, że dziennikarze nie byli pewni, która z nich najbardziej zasługuje na fotoreportaż. Duże wrażenie wywarła na widzach monumentalna, różowa suknia Lady Gagi projektu Brandona Maxwella. Okazała się ona tak masywna, że wokalistka nie była w stanie samodzielnie się w niej poruszać. Szybko zamieniła ją zresztą na czarną maxi dress o oryginalnym rozkloszowaniu, do której dobrała parasol, a później na prostą fuksjową sukienkę. Na końcu piosenkarka zdjęła z siebie całą wierzchnią warstwę, pozując do zdjęć… w samych rajstopach i bieliźnie.

Trudno było również pominąć kreację Katy Perry przebranej za… żyrandol. Znajdująca się pod konstrukcją sukienka była w całości pokryta diamencikami. Żyrandol posiadał zaś emanujące prawdziwym światłem sztuczne świeczki i łańcuchy. Za tą kreacją stoi nie kto inny, a Jeremy Scott.

Tymczasem Jared Leto rozbawił, a nawet nieco wystraszył publiczność, niosąc pod pachą replikę swojej głowy. Wśród ciekawych kreacji w oczy rzucały się również: makijaż Ezry Miller, wykorzystujący optyczne złudzenie, niekończący się tren sukni Cardi B czy złoty strój ze skrzydłami Billy’ego Portera, którego przyniesiono… w lektyce. Przenieście się z nami do stolicy dziwności!

 

Zobaczcie najdziwniejsze kreacje z Met Gala 2019:

Ezra Miller

https://www.instagram.com/p/BxMRJKDgfZW/

 

Jared Leto pozuje ze swoją… głową

https://www.instagram.com/p/BxMRN0AH53Q/

 

Katy Perry przebrana za kryształowy żyrandol

https://www.instagram.com/p/BxMRAtbHsga/

 

Cara Delevingne niczym wróżka z krainy cukierków

https://www.instagram.com/p/BxMQ1AoFAO0/

 

Cardi B w czerwonej sukni przypominającej dywan, ozdobionej 30.000 piór!

https://www.instagram.com/p/BxMQw1XHy-q/

 

Lady Gaga

https://www.instagram.com/p/BxMPEfMg7Nc/

Janelle Monae

https://www.instagram.com/p/BxMOwQsh-Ck/

 

Kylie Jenner

https://www.instagram.com/p/BxMNqRbnZqj/

 

 

Serena Williams

https://www.instagram.com/p/BxMKAitHine/

 

Lilly Collins

https://www.instagram.com/p/BxMJzKTDszA/

 

Celine Dion

https://www.instagram.com/p/BxMHwmwp6SM/

 

Kim Kardashian

https://www.instagram.com/p/BxMIAfHhO-u/

 

 

Która kreacja najbardziej utkwiła Wam w pamięci?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (123 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  8 maja 2019 13:57

    Widać, że mają wyobraźnię i odwagę. W końcu niektórzy mogli się szczególnie uzewnętrznić na tej gali. Niektóre przebrania ciekawe, a niektóre szczególnie teatralne.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany