Met Gala 2019: najdziwniejsze kreacje gwiazd. Katy Perry w żyrandolu, Jared Leto z… repliką swojej głowy i wiele innych!

Gala Met czyli tzw. „modowe Oscary” inaugurująca nową wystawę w nowojorskim Metropolitan Museum of Art, co roku wzbudza wiele emocji. Przyciąga tłumy celebrytów, modelek, aktorów i piosenkarzy, których za każdym razem osobiście wybiera gospodarz imprezy – Anna Wintour. Na liście zaproszonych nie znajdziemy przypadkowych nazwisk. Próżno też wyglądać na czerwonym dywanie przypadkowo dobranych, „zwykłych” strojów. Kreacje zawsze są bowiem dostosowane do tematu przewodniego, a ten pozostawia duże pole dla fantazji gości…

Met Gala 2019 za motyw przewodni obrała Camp: Notes on Fashion, który jest również tematem najnowszej wystawy trwającej od 9 maja do 8 września br. Odwołuje się on do eseju Susan Sontag z 1964 roku (o tym samym tytule) i mówi o pojmowaniu sztuki w nienaturalny, przerysowany sposób. Nic dziwnego, że kreacje gości jednego z najważniejszych dla branży mody wydarzeń w wiosenno-letnim sezonie były właśnie karykaturalne. Zobaczcie, jakie stroje zaprezentowała przebierająca się aż 4 razy Lady Gaga, Katy Perry, Kim Kardashian, Celine Dion i wiele, wiele innych gwiazd!

met gala 2019

Fot. East News, Photo by Matt Baron/REX (10225578cd) Lady Gaga Costume Institute Benefit celebrating the opening of Camp: Notes on Fashion, Arrivals, The Metropolitan Museum of Art, New York, USA – 06 May 2019

Met Gala 2019: najdziwniejsze kreacje gwiazd. Katy Perry w żyrandolu, Jared Leto z… repliką swojej głowy i wiele innych!

Tegoroczna gala Metropolitan Museum of Art była tak przesycona niezwykłymi kreacjami, że dziennikarze nie byli pewni, która z nich najbardziej zasługuje na fotoreportaż. Duże wrażenie wywarła na widzach monumentalna, różowa suknia Lady Gagi projektu Brandona Maxwella. Okazała się ona tak masywna, że wokalistka nie była w stanie samodzielnie się w niej poruszać. Szybko zamieniła ją zresztą na czarną maxi dress o oryginalnym rozkloszowaniu, do której dobrała parasol, a później na prostą fuksjową sukienkę. Na końcu piosenkarka zdjęła z siebie całą wierzchnią warstwę, pozując do zdjęć… w samych rajstopach i bieliźnie.

Trudno było również pominąć kreację Katy Perry przebranej za… żyrandol. Znajdująca się pod konstrukcją sukienka była w całości pokryta diamencikami. Żyrandol posiadał zaś emanujące prawdziwym światłem sztuczne świeczki i łańcuchy. Za tą kreacją stoi nie kto inny, a Jeremy Scott.

Tymczasem Jared Leto rozbawił, a nawet nieco wystraszył publiczność, niosąc pod pachą replikę swojej głowy. Wśród ciekawych kreacji w oczy rzucały się również: makijaż Ezry Miller, wykorzystujący optyczne złudzenie, niekończący się tren sukni Cardi B czy złoty strój ze skrzydłami Billy’ego Portera, którego przyniesiono… w lektyce. Przenieście się z nami do stolicy dziwności!

 

Zobaczcie najdziwniejsze kreacje z Met Gala 2019:

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (124 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...