Menopauza – czy to koniec kobiecości? Nie! To czas, w którym kobiety wszystko mogą, a nic nie muszą! 

18 października obchodziliśmy Światowy Dzień Menopauzy. Z tej okazji marka Vichy podjęła się dyskusji na ten temat, by wesprzeć wszystkie kobiety i pomóc nam oswoić się w postrzeganiu menopauzy jako naturalnego etapu. Menopauza nie musi być końcem kobiecości, jak niektórzy wciąż to widzą. To moment, który otwiera przed kobietami nowe, piękne możliwości. Z tej okazji odbył się warsztat, w ramach kampanii Vichy „Menopauza. Zmiany są piękne. Mówmy o tym!”

Fot. mat. prasowe

Menopauza – jak sobie z nią radzić? Poradnik kobiety 45+

Menopauza – jak sobie z nią radzić? Poradnik kobiety 45+

Obecnie, gdy długość życia kobiet w Polsce wydłużyła się do ponad 81 lat[1] menopauza przestała być traktowana wyłącznie jako schyłkowa faza życia, a stała się naturalnym etapem dojrzałości. Statystyczna Polka przechodzi menopauzę w wieku około

„Menopauza. Zmiany są piękne. Mówmy o tym!”

Marka Vichy już od 20 lat prowadzi badania nad wpływem hormonów na skórę w okresie menopauzy. W ramach projektu „Menopauza. Zmiany są piękne. Mówmy o tym!” działa Rada Ekspertów Neovadiol ds. Menopauzy, która holistyczne edukuje kobiety, jak zadbać o siebie w okresie przed i po menopauzie, by czuły się pięknie i zdrowo we własnej skórze. 21 października miały miejsce warsztaty, w których grono ekspertek wraz z ambasadorką marki Agnieszką Dygant, spotkało się, żeby przełamać menopauzalne tabu i rozmawiać o tym jak piękny może to być okres w życiu kobiety.

Koniecznie obejrzyjcie nagranie i sprawdźcie jakie pytania dotyczące menopauzy uczestniczki kierowały do:

  • endokrynolożki, farmaceutki,
  • dermatologa / dermatolożki,
  • endokrynologa / endokrynolożki
  • dietetyczki,
  • psycholożki.

Temat dotyczy bliskich Ci kobiet? Okaż wsparcie i podziel się linkiem z mamą, babcią, koleżanką!  To niesamowicie wartościowy czas spędzony w towarzystwie cudownych i mądrych kobiet, a także garść wiedzy, która pokazuje, jak podejść do menopauzy, aby był to nowy piękny rozdział życia.

P.S. Czy wiecie czym jest PERIMENOPAUZA? Dla Agnieszki Dygant to „fajna pauza od bycia na piątkę w każdej dziedzinie”. Zainteresowani? Więcej szczegółów w video. Gorąco polecamy! 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (24 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  27 października 2022 20:32

    w XXI w wszystko jest możliwe 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany