Maybelline – marka, która kocha kobiecą różnorodność

Kosmetyki Maybelline to jedne z najchętniej kupowanych produktów kolorowych do makijażu. Linia Fit Me, Tattoo Brow czy Superstay są bardzo chętnie wybierane przez kobiety w różnym wieku. Kultowy jest oczywiście tusz do rzęs Maybelline, natomiast produktów, które mają swoje wierne fanki, marka ma znacznie więcej.

Spis treści:

Maybelline New York — jak powstała ta marka?

Marka Maybelline ma bardzo długą już historię. Zaczyna się ona w 1915 roku, kiedy to chemik z Nowego Yorku, Thomas Williams opracowuje formułę rewolucyjnego tuszu do rzęs. Kobiety jego powstanie zawdzięczają siostrze Thomasa, Maybel, która przyszła do brata z prośbą o pomoc w naturalnym podkreśleniu swojej urody, ponieważ chciała zrobić wrażenie na swoim wybranku. Thomas prośbę siostry podjął i tak powstał tusz przygotowany na bazie wazeliny połączonej z tlenkiem węgla. Formuła Thomasa była na tyle skuteczna, że rzęsy siostry wyglądały idealnie. Partner nie mógł oderwać od niej wzroku, a wrażenie było na tyle silne, że para niedługo później wzięła ślub. Sukces tuszu skłonił Thomasa zaś do założenia firmy, która na część siostry nazwana została Maybelline. Druga część nazwy odnosiła się do vaseline, czyli drugiego ważnego produktu wykorzystanego przez Thomasa podczas opracowywania formuły tuszu.

Produkt trafił na rynek w 1917 roku. Sukces był natychmiastowy. Już 15 lat później w Stanach montowano specjalne szafy w drogeriach, w których umieszczano produkty marki Maybelline. To była prawdziwa rewolucja. Marka jednak na tym nie poprzestała. W latach 60. XX wieku tusze do rzęs w kamieniu zastąpiono produktami na bazie wody. Wtedy to pojawił się kultowy tusz Maybelline Ultra Lash, a w dalszej kolejności mascara wodoodporna. Słynny Great Lash pojawił się w roku 1971 i jako kolejny tusz marki podbił serca kobiet. Cieszy się on popularnością także i dzisiaj, a przez lata jego skład się praktycznie nie zmienił.

Produkty Maybelline, które kocha cały świat

Marka Maybelline proponuje produkty zarówno do codziennego makijażu, jak i te, z pomocą których zrobisz make-up na wielkie wyjście czy imprezę w gronie przyjaciół. W ofercie marki oprócz kultowych tuszy znajdziesz:

  • korektory,
  • podkłady,
  • pudry,
  • kosmetyki do makijażu ust — pomadki, błyszczyki, konturówki,
  • cienie do powiek,
  • produkty do brwi.

Wszystkie te kategorie produktów wypełniają kosmetyki w wielu wersjach, o różnicowanych poziomach krycia, efekcie matującym, błyszczącym, rozświetlającym. Bogata bardzo jest kolorystyka produktów kolorowych do ust czy powiek. To wszystko sprawia, że w ofercie marki każda kobieta może znaleźć produkty odpowiadające na jej konkretne potrzeby i wyobrażenie własnego makijażu twarzy. Tutaj nie ma jednego modelu, dominującego trendu. Marka dostrzega różnorodność kobiet i stara się na nią odpowiadać.

Marka Maybelline New York — naturalne piękno

Produkty marki Maybelline cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na bardzo dobrą ich jakość, atrakcyjny stosunek tej jakości do proponowanej ceny kosmetyków, lecz także ze względu na komunikację i wizję kobiecości, jaką promuje marka. Mimo że mowa o produktach do makijażu, to Maybelline New York bardzo mocno podkreśla istotę naturalnego piękna. Kosmetyki nie mają służyć tworzeniu „innej” kobiety, a podkreślaniu tego naturalnego piękna, które jest ogromną wartością każdej z nas. Makijaż ma podkreślać, wzmacniać, uwydatniać coś, co już w nas jest. Tym samym jest narzędziem budowania dodatkowej pewności siebie i siły potrzebnej na co dzień. Pozwala odkryć ją w sobie i wzmocnić. Z takim przekazem identyfikuje się coraz więcej kobiet.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (18 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...