Materace w Zielonej Górze – jak dobrać twardość i rodzaj odpowiedni dla siebie?

Wybór idealnego materaca stanowi nie lada wyzwanie. Na rynku dostępne są tysiące modeli, które cechują się różnymi właściwościami. Każdy z producentów reklamuje swój produkt jako ten „najlepszy” i „jedyny”. Ale jak dobrać odpowiedni materac dla siebie? Kluczowe są dwie kwestie, mianowicie jego rodzaj oraz stopień twardości.

Materace w Zielonej Górze

Stopień twardości materaca a potrzeby jego użytkownika

Kiedy udasz się do sklepu z materacami – stacjonarnego bądź internetowego – zapewne szybko rzucą Ci się w oczy pewne charakterystyczne oznaczenia. H1, H2, H3… Co kryje się pod tymi symbolami? Wskazują one na stopień twardości danego materaca. Modele oznaczone jako H1 są najmiększe, z kolei materace typu H5 – najtwardsze. Czym zatem masz się kierować, gdy szukasz materaca dla siebie? Przede wszystkim swoją wagą. Ogólna zasada mówi, że osoby o małej wadze i drobnej budowie powinny spać na materacach bardziej miękkich i elastycznych, z kolei osoby cięższe – na tych twardszych. Jeśli Twoja waga plasuje się pomiędzy 50 a 80 kilogramów, możesz wybrać uniwersalny materac o optymalnym stopniu twardości H2. Warto jednak zaznaczyć, że dobór twardości materaca jest indywidualną kwestią. Poza masą swojego ciała weź pod uwagę również inne czynniki, takie jak swoje preferencje, stan zdrowia kręgosłupa oraz pozycję, w jakiej najczęściej śpisz. Ciekawym sposobem na sprawdzenie, czy dana twardość będzie dla Ciebie odpowiednia, jest tak zwany „test dłoni”. Interesują Cię materace w Zielonej Górze? Połóż się na wybranym modelu i spróbuj wsunąć płaską dłoń pod plecy na odcinku krzyżowym. Gdy ręka napotyka zbyt duży opór, materac prawdopodobnie jest za miękki. Kiedy natomiast zauważysz, że Twoja dłoń zbyt lekko wsuwa się pod kręgosłup – materac jest zanadto twardy. Jeśli mieszkasz w Zielonej Górze bądź okolicy, możesz wybrać się do jednego z salonów stacjonarnych, by przetestować wkłady o różnej twardości. Sprawdź materace Zielona Góra na Materacezielonagora.pl i znajdź najbliższy sklep.

Stopień twardości materaca

Jaki rodzaj materaca będzie dla Ciebie najlepszy?

Określenie idealnego stopnia twardości dla siebie to dopiero połowa sukcesu. Musisz również wybrać odpowiedni rodzaj materaca. Do tych najpopularniejszych można zaliczyć materace sprężynowe, piankowe oraz lateksowe. Niektórzy producenci oferują także specjalne modele medyczne. Materace w Zielonej Górze to prawdziwe bogactwo wyboru. Na który rodzaj masz się zatem zdecydować? Odpowiedź znów zależy od Twoich osobistych potrzeb i preferencji. Zadaj sobie pytania: Czy lubię tradycyjne rozwiązania? Czy zależy mi na doskonałym dopasowaniu materaca do kształtu ciała? Jeśli tak, materac sprężynowy z nowoczesną technologią kieszeniową może okazać się najlepszym wyborem. Dla przykładu materac Hilding Cha-Cha gwarantuje świetną elastyczność punktową, a wszystko za sprawą 7 stref twardości. A może masz problemy z alergią, zwłaszcza na roztocza i pleśń? W takim wypadku koniecznie wybierz materac antyalergiczny z dobrą wentylacją wkładu. Modele antyalergiczne często wykonane są ze specjalnego blatu lateksowego, który nie zawiera substancji potencjalnie alergogennych. Sprawdź na przykład materac Hilding Melody. A co wybrać, jeśli cierpisz na schorzenia kręgosłupa i bóle mięśniowe? Materac zaklasyfikowany jako wysokiej klasy wyrób medyczny powinien spełnić Twoje oczekiwania, a co najważniejsze – zadbać o Twoje zdrowie. Zarówno materace w Zielonej Górze, jak i w Rybniku są dostosowane do potrzeb różnych użytkowników. Zobacz najlepsze materace Rybnik na Materacerybnik.eu, wybierz idealny model dla siebie i ciesz się komfortowym snem!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (12 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany