Materace dostępne w Grudziądzu – kiedy stary wymienić na nowy?

Sen to jedna z najważniejszych funkcji życiowych człowieka. Na jakość i ilość snu wpływają różne czynniki – z jednej strony samopoczucie, poziom stresu w ciągu dnia, zaburzenia hormonalne, a z drugiej strony warunki do spania. Ogromne znaczenie ma spanie na odpowiednim materacu. Problemy ze snem i koncentracją mogą wskazywać na to, że stary model materaca należy wymienić na nowy.

Materace dostępne w Grudziądzu

Problemy ze snem – to może być konsekwencja spania na starym materacu

Materace, które są zbyt długo lub niepoprawnie eksploatowane, tracą swoje właściwości. Oznacza to, że w takiej sytuacji konieczna jest wymiana starego modelu na nowy. Jedną z konsekwencji spania na nieodpowiednim materacu są problemy ze snem, bóle kręgosłupa, spadki koncentracji i uwagi. Do najważniejszych symptomów fizycznych i psychicznych wskazujących na konieczność wymiany materaca można zakwalifikować:

  • bóle karku, pleców,
  • drażliwość połączona z bezsennością,
  • brak koncentracji, spadki uwagi,
  • przybieranie na wadze,
  • ciągłe zmęczenie, niemożność zaśnięcia.

Niestety spanie na starym materacu może nieść ze sobą także inne konsekwencje, na przykład przyspieszenie procesów starzenia się skóry, ogólne uczucie niezadowolenia oraz pogorszenie się wyników w pracy. Te skutki związane są z ciągłym niewyspaniem i zmęczeniem organizmu. Każdy, komu zależy na zdrowym śnie, powinien sprawdzić materace Grudziądz lub materace Jaworzno. To właśnie na tych stronach można znaleźć modele marki Hilding, czyli renomowanego, szwedzkiego producenta materacy, łóżek, stelaży oraz innych akcesoriów do sypialni. Dodatkowo można wejść na stronę zdrowykregoslup.pl i przeczytać porady specjalistów, zajmujących się odpowiednim doborem materaca ze względu na zdrowie kręgosłupa.

wybór materaca

 

Kiedy należy wymienić stary model materaca na nowy?

Można wyróżnić wiele sygnałów, wskazujących na to, że istnieje konieczność wymiany starego modelu materaca na nowy. Te sygnały to nie tylko odczucia fizyczne i psychiczne, ale także widoczne i wyczuwalne zmiany w konstrukcji samego materaca. Warto tutaj wspomnieć o odkształceniach i nierównej powierzchni materaca. Różnego rodzaju odkształcenia mogą wskazywać na niską jakość komponentów, z których został wykonany stary model, albo po prostu na to, że materac jest zużyty. W przypadku starych modeli materacy można także mówić o wystających lub wyczuwalnych sprężynach, które sprawiają, że leżenie na łóżku staje się niewygodne, a sen nie daje odpoczynku i regeneracji. Kolejnym ważnym aspektem są nasilone objawy alergii lub astmy. W starym materacu gromadzi się wiele kurzu, roztoczy, alergenów i różnych pyłów, a to prowadzi do problemów z oddychaniem, zwłaszcza u alergików. Warto także pamiętać o wieku materaca – zwykle po 7-10 latach trzeba wymienić swój model na nowy. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy materac ma dłuższą gwarancję, na przykład wiele modeli materacy marki Hilding ma aż 15 lat gwarancji. Swój model do spania należy także zmienić w sytuacji, gdy nastąpił znaczny spadek lub wzrost wagi ciała.

Marka Hilding proponuje wyjątkowe i wygodne materace

Hilding ma w swojej ofercie szeroki wybór wysokiej jakości materacy. Warto zwrócić uwagę na modele sprężynowe kieszeniowe i multipocket, a także piankowe i lateksowe. Marka Hilding słynie z wysokiej jakości zastosowanych technologii, a także tworzenia modeli dwustronnych, które mają nawet 6 rodzajów twardości. Warto zainwestować w nowy materac, aby cieszyć się z niego jak najdłużej i codziennie budzić się wyspanym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (10 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany