Materac – najważniejszy w sypialni

Materac do łóżka stanowi podstawę przyjemnego i zdrowego snu. Dzięki niemu zyskujemy szansę doskonałego wypoczynku każdego dnia, możemy się właściwie zrelaksować, a co równie ważne – pozwolić całemu ciału na właściwą regenerację. Dlaczego materac jest najważniejszy w sypialni?
Materac - najważniejszy w sypialni

Klucz do zdrowego snu

 

Aby cieszyć się spokojnym, nieprzerwanym, a co z tym związane zdrowym snem, powinniśmy wybrać materac w pełni dopasowany do naszych potrzeb. Choć często o tym zapominamy, to właśnie wypełnienie łóżka stanowi klucz do komfortowego wypoczynku. Prawidłowo wyprofilowany, elastyczny i jednocześnie wyróżniający się optymalnym stopniem twardości materac stwarza bowiem możliwość jak najbardziej wygodnego ułożenia ciała, efektywnej regeneracji wszystkich mięśni oraz zmniejszenia ich napięcia. Gdy powierzchnia łóżka posiada odpowiedni poziom sprężystości, rano będziemy czuć się wypoczęci i przestaniemy narzekać z powodu nawracających bólów pleców lub dokuczliwego cierpnięcia karku. W konsekwencji, zrelaksowani, pełni nowej energii staniemy się bardziej skoncentrowani na wykonywanej pracy i codziennych obowiązkach.

Cechy dobrego materaca

 

Wysokie standardy zagwarantowane przez renomowanych producentów materacy sprawiają, że każdy bez trudu może znaleźć model odpowiadający indywidualnym potrzebom zdrowotnym. Dobry materac powinien przede wszystkim posiadać właściwy stopień twardości, aby odpowiednio podpierać kręgosłup, a więc zapobiegać powstawaniu lub pogłębianiu się wad postawy. Najlepiej, jeśli powierzchnia wkładu jest zróżnicowana pod względem właściwości poszczególnych komponentów i zdolna do punktowego wsparcia sylwetki. Co równie istotne, idealny materac jest również całkowicie antyalergiczny, a jego przewiewna struktura uniemożliwia rozwój roztoczy i grzybów. Ważną kwestię stanowi ponadto łatwość utrzymywania wkładu w czystości, na którą oprócz doskonałej wentylacji wpływa dodatkowe wyposażenie w postaci miłego w dotyku, przeznaczonego do prania pokrowca.  

 

Materac „szyty na miarę”

 

Spośród  najlepszej klasy materacy dostępnych w ofercie sklepów na uwagę zasługują między innymi modele proponowane przez markę SleepMed. Są one bowiem niezwykle funkcjonalne i wyprodukowane nie tylko z myślą o zdrowym śnie, ale także wygodzie codziennego wypoczynku. Innowacyjne, ortopedyczne materace SleepMed, dzięki zastosowaniu wielu nowoczesnych komponentów (między innymi pianki termoelastycznej VitaRest reagującej na ciepło ciała i poprawiającej swobodny przepływ krwi w organizmie) odznaczają się aż 7 strefami aktywnego podparcia sylwetki. Specjalne ułożenie pianek i sprężyn typu Multi zapewnia wymierne podparcie głowy, lędźwi, bioder, ud, łydek oraz stóp. Higienę snu gwarantują natomiast technologia Airforce zwiększająca stopień oddychalności wkładu w wyniku nacięcia pianek w tzw. kratkę wentylacyjną oraz śnieżnobiały pokrowiec Merced, pozwalający odczuwać podczas snu przyjemne orzeźwienie.

Prawdziwym sercem każdej sypialni powinno być łóżko z wygodnym, wysokiej jakości materacem. Idealny model z całą pewnością sprawi, że sen stanie się czasem efektywnej regeneracji naszego ciała i umysłu. W trakcie poszukiwania najlepszego materaca, warto sprawdzić, czy jego powierzchnia jest elastyczna, przewiewna i jest w stanie utrzymywać kręgosłup w prawidłowej pozycji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 3,99 z 5)
zapisuję głos...