Masz uczucie ciężkich nóg? Wybierz Bromelinę!

Uczucie ciężkich nóg szczególnie doskwiera osobom, które większość czasu w pracy spędzają stojąc, jak ekspedientki albo siedząc godzinami przy biurku, jak urzędniczki. Nogi są opuchnięte, obolałe, każda zdaje się ważyć tonę.

To może być, choć nie zawsze jest, początek choroby żylakowej. Kiedy zbyt długo siedzimy lub stoimy, tzw. pompa mięśniowa nie działa i odpływ krwi żylnej z kończyn dolnych jest utrudniony. Ciśnienie krwi rośnie i może spowodować uszkodzenie zastawek i ścian naczyń. Im dłuższy zastój krwi, tym większa przepuszczalność naczyń, w wyniku czego wokół kostek pojawiają się obrzęki.

Bromelina dla za bardzo i za mało aktywnych

Jedną z naturalnych substancji wspomagających niwelowanie uczucia ciężkich nóg jest bromelina. Przyczynia się do pobudzania krążenia krwi i funkcji mikrokrążenia. Ten enzym, a właściwie grupa pięciu enzymów proteolitycznych pozyskiwanych na drodze ekstrakcji z owocostanów i łodyg ananasa jadalnego, jest zdolny do rozkładania białek na polipeptydy łatwiej przyswajane przez ludzki organizm. Aktywność tych enzymów jest wyrażona w GDU na gram. Wysoka wartość GDU wskazuje zatem na wysoką aktywność proteolityczną.

Bromelina polecana jest także sportowcom oraz osobom aktywnym. Działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk oraz przyspiesza gojenie się ran. Naukowcy są zdania, że bromelina może pomóc osobom chorującym na zakrzepicę, ponieważ zapobiega tworzeniu się groźnych zakrzepów – część badań sugeruje, że może rozpuszczać jedno z białek, odpowiadających za tworzenie się zakrzepów, a w konsekwencji za całkowite zamknięcie światła tętnicy.

Usprawnianie funkcji trawiennych

Osoby cierpiące na uczucie ciężkich nóg często borykają się także z innymi dolegliwościami związanymi z mało ruchliwym trybem życia: zaparciami i problemami trawiennymi. Ekstrakt ananasowy miareczkowany bromeliną sprzyja usprawnieniu funkcji trawiennych. Enzymy bromeliny pomagają przerwać wiązania białkowe i lepiej je strawić. Dietetycy są zdania, że bromelina może pomóc pozbyć się nadprogramowych kilogramów, bo przyspiesza przemianę materii.

UWAGA: Bromelina nie jest polecana osobom z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, która przebiega jako efekt działania bakterii Helicobacter Pylori, choć niektórzy lekarze są zdania, że pomaga ona w leczeniu wrzodów, hamując nadmierne wydzielanie kwasu solnego.

Leczenie chorób autoimmunologicznych oraz infekcji

Bromelina może być pomocna w leczeniu niektórych chorób autoimmunologicznych. Do produkcji przeciwciał  leukocyty, potrzebują odpowiednich enzymów. Przypuszcza się, że jednym z cenniejszych dla zaatakowanego organizmu, jest właśnie bromelina.

Działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne bromeliny wykorzystuje się z kolei w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, w tym – zapalenia zatok. Bromelina rozrzedza wydzielinę i ogranicza produkcję śluzu.

Jak zażywać bromelinę?

Zalecana dawka bromeliny to 500 mg/ (2500 GDU/g), do 3 razy dziennie, przez miesiąc. Jeśli chcemy pobudzić  trawienie, bromelinę zażywa się podczas posiłku. Natomiast w innych przypadkach jest ona zażywana na czczo, minimum pół godziny przed jedzeniem. Należy popić ją niewielką ilością wody.

Bromelina Principium w tabletkach dojelitowych także dla wegan

Bromelina jest preparatem pochodzenia naturalnego i została uznana za skuteczną w działaniu już w 1975 r. W nowatorskim preparacie Bromelina Principium 500 mg znajdziemy suchy ekstrakt z ananasa miareczkowany na 250 GDU/g. Z uwagi na fakt, że tabletki nie zawierają ani laktozy, ani glutenu mogą one być zażywane przez osoby borykające się z nietolerancją tych składników. Bromelina Principium 500 mg może być zażywana przez wegan.

Aby preparat był pomocny w lepszym usuwaniu nadmiaru płynów z organizmu, zmniejszeniu uczucia ciężkich nóg, poprawy mikrokrążenia i zwalczania cellulitu należy go przyjmować na pusty żołądek, natomiast w celu poprawienia trawienia oraz lepszej kontroli wagi ciała trzeba sięgnąć po niego bezpośrednio po posiłku.

Principium Bromelina 500mg z ekstraktu z ananasa, miareczkowanego w bromelainie, o wysokiej aktywności proteolitycznej (2500 GDU / g), jest przydatna do pobudzania procesów trawiennych, stymulowania mikrokrążenia i drenażu płynów, łagodząc w ten sposób ciężkość nóg i przeciwdziałając niedoskonałościom spowodowanym cellulitem. Zwiększa także produkcję prostaglandyn o działaniu przeciwzapalnym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (34 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  9 września 2020 10:25

    Nie słyszałam jeszcze o tej substancji, ale zainteresowało mnie jest zastosowanie zdrowotne.Polecę ją mojej mamie, która ma problemy z uczuciem ciężkości nóg i żylakami.

    Odpowiedz
  2. Biomedka  10 września 2020 15:46

    Ja również opowiem o tej substancji mojej mamie. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany