Masz sztuczne rzęsy? Poznaj technikę ich właściwego mycia!

Sztuczne rzęsy to coś, co pokochały kobiety na całym świecie. Dodają uroku, optycznie powiększają oko i wyglądają po prostu niezwykle kobieco. Okazuje się, że istnieją specjalne techniki ich mycia. Jak robić to prawidłowo, by im nie zaszkodzić aby cieszyły pięknym wyglądem jak najdłużej?

Spis treści:

jak myć sztuczne rzęsy

Dlaczego należy myć sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy mimo, że zwykle nie nanosimy na nie maskary potrzebują dobrej higieny i pielęgnacji. Są długie i gęste, więc dobrze chronią oczy. Zatrzymuje się na nich jednak brud i kurz z otoczenia, który trzeba systematycznie usuwać. W przeciwnym razie zalegające na nich zanieczyszczania stają się doskonałą pożywką dla bakterii, a to z kolei może z czasem powodować stany zapalne, zaczerwienienie i pieczenie oczu. Powikłania wywołane przez brak odpowiedniej higieny sztucznych rzęs są więc groźne, dlatego lepiej „dmuchać na zimne” i zadbać o to, aby do nich nie dopuścić.

Czym najlepiej myć przedłużane rzęsy?

Do utrzymania higieny sztucznych rzęs doskonale nadaje się pianka do mycia twarzy. Ważne jednak, aby taki kosmetyk nie zawierał silikonów, olejków ani alkoholu, bo mógłby podrażniać wrażliwą spojówkę oczu. Produkt warto lekko rozcieńczyć odrobiną wody, a następnie delikatnie przemyć nim rzęsy opuszkami palców. Nie poleca się mleczek oraz żeli do mycia twarzy, gdyż zwykle nie mają one odpowiedniego pH i są zbyt ciężkie. Nie sprawdzą się także płyny dwufazowe do demakijażu. Co ciekawe, na rynku można obecnie znaleźć specjalne szampony do rzęs o działaniu oczyszczającym i nawilżającym. Takie produkty dedykowane zarówno rzęsom naturalnym, jak i przedłużanym są bezpieczne dla nawet dla wrażliwych oczu i zwykle są też bezzapachowe. Odtłuszczają rzęsy i do tego działają też bakteriobójczo.

Ważna uwaga: przedłużane sztuczne rzęsy nie powinny być myte przez 24 godziny po zabiegu. Jest to kluczowe dla ich trwałości. Moczenie ich czy nawet ekspozycja na parę wodną np. podczas kąpieli czy sauny mogłoby spowodować, że wiązanie kleju uległoby osłabieniu, więc rzęsy straciłyby swoją przyczepność i… odpadły.

sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy – demakijaż krok po kroku

Jeśli sztuczne rzęsy pokrywamy tuszem albo przy ich nasadzie używamy eyelinera w pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłowy demakijaż. Do jego wykonania potrzebne będą waciki, pianka do oczyszczania twarzy, płyn micelarny, a także mała szczoteczka do rzęs i pędzelek z miękkim włosiem. Jak wygląda sam proces?

  1. Nasącz płatek kosmetyczny płynem micelarnym i delikatnie oczyść obszar wokół oczu oraz rzęsy. Nie dotykaj wacikiem rzęs, aby nie zostawić na nich włókien.
  2. Zaaplikuj na rzęsy piankę do oczyszczania twarzy np. przy pomocy bambusowego wacika. Możesz też użyć specjalnych produktów do mycia rzęs naturalnych i przedłużanych.
  3. Wyczyść rzęsy miękkim pędzelkiem wykonując delikatne, płynne ruchy zaczynając od ich nasady i kierując się do ich końca.
  4. Umyj rzęsy lekko ciepłą wodą i przyłóż do twarzy chusteczkę higieniczną lub papierowy ręcznik lekko odciskając nadmiar wody. Nie pocieraj!
  5. Na koniec wyczesz rzęsy małą szczoteczką, aby zostały dobrze rozdzielone i nabrały puszystości.

Gotowe!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (25 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...