Masz problem ze skórą? Może to wina kosmetyków?

Wiele czynników ma wpływ na wygląd skóry- zanieczyszczenie środowiska, czynniki zewnętrzne, ogólny stan zdrowia i codzienny stres to tylko niektóre z nich. Częstym winowajcą złego stanu skóry są źle dobrane kosmetyki które zamiast pielęgnować – osłabiają jej funkcje. Zatem warto zastanowić się  co służy naszej skórze a co jej szkodzi.

– Dobry kosmetyk ma być przyjazny skórze. Nie powinien zawierać substancji , które negatywnie wpływają na jej funkcje obronne i regeneracyjne. Niestety większość kosmetyków obecnych na rynku ma w swoim składzie  pochodne ropy naftowej , oleje mineralne i parafiny. Składniki te  nie maja fizjologicznego związku ze strukturą  skóry. Nie spełniają też  funkcji związanych z odżywianiem, nawadnianiem i ochroną skóry przed wpływem czynników zewnętrznych . Dłuższe ich stosowanie może powodować zaburzenia rogowacenia co skutkuje pojawieniem się zanieczyszczeń, rozszerzonych porów, zmarszczek i suchości skóry – wyjaśnia Katarzyna Bołądź – kosmetolog z Kliniki dermourody w Olsztynie. Zrezygnować należy  także z kosmetyków, które w swoim składzie mają parafiny, wazelinę , oleje mineralne, a także woski węglowodorowe.

 

Postaw na zdrowie i  naturę

– Kupując kosmetyki  należy zwracać uwagę na ich jakość i skład. Nie sugerujmy się reklamą, niską ceną  i wyglądem opakowania gdyż  to nie są dobre kryteria. Wyższa cena raczej świadczy o pozytywnych wartościach biochemicznych i dobrą jakością składników. Przy doborze kosmetyków  najważniejszy jest obecny stan skóry– mówi Katarzyna Bołądź.  Doświadczony kosmetolog w gabinecie kosmetycznym dopiero po wnikliwej konsultacji i diagnozie skóry może trafnie dostosować skuteczną pielęgnację zarówno profesjonalną jak i uzupełniającą – domową. Stan skóry zmienia się pod wpływem zmian klimatycznych, zdrowotnych a nawet emocjonalnych dlatego warto systematycznie korzystać z porad kosmetologa który dostosuje pielęgnację do aktualnych potrzeb .

 

Dobre  co dobre

Oferta na rynku kosmetycznym jest ogromna. Kosmetolodzy wciąż poszukują preparatów skutecznych i bezpiecznych. To duże wyzwanie dla producentów kosmetyków. Ostatnio w gabinetach kosmetycznych pojawiły się kosmetyki Renlive i  Rejuve opracowane przez włoskich specjalistów marki Biotec. Otrzymują pozytywne opinie zarówno u specjalistów jak i świadomych  klientów. Są biokompatybilne i jednocześnie pozbawione czynników drażniących i uczulających. Dobrze tolerowane przez najbardziej wrażliwe i wymagające skóry. Oferują intensywną pielęgnację twarzy i ciała oraz szeroką ofertę zabiegów profesjonalnych zarówno estetycznych jak i leczniczych- wszystkie pozbawione szkodliwych substancji. Trend w kierunku zdrowego życia niewątpliwie łączy się ze zdrową kosmetyką. Warto więc być na bieżąco zwłaszcza gdy chodzi o naszą skórę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 4,12 z 5)
zapisuję głos...