Maski do włosów – wybierz odpowiednią do swojego rodzaju

Maski do włosów stanowią niezbędną barierę ochronną szczególnie dla włosów słabych i obciążonych bardzo inwazyjnymi zabiegami fryzjerskimi i stylizacyjnymi. Nie trzeba nakładać ich po każdym myciu, gdyż w niektórych przypadkach mogą zadziałać obciążająco. Przeważnie wystarczy aplikować je 2-3 razy w tygodniu, aby zauważyć znaczną poprawę stanu swojej fryzury. Dobierz maskę do szamponu, którego używasz i ciesz się mocnymi i zdrowymi włosami i piękną kobiecą fryzurą!

Maski do włosów i modne fryzury

Odżywka a maska do włosów

Maseczka do włosów ma zasadniczo odmienną funkcję w procesie pielęgnacji fryzury niż odżywka. Ma ona za zadanie wniknąć w strukturę włosa i zapewnić mu odbudowę. Można więc przyjąć, że maska ma za zadanie głęboko odżywić włosy i mieszki włosowe. Nakładamy ją zazwyczaj przed myciem, nawet na suche włosy. Ponadto pozostawiamy ją na włosach zdecydowanie dłużej niż odżywkę, niekiedy na całą noc. Odżywki mają zazwyczaj działanie doraźne. Przyjmuje się, że przeznaczone są do naprawy bardziej bieżących problemów, takich jak na przykład plątanie się włosów. Nie należy wykluczać jednak ich wartości pielęgnacyjnych. Poprzez nakładanie ich jedynie na kilka minut, a następnie spłukiwanie, nie można od nich wymagać, aby radziły sobie z bardziej zaawansowanymi problemami, tak jak dzieje się to w przypadku masek do włosów. Jeśli więc zależy nam na dogłębnym odżywieniu włosów – stosujmy maskę, natomiast jeśli na powierzchownym wzmocnieniu – wybierzmy delikatniejszą odżywkę. Skuteczne maski do włosów Garnier pozwalają poradzić sobie z najpopularniejszymi problemami włosów, czyli zniszczeniem, przesuszeniem, brakiem witalności i gęstości.

Dlaczego nakładanie maski do włosów jest tak ważne?

  • Przy systematycznym używaniu są w stanie skutecznie poprawić stan włosów.
  • Po pewnym czasie działanie maski wywoła efekty utrzymujące się zdecydowanie dłużej niż w przypadku odżywki.
  • Posiadają bogaty skład, który działa bardzo odżywczo i jest w stanie wyeliminować kilka problemów z włosami za pomocą jednego kosmetyku.
  • Maski posiadają gęstą formułę, dzięki czemu dłużej utrzymują się na włosach, są w stanie pozostać na nich i działać przez to skuteczniej.

Najlepsze maski do włosów w zależności od ich rodzaju

  • Maska do włosów suchych. W przypadku tego rodzaju włosów ważne jest wyzbycie się takich nawyków jak: suszenie włosów ciepłym strumieniem powietrza, brak zabezpieczenia przed promieniowaniem UV, gwałtowne rozczesywanie, pocieranie ręcznikiem po myciu, a także czesanie na mokro. W przypadku szukania odpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji należy postawić na te z zawartością odbudowujących ceramidów, a także olejków roślinnych, które są zbawieniem dla włosów tego typu.
  • Maska do włosów ciemnych. Włosy ciemne są zazwyczaj silniejsze niż jasne, co oczywiście nie oznacza, że nie wymagają pielęgnacji. Maseczki przeznaczone do tego rodzaju włosów posiadają w swoim składzie hennę, która dodatkowo je przyciemnia, a także filtry UV, dzięki którym ciemne włosy nie płowieją (ponieważ mają one tendencję do przechodzenia w odcienie rudego pod wpływem słońca). Pożądane w ich składach są również jod, potas, witamina A i E, a także magnez i wapń.
  • Maska do włosów farbowanych. Posiadaczki włosów farbowanych chcą jak najdłużej zatrzymać ich kolor. Powinny więc wybierać maseczki z silikonem, który w tym przypadku zabezpiecza włosy przed otwieraniem się łusek włosów, a tym samym przed wypłukiwaniem koloru – dlatego nie należy bać się jego obecności w składzie.
  • Maska do włosów kręconych. Maska powinna przede wszystkim nawilżać włosy kręcone, a także nie dopuszczać do ich puszenia się. Ponadto wskazana jest obecność wyciągu z nasion winogron, które podkreślą skręt loków i nadadzą im lekkości.
  • Maska do włosów rozjaśnianych. Maseczka do tego typu włosów powinna zawierać wyciąg z rumianku, a także witaminę C, które podkreślają i utrzymują efekt rozjaśniania włosów. W składzie wskazana jest obecność kreatyniny i jedwabiu, które działają uzupełniająco i pomagają wypełnić ubytki w strukturze włosa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...