Maseczki nawilżające – sposób na błyskawiczne nawilżenie skóry
Glinka, w płacie, peel-off, na ciepło, w żelu, w kremie – wybór maseczki do twarzy wcale nie jest taki prosty. Do tego dochodzi jeszcze decyzja związana z odpowiednimi składnikami… Na sklepowych półkach jest wiele rodzajów, ale warto pamiętać, że nawet najlepsza maseczka nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nieodpowiednio jej użyjesz.
Dlaczego warto stosować maseczki?
Maski nawilżające mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim ich używanie nie zajmuje dużo czasu. Tak naprawdę musisz na to poświęcić raz lub dwa razy w tygodniu 15-20 minut. W tym czasie twoja łazienka może przemienić się w strefę relaksu, domowe spa. Tyle naprawdę wystarczy, żeby poczuć się świetnie i zregenerować siły oraz nerwy.
Te 15-20 minut wystarczy także, żeby twoja skóra dostała wiele potrzebnych jej składników. Dobrze dobrana i dobrej jakości maseczka da twojej cerze wszystko, czego potrzebuje i to w stężeniu większym, niż zwykły krem. Sam sposób aplikacji również na niebagatelne znaczenie, mogąc zwiększyć zdolność skóry do absorbowania składników odżywczych, dzięki czemu pielęgnacja jest skuteczniejsza i bardziej efektywna.
Jakie maseczki nawilżające stosować?
Eksperci ciągle odkrywają naturę i znajdują w niej coraz to nowe składniki, które wykazują ogromne właściwości pielęgnujące. Czasami wracają także do receptur naszych babć, potwierdzając skuteczność składników pochodzących z natury. Dlatego na sklepowych półkach jest tak wiele różnego towaru i tak olbrzymi wybór różnego rodzaju maseczek. Jeśli zależy ci na działaniu nawilżającym, szukaj tych, które w składzie mają algi, perły morskie czy kawior. Jeśli chcesz ukoić skórę suchą i zadbać o jej nawilżenie, sięgaj po masło shea, olejek arganowy, olejek bassabu czy olej z awokado.
Jeśli chodzi o konsystencję, wszystko zależy od twoich upodobań. Niektórzy uwielbiają zastygającą formą glinek, inni produkty żelowe, kremowe czy maski na płacie. Hitem są także maski typu peel-off, które przygotowujesz samodzielnie z proszku i wodypeel-off (na przykład maska algowa Lirene Spirulinowe Nawilżenie). Jest wygodna w zastosowaniu, szybka i efektywna.
Jak stosować maseczki nawilżające
Przede wszystkim – nie przesadzaj z częstotliwością. Maseczki są bardzo skuteczne, ale mają duże stężenie składników aktywnych i zbyt częste stosowanie może mieć efekt przeciwny do zamierzonego. Dla przykładu: jeśli będziesz ciągle używać maseczki matującej do cery tłustej, w końcu skóra za bardzo się przesuszy.
Aby najlepiej zadziałała, maseczka powinna być użyta wieczorem, tuż przed pójściem spać. Wtedy skóra przygotowuje się do regeneracji, jest bardziej rozluźniona. Noc to czas intensywnej pracy cery, jej detoksykacji i odnowy, więc dodatkowe składniki z maseczki mogą pomóc. Na dodatek przydatna może okazać się wysoka temperatura czy para wodna. Jeśli zastosujesz maseczkę po kąpieli, pory będą otwarte i lepiej przygotowane na wchłanianie składników aktywnych. Przed nałożeniem kosmetyku bardzo dokładnie zmyj makijaż, zastosuj także żel oczyszczający, by odblokować pory i usunąć nadmiar sebum. Możesz także przeprowadzić delikatny peeling, by pobudzić krążenie i pozbyć się martwego naskórka.
Przygotowanie twarzy na przyjęcie składników odżywczych znacznie zwiększy poziom ich absorbcji i sprawi, że maseczka będzie jeszcze skuteczniejsza.