Maseczka z drożdży – domowy sposób na piękną cerę i zdrowe włosy
Jeśli marzysz o naturalnej i skutecznej pielęgnacji skóry oraz włosów, mamy dla Ciebie rewelacyjny sekret – maseczka z drożdży. To nie tylko ekonomiczne, ale także niesamowicie skuteczne rozwiązanie, które odmieni Twój wygląd. Dzięki ich bogactwu w witaminy B, H oraz cenne substancje mineralne, drożdże stanowią niezastąpiony składnik nie tylko Twojej kuchni, ale również domowego spa. Oczyszczają, wygładzają i zmiękczają skórę, działając cuda zwłaszcza na cerę trądzikową i tłustą. W artykule przedstawimy Ci nie tylko zalety drożdży, ale również sprawdzone przepisy na maseczki idealne na różne potrzeby skóry i włosów. Dowiedz się, dlaczego warto sięgnąć po maseczkę z drożdży i jakie cuda może zdziałać dla Twojego piękna.
Spis treści:
Maseczka z drożdży – dlaczego warto ją używać
Maseczka z drożdży na twarz i włosy to tani i skuteczny sposób na piękną cerę. Oczyszcza z zanieczyszczeń, wygładza oraz zmiękcza skórę. Dodatkowo pomaga w pielęgnowaniu cery trądzikowej, tłustej oraz skłonnej do wyprysków. Poniżej przedstawiamy kilka informacji na temat właściwości drożdży, aplikacji drożdży na twarz oraz jako przykład kilka przepisów na domowe kosmetyki z tym składnikiem. Poznaj przepisy jak zrobić maseczkę z drożdży na wągry, na zmarszczki czy na włosy.
Szukasz innych domowych sposobów na piękną cerę? Przeczytaj: Domowe sposoby na trądzik – czyli jak walczyć z trądzikiem w domu
Drożdże: właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne
Na początku zacznijmy od tego, że drożdże mają sporo witaminy B oraz H, białka czy substancji mineralnych: fosforu, cynku, magnezu, żelaza, potasu, selenu i chromo. Co więcej, tak bogaty skład sprawia, że polecane są osobom zmęczonym, przepracowanym i tym, które mają problemy ze skórą, włosami.
Z tego względu drożdże są bardzo popularne w kosmetyce. Wykorzystuje się je do produkcji toników, kremów, peelingów, maseczek. Regulują wydzielanie sebum, redukują liczbę zaskórników. Poprawiają wygląd skóry, odżywiają ją i oczyszczają. Regenerują, detoksykują, działają ściągająco na rozszerzone pory.
Maseczka z drożdży na trądzik – przepis podstawowy
Składniki: drożdże, jogurt naturalny/mleko
Przygotowanie: Do sporządzenia domowego kosmetyku potrzeba drożdży piwowarskich i jogurtu naturalnego. Składniki należy wymieszać. Masę rozsmarować na skórze twarzy. Zostawić maseczkę na 15 minut, a następnie zmyć ciepłą, czystą wodą. Jeśli naturalny zapach drożdży jest zbyt uciążliwy, do mikstury można dodać soku z pomarańczy, limonek lub cytryn. Zabieg należy powtarzać raz w tygodniu.
Maseczka z drożdży powinna być kładziona na twarz grubą warstwą. Mikstura łagodzi podrażnienia, oczyszcza, wygładza i zmiękcza skórę.

Trądzik na dekolcie. Oto najlepsze sposoby na krostki!
Maseczka z drożdży i cytryny dla cery tłustej
Jeśli masz tłustą cerę, zamień jogurt z przepisu jak pokazano powyżej na przegotowaną wodę, suchą – na oliwę z oliwek/ nawilżający olejek, skórę z przebarwieniami – dodaj skoku z cytryny.
Szukasz porad na piękny i młody wygląd? Zobacz nasz tekst: Sposoby na młody wygląd: pielęgnacja i makijaż.
Domowy kosmetyk a alergie
Drożdże, jak wiele innych składników, mogą uczulać. Przed nałożeniem maseczki na twarz, należy zrobić próbę alergiczną. Niewielką ilość mieszanki warto nałożyć na niewielką powierzchnię na skórze. Jeśli pojawią się zmiany, zaczerwienienie, uczucie swędzenia, zrezygnuj z domowego kosmetyku. Jeśli nie – wypróbuj. Ogólnie, maseczka z drożdży ma opinie, które zdecydowanie zachęcają do jej wykonania.
Maseczka z drożdży na włosy
Drożdże przydają się nie tylko w pielęgnacji cery, ale też włosów! Zdecydowanie wzmacniają i odżywiają pasma. Stymulują porost włosów. Domowe maski z drożdżami można nakładać na włosy lub skórę głowy. Kurację należy stosować 1-2 razy w tygodniu.
Odżywcza maseczka drożdżowa na włosy: przepis
Składniki: 1 kostka drożdży, 3 łyżki ciepłego mleka/wody, 2 łyżki oliwy/olejku rycynowego, szczypta cynamonu
Przygotowanie: Drożdże rozkruszyć, zalać ciepłym mlekiem/wodą. Wymieszać składniki, dodać olej i cynamon. Ponownie wymieszać, nałożyć maskę na zwilżone włosy lub skórę głowy. Dla wzmocnienia efektu owinąć głowę folią spożywczą lub założyć czepek. Pozostawić na 30 minut, następnie zmyć miksturę z włosów i umyć je szamponem.
Maseczka drożdżowa przeciw wypadaniu włosów
Składniki: 2 łyżki drożdży, trochę ciepłej wody, łyżka cukru, łyżka miodu, łyżka musztardy
Przygotowanie : Dodaj do dwóch łyżek drożdży odrobinę ciepłej wody i odstaw tę mieszankę na około godzinę w ciepłe miejsce. Po godzinie dodaj pozostałe składniki maseczki. Po wymieszaniu papkę nałóż na włosy i trzymaj około jednej godziny. Aby uzyskać lepszy efekt zakryj głowę folią i ręcznikiem. Na koniec dokładnie umyj włosy.
Uwaga! Ważne przy maseczkach z drożdży
Maseczki będą działały zgodnie z powyższymi przepisami pod warunkiem, że zostaną użyte świeże drożdże! Jak dobrze wybrać główny składnik? Świeże drożdże powinny być lekko wilgotne, mieć szarawą barwę i specyficzny zapach. Jednym zdaniem: zepsute drożdże są lepkie, miękkie, wydzielają odór stęchlizny.
Słyszałam i stosowałam maseczkę na twarz z drożdży.. niestety brak mi systematyczności. Do intensywnego i ciągle wyczuwalnego zapachu trzeba się przyzwyczaić, bo na początku może to bardzo zniechęcić 😉 Jeśli chodzi o włosy to nigdy się nie zdecydowałam spróbować.. głównie ze względu na zapach.
Kiedyś robiłam sobie drożdżowe maseczki…
O maseczce z drożdży na twarz słyszałam, a nawet w młodości stosowałam ale na włosy nie znałam. Tylko ciekawi mnie czy potem włosy pachną drożdżami? Bo prawdę mówiąc niezbyt mi odpowiadał ten zapach na włosach.
kiedyś obiłam sobie maseczki z drożdży na trądzik i w sumie z tego co pamiętam bardzo dobrze one działały na cerę. teraz w sumie mam krem, który ma drożdże w składzie, więc cały czas jestem im wierna tylko że w sevolium mają one ładniejszy zapach 😀
i faktycznie nie czuć tego zapachu w kremie olinek? zauważyłam, ze drożdże akurat dobrze służą twarzy i jest mniej tych krost, ale zapach jest dla mnie po prostu tak zły, że nie mogę tego przeżyć. skąd ten krem się kupuje? gdzie można go dostać?
W tym sevolium to co tam dokładnie jest? Macie gdzieś skład tego kremu cały bo szukam i znaleźć nie mogę ;/
Aqua, Propanediol, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Algin, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Calendula Officinalis Extract, Viola Tricolor Extract, Salix Alba Bark Extract, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Lecithin, D-panthenol, Sorbitol, Citric Acid, Zinc PCA, Colloidal Gold, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citrus Limon Peel Oil, Nelumbo Nucifera Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Santalum Album Oil
jak dla mnie on działa elegancko, więc ogólnie nie mogę czegoś tutaj w nim skrytykować. co do kupna to ja kupuje go tylko przez internet. 🙂
Słyszałam, ale nigdy nie robiłam.
U mnie drożdże sprawdziły się w pielęgnacji włosów oraz cery,nawet lepiej niż drogeryjne kosmetyki. Do maseczki na włosy dodaje również oprócz drożdży inne składniki niewymienione w artykule jam np. jajko. Zauważalne zmiany są, bo włosy mniej wypadają, a cera jest gładsza.
Co do zapachu jest do przeżycia. Może jednak zostawać na ręczniku i włosach.
na włosy mi się sprawdziły, zobaczymy jak będzie z buzią! ;p skoro tak wychwalacie, to może bym też zainwestowała w jakiś kosmetyk z drożdżami
kosmetyk z pewnością lepiej działa i efekty będą szybsze, niż w przypadku takiej domowej maseczki. Ale szkoda, że firmy kosmetyczne pomijają taki fajny składnik, którym od lat ratowały się kobiety.
nie no, ja bez problemu znalazłam krem z drożdżami i innymi naturalnymi składnikami aktywnymi na trądzik jak nagietek, wyciąg z kory, fiołka plus cynk, nanozłoto 😉