Maseczka z aspiryny – zastosowanie i przepis
Maseczka z aspiryny jest prosta w przygotowaniu i niedroga. Jak działa?
Maseczka na twarz z aspiryny znana jest od wielu lat. Pomaga w walce z łagodnym trądzikiem, wypryskami i zaskórnikami. W swoim składzie ma kwas acetylosalicylowy, pochodną salicylowego, zalecanego dla cery tłustej, z wypryskami. Składnik działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie, łagodzi podrażnienia. Jakie zastosowanie ma maseczka? Czy każdy może ją stosować? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

kolaż własny redakcji, zdjęcia: pixabay.com
Jakie zastosowanie ma maseczka z aspiryny?
Maseczka zmniejsza krosty, zaskórniki, wągry i przebarwienia. Pomaga dogłębnie oczyścić skórę. Można ją stosować na całą twarz lub punktowo. Wygładza, zmiękcza, ujędrnia skórę, podobnie jak maseczka z drożdży. Działa przeciwzapalnie i lekko złuszczająco, zmniejsza rozszerzone pory. Wyrównuje koloryt skóry. Po zastosowaniu może dać lekkie uczucie ściągnięcia. Należy pamiętać, że ma bardzo silne działanie, dlatego przed nałożeniem kosmetyku na twarz, powinno się zrobić próbę alergiczną.
Maseczkę należy nakładać na twarz raz w tygodniu (w wypadku częstych wyprysków) lub w zależności od potrzeb, jednak nie należy stosować jej częściej niż 3-4 razy w miesiącu.
Kto nie może jej stosować?
Maseczka może podrażniać cerę suchą, naczyniową i wrażliwą. Nie poleca się jej osobom z ostrą postacią trądziku, gdyż może nasilać wykwity i wypryski! Nie można jej stosować w wypadku ciężkich problemów skórnych, skłonności do alergii. Nie powinny jej stosować kobiety w ciąży.
Kosmetyk sprawdza się w przypadku skóry normalnej oraz problematycznej, mieszanej, tłustej, skłonnej do wyprysków, zmian skórnych. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć znaczną poprawę stanu skóry. Rozjaśnienie cery i redukcję zaskórników, krost.

pixabay.com
Przepis na klasyczną maseczkę z aspiryny
Potrzebne: 3-4 tabletki aspiryny (bez otoczki), odrobina ciepłej wody, ewentualnie: łyżka jogurtu naturalnego
Przygotowanie: Tabletki zalać wodą, rozgnieść na jednolitą masę. Do substancji dodać jogurt (opcjonalnie). Maskę nakładać na oczyszczoną i wysuszoną uprzednio skórę (punktowo lub na całą twarz). Pozostawić na około 15 minut, następnie zmyć letnią wodą. Dla lepszego efektu, jeśli nie ma się zaognionych wyprysków, cery skłonnej do podrażnień, można nie zmywać od razu maseczki. Zwilżyć dłonie i kolistymi ruchami masować twarz, wykonując peeling. Dopiero po masażu zmyć resztki domowego kosmetyku.
Klasyczną maseczkę (aspiryna, woda) można urozmaicić o wspomniany jogurt, który nawilża i koi, ale też ulubiony olejek, bądź miód. Olej nawilży skórę (z pestek winogron/malin) lub wzmocni działanie przeciwzapalne (tamanu, z drzewa herbacianego). Miód (1 łyżeczka) rozjaśni, odżywi, nawilży cerę. Ma też działanie przeciwzapalne, antybakteryjne.
Maseczka z aspiryny a uczulenie
Domowy kosmetyk ma silne składniki, które mogą uczulać. Przed nałożeniem maseczki na twarz, należy zrobić próbę alergiczną. Małą ilość mieszanki warto nałożyć na niewielką powierzchnię na skórze. Jeśli pojawią się zmiany, zaczerwienienie, uczucie swędzenia, należy zrezygnować z domowego kosmetyku.
Może i znana od lat, ale ja pierwsze słyszę.
Nie dla mnie niestety…
Nie słyszałam wcześniej o takim zastosowaniu aspiryny i szczerze mówiąc za bardzo mnie nie kusi wypróbowanie takiej maseczki, ale nie mówię nigdy, może kiedyś…
Pierwszy raz słyszę o maseczce z aspiryny ale chyba nie dla mnie wole takie kupne
ja osobiście jestem zwolenniczką maseczek kupnych . Nie chciałabym sobie strzelić w kolano i zrobić maseczkę , która na przykład spowoduje , że mi się wypryski zrobią na twarzy …
Wystarczy, że rozkruszycie tabletkę i dodacie niewielką ilość wody. Powstałą „papkę” nałożycie na problematyczne miejsce i pozostawicie na kilka minut, a po tym czasie spłuczecie.Aspiryna pomaga w walce z pryszczami, zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia, a dodatkowo usuwa martwe komórki skóry. Dlatego zastosowanie maski z jej dodatkiem, rozwiąże problemy skórne i znacząco Was odmłodzi. Wszystko, co musicie zrobić, to rozkruszyć 5 tabletek i dodać ¼ szklanki wody oraz łyżkę miodu. Następnie tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na twarz na około 10 minut, a po tym czasie spłukać letnią wodą.
Uwielbiam domowe maseczki, muszę wypróbować i tą! 🙂