Ręczne masażery antycellulitowe do 100 zł – jak działają i jakie są ich rodzaje?
Spis treści:
Pomarańczowa skórka to utrapienie wielu kobiet, o którym przypominamy sobie szczególnie latem, odsłaniając uda w kostiumie kąpielowym lub szortach. Aby zapanować nad nią przynajmniej w pewnym stopniu, warto (oprócz ćwiczeń i profesjonalnych balsamów) wypróbować ręczne masażery antycellulitowe i bańki chińskie na cellulit, które pomogą ujędrnić skórę i rozbić zalegający w tkance tłuszcz. Przedstawiamy różne rodzaje masażerów i opisujemy, jak działają!
Ręczne masażery antycellulitowe – rodzaje
Przeczytaj także: Walka z cellulitem – czy znasz tych 5 zasad?
Drewniana szczotka z wypustkami
Używany regularnie (najlepiej codziennie) prosty masażer z twardymi zaokrąglonymi drewnianymi wypustkami wyraźnie pobudza krążenie krwi i limfy, ujędrniając i wygładzając skórę ud czy pośladków. Pomaga oczyszczać organizm z toksyn i dotleniać skórę. Jest mały, poręczny i łatwo poddaje się czyszczeniu (wystarczy przepłukać go ciepłą wodą, ewentualnie umyć wodą z mydłem i wytrzeć papierowym ręcznikiem). Masaż należy wykonywać pod prysznicem lub „na sucho” (z użyciem oliwki lub ujędrniającego balsamu) kolistymi ruchami przez kilka-kilkanaście minut.
Cena: ok. 20 zł
Działanie: widoczne, pod warunkiem, że będzie stosowany regularnie. Dodatkowym plusem jest brak pękających naczynek czy siniaków podczas stosowania!
Zajrzyj również: Przygotuj własne antycellulitowe kostki do peelingu z kawą i olejem kokosowym!
Kubeczek Cellu Cup
To w pełni manualny silikonowy masażer-kubeczek (bez PVC, plastiku czy ftalanów). Pomaga zwalczać każdy rodzaj cellulitu (wodny, twardy, mieszany i tłuszczowy), nie nadaje się jednak dla osób z zaburzeniami krążenia. Rozbija i redukuje grudki tłuszczowe poprzez zasysanie skóry i masujący ruch typu „palper-rouler”.
Jego działanie zobaczycie na tutorialu Sephory:
https://youtube.com/watch?v=odHT4QCEnHQ%3Fecver%3D1
Cena: 79 zł
Działanie: Działa pod warunkiem regularnego stosowania, ale efekty nie są tak spektakularne, jak w przypadku bańki chińskiej (funkcjonującej na podobnej zasadzie).
Gumowa rękawica z wypustkami
To masażer w formie rękawicy z dwoma rodzajami wypustek po wybranej stronie (szerszymi i cieńszymi). Radzimy jednak używać tych szerszych – zbyt drobne mogą uszkadzać naskórek. Ten masażer może być używany zarówno pod prysznicem, jak i „na sucho”, z użyciem olejku, serum czy balsamu antycellulitowego. Należy masować nim okrężnymi ruchami uda, pośladki, ale także brzuch i boczki codziennie przez kilkanaście minut (np. podczas oglądania serialu). Zdecydowanie poprawia cyrkulację krwi, uelastycznia skórę i zwiększa absorpcję kosmetyków nakładanych na ciało.
Cena: ok. 17 zł
Działanie: Regularnie stosowany masażer jest skuteczny, ale może być niewystarczający do zwalczenia głębokiego i rozległego cellulitu.
Przeczytaj również: Cellulit w liczbach – i już wiesz, jak z nim walczyć!
Ręczny masażer próżniowy
Działa na zasadzie podobnej jak chińska bańka. Do rozbijania grudek tłuszczu i wygładzania skóry, wykorzystuje bowiem moc ssącą, do której dołącza jeszcze podczerwone światło i dwie masujące rolki. Podobnie jak pozostałe masażery, udrażnia układ limfatyczny, ujędrnia uda, pośladki czy brzuch i redukuje tkankę tłuszczową. Jego używanie może jednak prowadzić do pękania naczynek i powstawania siniaków, dlatego nie jest zalecany osobom o cerze naczynkowej i z pajączkami.
Cena: ok. 60 zł
Działanie: Przy regularnym używaniu redukuje nieco cellulit, ale z pewnością nie pomoże nam pozbyć się go całkowicie. Działa raczej wspomagająco i dobrze łączy się z całym antycellulitowem programem, obejmującym odpowiednią dietę, ćwiczenia i stosowanie antycellulitowych kosmetyków.
Rolka z wypustkami
To zdecydowanie najwygodniejszy w stosowaniu ręczny masażer. Nie wymaga użycia siły ani mocnego nacisku, za to pozostawia wyraźne uczucie napięcia skóry i głębokiego relaksu. Dla dobrych efektów powinien być stosowany codziennie lub co drugi dzień.
Cena: ok. 10 zł
Działanie: Naprawdę widoczne i odczuwalne przez użytkowniczkę
Bańka chińska
Bańka chińska to niekwestionowana królowa ręcznych masażerów. Skuteczna w redukcji cellulitu, poprawie elastyczności i jędrności skóry, zmniejszaniu obwodów ciała, zmniejszaniu obrzęków limfatycznych i przyspieszaniu przemiany materii, jest chętnie stosowana zarówno w gabinetach masażu, jak i w prywatnych domach. Niestety masaż chińską bańką jest dość bolesny, może prowadzić do powstawania siniaków i wybroczyn, a przy tym łączy się z wieloma przeciwskazaniami. Masaży bańką nie mogą wykonywać osoby z nowotworami, cukrzycą, wysiękowym zapaleniem stawów, z chorobami serca, nieuregulowanym ciśnieniem, chorobą zakrzepową, skłonnością do krwotoków, a także te z cienką, delikatną skórą i pękającymi naczynkami.
Cena: ok. 30 zł za zestaw 5 baniek w różnych rozmiarach
Działanie: przy regularnym stosowaniu naprawdę widoczne, a niekiedy wręcz spektakularne, jednakże niepozbawione efektów ubocznych, takich jak siniaki i wybroczyny.