Masaż twarzy: efekty regularnego masażu. Roller, czy kamień gua sha – co wybrać?

Mówiąc o pielęgnacji skóry, zazwyczaj nasze myśli kierują się ku kosmetykom i medycynie estetycznej. Tymczasem prawdziwe cuda potrafi zdziałać masaż twarzy. To bardzo przyjemna, a zarazem i skuteczna metoda pielęgnacji antystarzeniowej. Warto wprowadzić ją do codziennej rutyny. Jak wykonywać masaż twarzy? Co nam będzie do tego potrzebne? Dziś rozwiejemy wszystkie Wasze wątpliwości!

Spis treści:

Masaż twarzy to nie tylko wspomniana pielęgnacja, ale też relaks. Jest to jeden ze sposobów na rozluźnienie i zmniejszenie poziomu stresu. Tak więc oprócz korzyści w kondycji skóry, mamy również pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i endorfiny. Do przeprowadzenia masażu twarzy wcale nie musimy wybrać się do profesjonalnego salonu. Z powodzeniem możemy wykonywać masaż twarzy w domu.

Masaż twarzy

Masaż twarzy w domu

Masaż twarzy to coś, co możemy wykonać w domowym zaciszu. Wystarczy, że poznamy kilka najważniejszych zasad, dzięki którym nie zrobimy sobie krzywdy. Masaż twarzy pobudza przepływ limfy. Dzięki temu redukuje opuchliznę, worki pod oczami, sprawia, że cera staje się rozświetlona. Ponadto, regularnie przeprowadzany masaż twarzy poprawia stan skóry, wyrównuje koloryt oraz odżywia skórę. Efekty mogą być naprawdę spektakularne. Przed rozpoczęciem masażu należy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę. Masaż twarzy powinien trwać przynajmniej 10 minut.

Czy masaż twarzy coś daje?

Tak, efekty masażu twarzy mogą być spektakularne, pod warunkiem, że będziemy wykonywać go bardzo regularnie. Dzięki temu zobaczysz je też szybciej i utrzymają się dłużej. Najlepiej masaż twarzy wykonywać ok. 2-3 razy w tygodniu po wieczornej pielęgnacji. Masaż twarzy pobudza głębokie warstwy skóry oraz znajdujące się pod nimi mięśnie. Tym samym zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, a skóra staje się jędrna, elastyczna i napięta. Poprawia się także owal twarzy. Dodatkowo drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu, a pojawianie się nowych jest znacznie opóźnione. Masaż twarzy wpływa też korzystnie na nasze samopoczucie – rozluźnia i zmniejsza poziom stresu.

Po jakim czasie widać efekty masażu twarzy?

Masaż twarzy jest zabiegiem bardzo prostym, dlatego każdy może wykonywać go samodzielnie w domu. Przy regularnym wykonywaniu masażu twarzy, efekty zobaczymy nawet po kilku tygodniach. Warto jednak wspomnieć, że żeby były one jeszcze bardziej widoczne, musi być on wykonywany jak najczęściej. Nie ma jednych słusznych wytycznych co do częstotliwości. Najlepiej robić to kilka razy w tygodniu. Po kilku-kilkunastu tygodniach skóra stanie się bardziej jędrna, elastyczna, zyska równomierny, ładny koloryt, a drobne zmarszczki zostaną spłycone.

Jak masować twarz żeby nie mieć zmarszczek?

Na początku masaż twarzy koniecznie wykonuj przy lustrze, żeby móc kontrolować swoje ruchy. Można wykonywać go dłońmi lub za pomocą specjalnych rollerów. Najprostsza technika to masaż twarzy palcem wskazującym lub środkowym. Polega na wykonywaniu małych kółeczek na skórze zgodnie z przebiegiem mięśni – w kierunku od środka twarzy na zewnątrz i lekko ku górze. Czoło należy masować od linii między brwiami, przesuwając palce jednocześnie do góry i ku skroniom. Masaż wokół oczu zaczynamy od wewnętrznego kącika, przez górną powiekę, do kącika zewnętrznego i przez dolną powieką znów do kącika zewnętrznego. Powtórz to, tym razem uciskając skórę raz przy razie wokół oczu na linii oczodołu. My jednak polecamy korzystanie ze specjalnych rollerów. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza u osób początkujących.

Jak używać kamienia gua sha?

Czym najlepiej zrobić masaż twarzy?

Najpopularniejsze akcesoria do wykonywania masażu twarzy to jadeitowy roller i kamień gua sha. Czym się różnią i po które narzędzie lepiej sięgnąć? Roller jest idealny dla osób lubiących proste rozwiązania i szukających szybkich metod masażu. Kamień gua sha szybciej przyniesie efekt, ale wymaga więcej czasu i więcej staranności. Zachęcamy do wypróbowania obu metod i wykonywania masażu twarzy zamiennie rollerem i kamieniem gua sha.

Roller czy kamień gua sha do masażu twarzy

Jadeitowy roller do masażu twarzy

Jadeitowe rollery oraz nefrytowe są obecne we wschodnich rytuałach piękna już od wieków. Jako kamienie charakteryzujące się wyjątkowo gładką powierzchnią oraz znacznym przewodnictwem cieplnym i dużą cieplną pojemnością jadeit i nefryt przynoszą skórze chłód, nawet podczas długiego rolowania. Masaż jadeitowymi rollerami usprawnia przy tym drenaż limfy, likwidując obrzęki związane z zatrzymywaniem wody w organizmie. Niweluje worki pod oczami i stymuluje mikrokrążenie krwi. Regularne ich stosowanie poprawia zatem stan naczyń krwionośnych. Działanie jadeitowego rollera jest łagodniejsze niż w przypadku kamienia do masażu, dzięki czemu sprawdzi się on u posiadaczek cery naczynkowej i wrażliwej. Wygodnie jest używać go rano, kiedy każda minuta jest niezwykle cenna. Błyskawiczny masaż twarzy i szyi rollerem pobudzi naszą skórę, niweluje powstałe w czasie snu obrzęki i cienie. 

Efekty masażu twarzy rollerem

Jak masować twarz rollerem?

Najlepiej, jeśli będziesz trzymać roller do masażu twarzy w lodówce, wtedy pierwsze efekty będą natychmiastowe. Na roller zaaplikuj kilka kropli serum lub kremu i wykonuj pociągłe ruchy w kierunku czubka głowy i zewnętrznych obszarów twarzy. Cena rollera jadeitowego zaczynają się w drogeriach od ok. 20 zł. Istnieją wersje jednostronne i dwustronne. 

Kamień gua sha – masaż twarzy

Masaż twarzy kamieniem gua sha wymaga więcej czasu i uwagi, ale efekty są szybciej widoczne i zostaną z nami na dłużej. kamień gua sha łagodzi stany zapalne skóry, przynosi ulgę w stanach napięcia mięśni, redukuje zmarszczki i obrzęki. Masaż gua sha polega na „skrobaniu” skóry przyrządem do scrapingu ściągającymi ruchami – od środka twarzy do zewnątrz. Zanim zaczniemy go wykonywać, powinnyśmy dokładnie oczyścić twarz i posmarować ją pielęgnującym olejkiem. 

Kamien Gua sha - efekty

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (39 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...