Marka Volcano zaprojektowała koszulki EKO, by wesprzeć sadzenie lasów w Borach Tucholskich

W trosce o zachowanie niepowtarzalnego ekosystemu Borów Tucholskich marka VOLCANO, w ramach współpracy z fundacją „Las na zawsze”, stworzyła EKO koszulki z nadrukami promującymi ekologiczny styl życia. 5 złotych od każdego sprzedanego t-shirta z tej kolekcji przekaże na zalesianie terenu kaszubskiej wsi Męcikał.

Marka Volcano zaprojektowała koszulki EKO, by wesprzeć sadzenie lasów w Borach Tucholskich

Akcję sadzenia lasu w Męcikale zorganizowała fundacja funkcjonująca pod nazwą „Las na zawsze”. Nietypowa nazwa nawiązuje do misji, jaką wyznaczyli sobie jej członkowie. Zamierzają oni zabezpieczyć prawnie oraz finansowo teren, który objęli swoją działalnością, tworząc w jego obrębie „lasy na zawsze” – oazy zieleni, które nigdy nie będą mogły zostać zniszczone ani sprzedane.

Marka VOLCANO postanowiła wesprzeć ten szczytny cel, wprowadzając do sklepu koszulki EKO i przekazując część dochodu z ich sprzedaży (5 złotych za każdą sztukę) na konto fundacji. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup sadzonek, a klientów, którym bliska jest idea ratowania ginącej przyrody, z pewnością ucieszy fakt, że jeden sprzedany t-shirt przełoży się aż na 1 mlasu. Pierwsza akcja sadzenia lasu w Męcikale miała miejsce 10 listopada br. Wzięła w niej udział także delegacja z firmy VOLCANO.

Koszulki w trzech kolorach (białym, zielonym i czarnym) są dostępne na stronie sklepu www.volcano.pl.

 

Koszulki z pięknymi nadrukami w duchu ekologii

Tworząc t-shirty z serii EKO, projektanci marki zdecydowali się podjąć szeroko rozumianą problematykę ekologiczną. Opracowane przez nich nadruki odwołują się więc do różnych kwestii podnoszonych przez osoby, zaniepokojone sytuacją naszej planety. Jedne koszulki przypominają o zagrożonych gatunkach, takich jak niedźwiedzie, żubry czy pszczoły, apelując o ich ochronę. Inne odnoszą się do zaśmiecenia mórz i oceanów. Pięknym grafikom towarzyszą hasła, takie jak: „We only have one Earth”, „The future in our hands”, „Don’t trash”, „Protect what you love” czy „Grow your tree”.

Koszulki uszyto w całości z bawełny organicznej, pozyskanej ze specjalnie prowadzonych plantacji, na których przez kilka lat nie wprowadza się do gleby jakichkolwiek środków chemicznych. Proces produkcyjny również przeprowadzono w zrównoważony sposób, ograniczając użycie chemikaliów do koniecznego minimum.

T-shirty wspierające sadzenie lasu kupicie za pośrednictwem sklepu internetowego VOLCANO, zaglądając do sekcji: NOWOŚCI, KOSZULKI EKO. Oto modele z tej kolekcji:

Jeśli zaś chcecie przeczytać więcej na temat samej inicjatywy, zajrzyjcie do sekcji: Posadź z nami „Las na zawsze”. W przypadku dodatkowych pytań, możecie też skontaktować się z pracownikami Volcano za pośrednictwem emaila.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (68 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...