Marka Forever 21 stworzyła kolekcję zainspirowaną… pocztą! Zobacz efekty oryginalnego projektu

Projektanci popularnych marek czerpią inspirację z różnych źródeł. Naturalną i mile widzianą przez odbiorców tendencją jest uważne przyglądanie się trendom lansowanym podczas Tygodni Mody przez najważniejsze nazwiska z branży fashion. Oryginalne kolaboracje sieciówek z gwiazdami muzyki i wielkimi koncernami otwierają jednak przed nimi zupełnie inne pole do eksploracji. Niekiedy okazuje się ono znacznie ciekawsze. Tak stało się właśnie w przypadku młodzieżowej marki Forever 21, która nawiązała współpracę z wielką firmą pocztową!

Kiedy znana i lubiana odzieżowa marka Forever 21 ogłosiła, że wypuści linię inspirowaną amerykańską firmą pocztową jej klientki nie kryły zaskoczenia i wieszczyły kolekcji spektakularną klapę. Chociaż sieciówka współpracowała wcześniej (z sukcesami) z innymi koncernami, takimi jak Taco Bell czy Honda, serwis USPS wydał się fashionistkom znacznie mniej inspirujący. Ostatecznie marka dowiodła jednak, że prawdziwie utalentowani projektanci poradzą sobie z każdym wyzwaniem. Ich najnowsza „pocztowa” kolekcja wyprzedaje się na pniu. Zobaczcie, jakie modele ubrań i akcesoriów trafiły na półki popularnego sklepu!

marka forever 21

kolaż własny redakcji, wykorzystane zdjęcia pochodzą ze strony www.pinterest.com (odnośnik do konkretnego profilu osadzono w tekście) oraz z Instagrama marki

Marka Forever 21 stworzyła kolekcję zainspirowaną… pocztą! Zobacz efekty oryginalnego projektu

Marka Forever 21, której projekty są adresowane przede wszystkim do młodych kobiet, postawiła w przypadku tej kolekcji na sportowy styl. Do linii trafiły zatem modne spodenki kolarki we flagowych kolorach firmy – czerwieni i błękicie. Obok nich pierwsze skrzypce zagrały luźne białe bluzy o różnych fasonach (tak z kapturem, jak i bez za to w wersji „przyciętej” powyżej linii pępka) z charakterystycznymi napisami: „Express” i „Express mail” oraz logiem USPS. Prawdziwą furorę zrobiły jednak zestawy do ćwiczeń – jasne dresowe spodnie (również z napisem „Express”) i topy opatrzone m.in. dość dwuznacznym napisem „Priority” – oraz akcesoria. 

Obiektem największego pożądania prędko okazała się błękitno-czerwona kopertówka odwzorowująca firmowy znaczek United States Postal Service. Nic dziwnego, w końcu łączy ona modowy ekscentryzm i nowoczesny, minimalistyczny sznyt z aspektem praktycznym. Nam jednak do gustu przypadł również niezwykle pomysłowy pasek, przywodzący na myśl pocztowe taśmy okalające paczki i większe przesyłki listowe. Przypomina on o idei mądrego recyklingu, dowodząc, że nawet w przedmiotach codziennego użytku można odnaleźć piękno.

Najbardziej ekscentrycznym – lecz nadal ciekawym i pomysłowym – elementem kolekcji jest bez wątpienia transparentna kurtka przeciwdeszczowa. Uwagę zwraca umieszczony na niej, zabawny w tym kontekście, napis „Official Use” i nadrukowany na rękawie kod QR. 

 

Zobaczcie, jak marka Forever 21 interpretuje pocztowy temat:

https://www.instagram.com/p/BvAsWetl6LB/ https://www.instagram.com/p/BvPwkE5FOCk/ https://www.instagram.com/p/BvE_R5ml4x4/ https://www.instagram.com/p/BvA8EOQFKky/ https://www.instagram.com/p/Bu_yRjvFlGU/

 

 

Co sądzicie o tej kolekcji? Czy lubicie nowatorstwo w poszukiwaniu modowych inspiracji? Nie zapomnijcie zostawić nam swojej opinii!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (115 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany