Marka Blanx radzi: Nadwrażliwość zębów – co może pomóc?

Nadwrażliwość zębów to problem coraz większej części społeczeństwa. Wszechobecny pośpiech towarzyszący nawet najbardziej podstawowym czynnościom, takim jak codzienna higiena jamy ustnej, moda na świeżo wyciskane soki i owocowe koktajle z cytrusami, nadmiar pracy, przez który sięgamy po gazowane napoje energetyczne z kofeiną czy wreszcie stres, prowadzący do mimowolnego zgrzytania zębami podczas snu, powodują powstawanie niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń szkliwa, a co za tym idzie, odsłonięcie kanalików zębinowych prowadzących do nerwu. 

Nadwrażliwość zębów

Może zainteresuje Cię opinia o wybielających pastach marki Blanx? Przeczytaj: Opinie o kosmetyku: Pasta wybielająca BlanX White Shock plus akcelerator BlanX LED

W efekcie picie gorących napojów czy jedzenie lodów wywołuje dotkliwy ból, który zamienia posiłek w udrękę i sprawia, że zaczynamy odmawiać sobie ulubionych przyjemności, a nawet unikamy szczotkowania zębów. Zamiast bez przerwy mówić sobie: „stop!”, sięgnij po opracowaną i opatentowaną serię past Biorepair® odbudowujących szkliwo i powiedz: „stop!” nadwrażliwości zębów!

Ze względu na brak żywych komórek, uszkodzone szkliwo nie jest w stanie regenerować się w naturalnym procesie biologicznym. Rewolucyjna formuła Biorepair® rozwiązuje ten problem! Zawarte w pastach z tej serii bioaktywne cząsteczki microRepair®, przypominające swą konstrukcją minerały budujące wierzchnie warstwy zęba,przenikają w głąb pęknięć lub zarysowań szkliwa, gdzie uwalniają fosforany, cynk i wapń, naprawiając zarówno szkliwo, jak i zębinę. Ponadto mikrokryształki tworzą na powierzchni zębów barierę ochronną, zapobiegającą powstawaniu płytki nazębnej i kamienia, dzięki czemu zapewniają świeży oddech i długotrwałe uczucie czystości!

Rodziców, którzy chcieliby zadbać o zdrowy, promienny uśmiech swojego dziecka od jego najmłodszych lat, z pewnością ucieszy wiadomość, że pasty Biorepair® nie zawierają fluorków, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla dzieci poniżej 7 roku życia!

pasty-blanx-nadwrazliwosc

Do serii past Biorepair® Plus należą:

Biorepair® Plus PEŁNA OCHRONA (Total Protection)

Pasta z mikrocząsteczkami microRepair® przeznaczona do codziennej pielęgnacji i remineralizacji zębów, skutecznie przeciwdziałająca próchnicy i powstawaniu kamienia.

Biorepair® Plus WRAŻLIWE ZĘBY (Sensitive Teeth)

Pasta o podwyższonej zawartości bioaktywnych cząsteczek microRepair® dedykowana osobom cierpiącym z powodu nadwrażliwości zębów. Niezwykle szybko naprawia uszkodzenia szkliwa i zębiny, łagodząc ból spowodowany spożywaniem zimnych lub gorących posiłków oraz szczotkowaniem zębów.

 

Możesz je kupić online na www.blanxsklep.pl, a także w najlepszych drogeriach, aptekach i gabinetach stomatologicznych.

 

Aby zwiększyć rezultaty osiągnięte dzięki pastom Biorepair®, zastosuj się dodatkowo do kilku wskazówek stomatologów:

 • Nie używaj szczoteczek z twardym włosiem. Może ono drażnić, a nawet kaleczyć dziąsła, odsłaniając szyjki zębowe, które nie są chronione przez szkliwo!
 • Myj zęby po każdym posiłku, stosując ruch wymiatający i kierując główkę szczoteczki od dziąseł do korony zęba.
 • Unikaj mycia zębów bezpośrednio po spożyciu cytrusów lub świeżo wyciskanych soków i koktajli. Prowadzą one do powstawania kwaśnego odczynu śliny, który pozbawia zęby warstwy ochronnej i w rezultacie powoduje ścieranie się szkliwa. W tej sytuacji zacznij od wypłukania jamy ustnej wodą, a następnie odczekaj około godziny, zanim umyjesz zęby.
 • Ogranicz spożycie słodzonych napojów gazowanych.
 • Używaj nici dentystycznych, które dokładnie oczyszczą wąskie przestrzenie między zębami oraz płynów do płukania ust, zmniejszających nadwrażliwość zębów (możesz sięgnąć po płyn w butelce lub saszetkach z serii Biorepair®).

plyny-do-plukania-zebow-bla

Gorąca kawa i sernik na ciepło z kulką lodów waniliowych podane w ulubionej kafejce? Cytrynowy sorbet w centrum handlowym w przerwie pomiędzy zakupami? A może truskawkowa Margarita z kruszonym lodem, sączona podczas sobotniego wypadu z przyjaciółmi? Z pastami Biorepair® nie będzie przed Tobą ograniczeń, a życie znów nabierze smaku!

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. sylwiawes  20 grudnia 2016 15:10

  Ciekawe produkty .

  Odpowiedz
 2. Jaworka  20 grudnia 2016 22:20

  Ważne aby dzieci chciały myć zęby a do tego je przyzwyczajamy od najmłodszych lat o tej paście do dzieci jeszcze nie słyszałam ale z ciekawości rozejrzę się za nią

  Odpowiedz
 3. bachacz  21 grudnia 2016 05:10

  Wciąż czekam na cudowną pastę po której wyrosną mi nowe zęby. Te wszystkie remineralizacje, które naprawiają ubytki, cyt.”przenikają w głąb pęknięć lub zarysowań szkliwa, gdzie uwalniają fosforany, cynk i wapń, naprawiając zarówno szkliwo, jak i zębinę”.

  Odpowiedz
 4. Kamira90  30 grudnia 2016 09:25

  coś w sam raz dla mnie bo czasem ból jest nie do zniesienia

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany