Marina Adamova stworzyła niesamowite papierowe bombki z „Alicją w Krainie Czarów”

Paolo Nicolello Unsplash.com.

Co powiecie na tematyczną dekorację choinki, która stanie się nietypową ozdobą bożonarodzeniową?  Chcemy przedstawiać Wam niesamowite prace, które stworzyła  Marina Adamova –  fantastyczne bombki inspirowane „Alicją w Krainie Czarów”. W tych małych dziełach sztuki można się naprawdę zakochać!

Zobacz także: Ozdoby na choinkę – zrób to sama – krok po kroku

„Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carolla to niezwykłą książka, która stała się inspiracją dla ogromnej ilości artystów. Ta wyjątkowa ksiąąka tak naprawdę zawiera dwie historia. Jedną przeznaczoną dla dzieci, która będzie je bawić i straszyć, a drugą dla dorosłych, by skłonić ich do refleksji. „Alicja w Krainie Czarów” zawiera sporo odniesień do matematyki (w końcu autor był wykładowcą tego przedmiotu!) , do lingwistyki (szczególnie języka francuskiego). Stanowi również satyrę osób znanych autorowi.

Polecamy również: Ozdoby świąteczne krok po kroku. Pomysł na dzisiaj: śnieżne bombki

Marina Adamova jest mieszkającą w Moskwie artystką tworzącą dzieła z papieru, ilustratorką i grafikiem. Chylimy czoło przed jaj niezwykłym talentem, za pomocą którego w zamkniętej plastikowej bombce udało jej się odtworzyć sceny z „Alicji w Krainie Czarów” tak, że wydają się prawdziwe i żywe. To prawdziwie bajkowe prace, które wzbudzają nasz prawdziwy zachwyt!

Zapraszamy do galerii: Marina Adamova –  papierowe bombki z  „Alicją w Krainie Czarów”

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (374 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...