Manicure kauczukowy – bezpieczna opcja dla pań o zniszczonych paznokciach, a marzących o modnych wzorach

Manicure hybrydowy jest niebywale popularny ze względu na swoją długotrwałość, co jest niemałą zaletą dla kobiet, spełniających wiele życiowych ról. Z jednej strony zachwyca, z drugiej coraz częściej słyszymy głosy zawiedzionych pań, którym taka forma zdobienia zniszczyła płytkę paznokcia. Czy istnieje zatem alternatywa – równie długotrwała, a jednocześnie bardziej bezpieczna?

Opcją trwałą i bezpieczną jest manicure kauczukowy – innowacja w zakresie stylizacji paznokci, która nie usztywnia płytki – niezależnie od kształtu paznokci, dzięki czemu jest odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne. Do jego wykonania potrzebna jest baza kauczukowa, która nadaje się, na przykład, pod manicure żelowy. Co ważne, jest idealna dla pań, które borykają się ze zniszczonymi i łamliwymi paznokciami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mocnego konkurenta popularnej hybrydy, zapraszamy do lektury artykułu!

manicure kauczukowy

Źródło: unsplash.com

Manicure kauczukowy – bezpieczna opcja dla pań o zniszczonych paznokciach, a marzących o modnych wzorach

Manicure kauczukowy opiera się na bazie kauczukowej, która jest połączeniem żelu budującego i bazy do hybrydy. Produkty takie wybiera się do stylizacji paznokci problematycznych. Adresatkami są panie, których płytka jest cienka, łamliwa i pokryta bruzdami. Oprócz tego na rynku dostępne też są bazy 2w1, czyli takie z dodatkiem koloru. Dzięki nim wykonanie manikiuru jest o wiele szybsze.

Zalety bazy kauczukowej

Niepodważalną zaletą bazy kauczukowej jest odporność na uszkodzenia mechaniczne. Tę pożądaną przez wszystkie maniaczki pomalowanych paznokci cechę zawdzięcza elastyczności. Baza kauczukowa pracuje z naturalną płytką, stąd podczas uderzenia ulega lekkiemu wygięciu i amortyzuje całą siłę. Nie dopuszcza w ten sposób ani do pęknięcia, ani do złamania paznokcia. Oprócz tego jej gęsta konsystencja sprzyja nadbudowywaniu płytki i przedłużaniu paznokci. Możemy nią wydłużyć płytkę do około 5 milimetrów. Ponadto baza ma właściwości samopoziomujące się. Co to oznacza? W praktyce znaczy to tyle, że jeśli mamy bruzdy na paznokciach, baza kauczukowa sama się wyrówna. Jeśli zaś zdecydujesz się na lakier kauczukowy (czyli bazę i kolor w jednym), to skrócisz czas wykonania manikiuru o połowę.

Jak wykonać manicure kauczukowy?

Robi się go tak samo, jak klasyczny manicure hybrydowy poza jednym wyjątkiem – bazę hybrydową wymieniamy na bazę kauczukową. Na samym początku należy przygotować odpowiednio dłonie, to znaczy usunąć skórki i nadać paznokciom żądany kształt. Po odtłuszczeniu płytki paznokcia trzeba nałożyć cienką warstwę bazy kauczukowej, którą utwardzamy w lampie UV 60S lub LED 30S. Kolejnym krokiem jest pierwsza warstwa kolorowego lakieru kauczukowego lub hybrydowego i utwardzenie go w lampie. Tak samo postępujemy z drugą warstwą koloru. Ostatni etap to pomalowanie paznokci cienką warstwą top coatu, a następnie – tak jak w przypadku poprzednich warstw – utrwalenie w świetle UV.

 

Zobacz jak prezentują się paznokcie pomalowane na bazie kauczukowej

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (115 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...