Manicure hybrydowy – wygodny i trwały

Nie ma wątpliwości, że paznokcie hybrydowe to wyjątkowy trend, który zawojował świat. Elegancki wygląd, ogromna trwałość i wygoda, szybko przysporzyły mu grono wiernych wielbicielek. Oczywiście należy pamiętać, aby do jego wykonania stosować wyłącznie sprawdzone, dobre jakościowo produkty. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknym wyglądem paznokci przez bardzo długi czas.

Yves Rocher

fotolia.com, 112182651 | Autor: DragonImages

Przed wykonaniem manicure, zawsze należy zadbać o ogólny stan naszych paznokci. Przygotowanie płytki to istotny element, który ma ogromny wpływ na finalny efekt. Dlatego na samym początku wytnij lub odsuń skórki. Do tego celu możesz użyć specjalnego płynu zmiękczającego lub spiczastych nożyczek. Kolejny krok to zastosowanie łagodnego bloczku polerskiego, który doskonale zmatowi płytkę. Nigdy nie należy przyciskać go zbyt mocno, ponieważ zbyt intensywne pocieranie może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych. Oczywiście do wykonania manicure hybrydowego należy wyposażyć się w profesjonalną lampę UV/LED lub UV. Jej zadaniem jest przedłużanie trwałości lakieru, ponieważ doskonale go utwardza i sprawia, że kolor zdobi nasze paznokcie przez wiele dni. Przy wyborze modelu lampy kierujmy się jej mocą – im większa, tym mocniejsze utwardzenie.

Gdy już mamy przygotowaną podstawę, konieczne jest zakupienie odpowiedniego produktu do malowania. Najlepszą opinią i ogromną popularnością cieszą się lakiery hybrydowe Semilac. Zapewniają do 21 dni trwałości, posiadają bogatą paletę kolorystyczną, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zapewniają doskonały połysk. Nie bez przyczyny to właśnie ta marka lakierów jest najchętniej wybierana również przez gwiazdy i celebrytki. Semilac to polski producent, który posiada niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Ogromną zaletą jest w tym przypadku pewność, że stosujemy lakier wysokiej jakości, oraz łatwy dostęp do całej palety wielu zróżnicowanych kolorów.

Manicure hybrydowy – wskazówki

W przypadku tak trwałej ozdoby paznokci, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Po pierwsze, nie należy uzupełniać ubytków – gdy paznokieć odrośnie i kusi nas, aby pomalować przestrzeń przy skórkach, nie róbmy tego. Powinniśmy nałożyć nowy manicure albo pomalować puste miejsca zwykłym lakierem. Hybryda nie może mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Oprócz tego nie powinno się nakładać za grubej warstwy bazy, lakieru oraz topu. Gdy produktów będzie zbyt dużo, mogą niedostatecznie się utwardzić i tym samym ulegać nieestetycznemu marszczeniu.

Ostatni etap, który czeka nas w zetknięciu z hybrydami, to ściągnięcie lakieru. Najpierw całość wymaga starcia za pomocą pilnika, dopiero potem używamy wacika nasączonego specjalnym zmywaczem do lakierów hybrydowych. Nakładamy na paznokcie folię aluminiową lub klipsy i czekamy 10 minut. Po upływie tego czasu, gdy zmywacz usunie część hybrydy, resztę ostrożnie ścieramy za pomocą np. patyczka wykonanego z drewna. Specjaliści odradzają zdrapywanie lakieru, ponieważ prowadzi to do uszkodzeń płytki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Wusia  3 lipca 2018 09:51

    Piękny i trwały, ale niestety niszczący paznokcie.

    Odpowiedz
  2. NelkaNelka  26 września 2020 09:44

    Polecam korzystanie z dobrych lakierów i akcesoriów, które zapewnią trwałość wykonanych paznokci hybrydowych – ja osobiście pracuję na produktach od MO’s Beauty Shop, polskiej firmy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany