Manicure dopasowany do makijażu – najgorętszy beauty trend nadchodzącej wiosny 2020

Dopasowanie do siebie poszczególnych elementów stylizacji czy makijażu od zawsze stanowi dla większości z nas rodzaj wyzwania. Najbardziej skrajnym i ekscentrycznym sposobem jego prawidłowej realizacji jest kolorystyczny total look. Równowagę w stroju miało nam dotąd zapewniać dopasowanie torebki do butów, zaś w makijażu- zestawienie intensywnego odcienia szminki z bardzo subtelnym, ledwie widocznym podkreśleniem oczu i odwrotnie. Nadszedł jednak czas makijażowych poszukiwań w wyniku których efektowny wizaż zaczęto zestawiać w parę z dopasowaną stylizacją paznokci. A wtedy okazało się, że taki duet może być naprawdę ciekawą oprawą looku na specjalne okazje. Sprawdźcie same!

„Matchy make-up”, czyli po prostu wzór manicure dopasowany do makijażu, to trend, który powoli opanowuje Internet. Przypomina on trochę zabawę w „paznokcie w kolorze rzeczy„, o której pisaliśmy Wam dwa lata temu, jednak tym razem nie ogranicza się do robienia zdjęć na Instagram, lecz jest inspiracją dla wieczorowych i artystycznych looków. Jak prezentuje się w wykonaniu dziewcząt z całego świata? Zajrzyjcie do naszej galerii, a zobaczycie go w zaskakująco zróżnicowanych odsłonach!

manicure dopasowany do makijażu

źródło: www.unsplash.com

Manicure dopasowany do makijażu – najgorętszy beauty trend nadchodzącej wiosny?

Manicure dopasowany do makijażu może odwzorowywać go w znacznym stopniu lub stanowić jedynie nawiązanie. W pierwszym przypadku będzie to połączenie identycznego koloru cieni do powiek albo szminki i lakieru do paznokci. Może być także przeniesieniem kresek z oprawy oczu na płytki paznokci, naklejeniem podobnych cyrkonii lub brokatowych drobinek na obie te strefy na ciele czy wreszcie powtórzeniem tego samego wzorku. Delikatne nawiązanie można przeprowadzić, pokrywając tylko jeden paznokieć kolorem bliźniaczym z odcieniem eyelinera albo motywem (z kresek, esów-floresów, kropeczek czy gwiazd). Ważne, by podobieństwo było zauważalne i korespondowało bądź przeciwnie – ciekawie kontrastowało ze strojem.

Co ciekawe, dla tej tendencji nie istnieją ograniczenia. Może bowiem wyglądać równie dobrze w mocnej palecie staromodnych barw, pastelach, neonach czy metalicznych malunkach. Oczywiście pod warunkiem, że uda nam się dostać monochromatyczne kosmetyki na oczy czy usta oraz paznokcie. Jeżeli jednak się nie powiedzie, spróbujcie z identycznymi cekinami lub brylancikami. Te materiały łatwo zatopić w lakierze do paznokci oraz przykleić w okolicy oczu za pomocą kleju do rzęs. Będą idealne na trwający właśnie karnawał!

Warto zauważyć, że choć w social mediach trend ten wydaje się stosunkowo nowy, w branży mody miał swoje pięć minut dużo wcześniej. Pamiętamy go choćby z 2013 i 2015 roku, kiedy to lansowali go makijażyści Diora, Manish Arory czy Elie Saab.

 

Zobaczcie, jak prezentuje się manicure dopasowany do makijażu:

https://www.instagram.com/p/B1bPWJUgTKA/ https://www.instagram.com/p/B5t2iJcgoum/ https://www.instagram.com/p/B53_sJ8AClo/
https://www.instagram.com/p/BD038_PCZkL/ https://www.instagram.com/p/B6_mz94A5yM/

Co sądzicie o takich kolorystycznych duetach? Spróbujecie samodzielnie odtworzyć podobne zestawienia? Nie zapomnijcie zostawić nam komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (144 głosów, średnia: 3,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  3 lutego 2020 17:58

    bardzo ładnie

    Odpowiedz
  2. madllen  4 lutego 2020 11:04

    Przy niektórych propozycjach nie sposób, zostać niezauważonym. 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany