Manicure biologiczny – czym się różni od tradycyjnego?
Troska o piękno paznokci to „konik” wielu kobiet. Na zaniedbanych płytkach żaden lakier nie wygląda estetycznie. Rozwiązaniem może być manicure biologiczny, na który decyduje się coraz więcej pań. Jest wykonywany bez użycia metalowych narzędzi i nieinwazyjny, za to gwarantuje solidną dawkę regeneracji paznokci. Manicure biologiczny różni się od tego tradycyjnego kilkoma szczegółami. Jakimi? Dziś rozwiewamy wątpliwości.
Spis treści:
Czym jest manicure biologiczny?
Manicure biologiczny tym różni się od tradycyjnego, że w tym przypadku nie stylizacja paznokci liczy się tu najbardziej, a raczej poprzedzająca ją pielęgnacja. W tego rodzaju zabiegu stawia się zatem na wzmożona troskę nie tylko o samą płytkę paznokcia, ale także otaczające je skórki i ogólny wygląd dłoni. W manicure biologicznym używa się wyłącznie narzędzi szklanych i plastikowych. Narzędzie metalowe takie jak cążki czy pilniczki nie są tu w ogóle używane. Skórki są tu jedynie delikatnie odsuwane przy użyciu drewnianego patyczka, stąd manicure ten często zwany jest także „bezcążkowym”. Taka delikatność w przeprowadzaniu zabiegu jest więc dla klientki bardzo przyjemna, a ryzyko pojawienia się mikroranek praktycznie redukowane do zera.
Jak może wyglądać manicure biologiczny krok po kroku?
Taka kompleksowa pielęgnacja paznokci może się różnić w zależności od gabinetu kosmetycznego z jakiego korzystamy. Jest jednak wiele części wspólnych, który łączą je wszystkie. Poniżej przedstawiamy przykładowe etapy manicure biologicznego krok po kroku:
- Usunięcie pozostałości po lakierze.
- Nadanie paznokciom kształtu i wyszlifowanie płytki.
- Odsunięcie skórek przy użyciu drewnianego patyczka i preparatów zmiękczających.
- Wykonanie peelingu dłoni.
- Wmasowanie w skórę dłoni odżywczego kremu.
- Wmasowanie w skórki regeneracyjnego olejku.
- Odtłuszczenie płytki paznokcia.
- Nałożenie na płytkę lakieru z witaminami.
- Nałożenie koloru (opcjonalnie).
Cały zabieg trwa ok. 30 minut i z powodzeniem można go przeprowadzić także w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia i trochę poćwiczyć. Praktyka czyni mistrza, więc naprawdę warto!
Dla kogo jest polecany manicure biologiczny?
Ten rodzaj manicure stawia przede wszystkim na intensywną regenerację paznokci, tak, aby bez specjalnej stylizacji zachwycały one zdrowym wyglądem. Często korzystają więc z niego kobiety, które na co dzień nie lubią malować paznokci na dany kolor czy nakładać hybrydy lub żelu. Stawiają więc na naturalność z wyboru. Bywa jednak tak, że naturalny wygląd paznokci jest wymagany w pracy ze względu na jej charakter. W tym przypadku manicure biologiczny jest najlepszym rozwiązaniem. Jest prosty, zachowawczy i gwarantuje naturalny efekt. Mogą z niego skorzystać także kobiety, których paznokcie są słabe i zniszczone np. po zdjęciu hybrydy i potrzebują czasu na regenerację oraz odpoczynku od kolorowych lakierów.
Zalety manicure biologicznego
Manicure biologiczny ma tę przewagę nad tradycyjnym, że jest bezpieczniejszy. Wycinanie cążkami skórek nierzadko kończy się zaczerwienieniem czy nawet małym obrzękiem wokół paznokcie. Dlatego pomijając ten etap eliminujemy jednocześnie ryzyko zakażeń w tym obszarze. Poza tym używanie delikatniejszych narzędzi pracy wykonanych z papieru, plastiku czy szkła a nie metalu sprawia, że paznokcie nie rozdwajają się. Nie dochodzi do mikrouszkodzeń, więc ich powierzchnia jest gładka i równa. Płytka po zabiegu jest błyszcząca i wygląda zdrowo. Do tego zaletą takiego rozwiązania jest także niewielki koszt zabiegu. Za manicure biologiczny zapłacimy ok. 60 zł.